Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLAR, PFL 1005 - Stuki podczas prania

11 Maj 2013 20:04 2442 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    W mojej pralce około 2,5 roku temu był wymieniany cały bęben po około roku użytkowania stąd też robione to było na gwarancji(dodatkowo dowiedziałem się, iż podobno całe serie wychodziły z podobną usterką-objawiało się to dziwnym hałasem i zrzucaniem paska-w papiery serwisant wpisał jeśli dobrze rozczytałem"wymiana kompletu pierścieni"). Od kilku prań znów da się zauważyć dziwne hałasy bardziej przypominające jakby stukanie piłeczki ping-pongowej, czy "klaskanie" urwanego paska, przewodu o coś :|

Słychać to podczas prania(na początku każdego cyklu) i płukania, podczas wirowania jest spokój, lampka "serwis" się nie zapala.

Ktoś może wie co to może być i jak to "ugryźć" ?
  • Specjalista AGD
    sprawdź czy koło pasowe się nie odkręciło, albo nie wybiło gniazda dla ośki bębna, ewentualnie zdejmij pasek i sprawdź czy to na układzie bębna jest czy silnika
  • Poziom 2  
    Dodaję kolejne nagranie, na którym na zmianę to odciągam samo koło pasowe to je po tym dociskam(przemieszcza się minimalnie samo koło bez obudowy bębna) i w ten sposób słychać "pukanie"...przykładając dłoń od wewnątrz czuć że to pukanie pochodzi z okolic ośki bębna. Nie wiem czy to normalne ale może coś to podpowie.

Koło było i jest dokręcone.

• Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ewidentnie jest luz wzdłużny na osi, ale z czego to będzie wynikać ciężko będzie stwierdzić. Twoja pralka bazuje na whirlpoolu awo/d i z tego co udało mi się sprawdzić zbiornik ma nierozbieralny. Teoretycznie minimalny taki luz poza dyskomfortem akustycznym nie powinien nic zrobić, gorzej jeśli oś miała by luz poprzeczny, ten sprawdzisz chwytając bęben od strony drzwi i ruszając go góra dół. Co do luzu wzdłużnego możemy gdybać, jak się nie otworzy zbiornika, a w twoim przypadku trzeba by go rozcinać (co polecam tylko zaprawionym w bojach) a nowy zespół piorący oscyluje w czterocyfrowej cenie, więc lepiej kupić wówczas coś nowego. Ot przykra współczesna polityka producentów...