Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi q7 - Wymiana lamp H7 na bi-xenon led

11 Maj 2013 21:26 9864 14
  • Poziom 2  
    Witam.Posiadam audi q7 2009 z lampami h7 a chcialbym zmienic je na bi-xenon led nieskretne.Zakupilem juz lampy bi-xenon led,kierunkowskazy led i sterowniki do nich,ale po podlaczeniu swieca tylko ledy a lampy robia efekt stroboskopu.Prosze o porade co trzeba aby wszystko dzialalo.Wtyczki oryginalne maja duzo mniej pinow od nowych.Wyglada jakby potrzebne bylo dodatkowe okablowanie.Pozdrawiam.Robert
  • Poziom 39  
    Prawidłowo zakodowany sterownik centralnej elektryki ?
    Prawidłowo zakodowana bramka CAN ?
    Prawidłowo zakodowany sterownik xenonów ?
    Prawidłowo podłączona wiązka CAN ze sterownika świateł ?
    Co pokazuje diagnostyka ?
    Jakie błędy ?
    Jaki nr sterownika świateł ?
  • Poziom 42  
    Spinacz , ale mu zadałeś zadanie , jak odpowie na wszystkie , maturę z fizyki ma w kieszeni!

Robert , sam pracujesz i zarabiasz , daj elektrykowi samochodowemu też zarobić!
  • Poziom 2  
    Troche mnie zabil Spinacz tymi pytaniami.Poprostu kupilem wszystko na Allegro gdzie specjalisci od zmiany lamp i sprzedazy sterownikow gwarantowali,ze bedzie dzialalo bez kodowania.Teraz nie mam pojecia co zrobic,wiec nie odpowiem na pytania Spinacza bo poprostu nie wiem.Dzieki i pomocy.
  • Poziom 39  
    No to jedyna opcja to posłuchać Emeryta2 i dać zarobić komuś kto się na tym zna.
  • Poziom 2  
    Chetnie dam zarobic temu kto jest w stanie polaczyc to wszystko w calosc tak aby dzialalo i nic nie piszczalo na blacie.Czekam na oferty.
  • Poziom 10  
    Kolego q7audi , rozwiązałeś ten problem ? Również mam q7 na h7 a chce przerobić na wersje lift , proszę o pomoc
  • Poziom 15  
    Przy zmianie z H7 na ksenony bez kodowania modułów się nie obejdzie, to raz.
    Dwa to odpowiedni moduł elektryczny. W niektórych modelach z grupy VAG były pakowane moduły elektryczne, które nie obsługują ksenonów, a jedynie zwykłe zarówki.
    Z kodowaniem jestem w stanie pomóc - jeśli są wszystkie wymagane moduły.
  • Poziom 10  
    No właśnie kolego nie wiem co jest potrzebne by to wszystko grało jak należy , nie kupowałem żadnych modułów , bo nawet nie wiem jakie . Jedyne co mam kupione to kompletne lampy oraz kierunki . Szukałem wszędzie ale temat nigdy nie był ciągnięty do końca.
    Korzystając z Twojej wiedzy powiedz mi jak ściągnąć aktywną ochrona komponentu która najprawdopodobniej załączyła się na wzmacniaczu w moim q7 , gdyż miałem bardzo słaby akumulator i teraz gra tylko lewa strona (prawa cisza) Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Co do lamp, to możesz mi podać nr modułu elektrycznego - zazwyczaj znajduje przy wnęce na nogi kierowcy (na lewej stronie budy). Po nr będę wstanie sprawdzić, czy dany moduł obsługuje ksenony czy tylko zwykłe zarówki.
    Co do drugiego problemu. Ochrona kompnonentu aktywuje się tylko przy włożeniu nowego modułu do samochodu. Nie spotkałem się z przypadkiem, aby nagle ochrona aktywowała się na już działającym module - może to coś innego. Ochronę zdejmiejsz tylko w ASO (koszto ok 300 zł).
  • Poziom 10  
    Dziś lub jutro sprawdzę ten moduł , kolego auto było uszkodzone i stało w garażu , w wolnych chwilach przy nim grzebałem , stąd też co pare dni musiałem doładować prostownikiem akumulator (oczywiście na rozpiętych klemach) Któregoś razu wkładam kluczyk i muzyka zaczyna grac tylko z lewej strony. Wyczytałem na internecie ,że były takie przypadki , blokady komponentu z powodu spadku zasilania dane sterownik zapisywał sobie błędy dotyczące napięcia . Jak to można zdiagnozować ? Być może to ja coś wypiąłem przez przypadek .
  • Poziom 15  
    Jak masz dostęp np. do VCDSa to możesz zdjagnozować jakie błędy wywala dla zestawu.
    Przy niskim napięciu faktycznie może wyłapać błąd, ale z reguły jak napięcie jest za niskie, to moduł komfortu całkowicie odłącza zasilanie dla radia.
  • Poziom 15  
    Ja do takich wynalazków nie mam zufania. Co prawda cena jest niska jak za taką funkcjonalność, ale nie testowałem nigdy czegoś takiego. W takieh kwestii preferuję sprawdzone środki :)
    Ale możesz sprawdzić i daj znać czy zadziałało :)
  • Poziom 10  
    Przydał by mi się schemat podłączenia lampy po liftingu , model lampy (bi xenon, led , bez funkcji skrętu, doświetlania ) Nr 4L0 941 004 AC
    Przesyłam zdjęcie wtyczki w lampie ( interesuje mnie który jest plus, minus oraz co za co odpowiada)