Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fronty Jamo S606 + Denon PMA-520. Nie za słaby wzmacniacz?

zman85 11 Maj 2013 21:38 1566 1
  • #1 11 Maj 2013 21:38
    zman85
    Poziom 9  

Witam,
    potrzebuje porady od bardziej wtajemniczonych. Posiadam S606'tki, a właściwie 2 pary takich kolumn.
    Jedne pracują przy zestawie TV wraz z HK AVR-5000, drugie natomiast kupione do pracy z komputerem.
    Wiem, wiem, wiele osób nie toleruje tych głośników, zbyt uwydatniony bas, dużo wysokich, oddalona średnia scena, ale nie z tym mam problem.

Druga para ma pracować z komputerem, tylko stereo, pokój ponad 20m2, miejsca dużo, głośniki ustawione około 1,5 metra od biurka szerokości ponad 2m, przestrzeni nie brakuje.
    Chciałbym do nich dokupić Denona PMA-520AE lecz boje się, że moga byc jakieś przesterowania mając na wyjściu 70W przy 4ohm, Jamo nie dość, że są 6ohm to rzekome ich RMS jest w okolicy 130W.

Wiadomo, że nikt nie będzie robił "baletów" przy biurku komputerowym. Zwykłe stereo, radio itp.

Proszę o informację czy wzmacniacz da sobie radę z tymi kolumnami.
    Budżet około 800zł + miło by było móc wyciągnąć sprzęt z pudełka pachnący nowością (wcześniejszy AVR-5000 przyszedł używany z pęknięta szybką, wprawdzie wymieniłem na nową, ale stresu było co nie miara).

Jeśli ów Denon nie sprostał by zadaniu, proszę polecić coś w/w kwocie z minimalistycznym wyglądem jak PMA-520AE.

0 1
  • #2 12 Maj 2013 11:34
    q21
    Poziom 2  

Witaj,
    do Twoich zastosować Denon PMA-520AE powinien spokojnie wystarczyć, jest to wystarczająco mocny wzmacniacz do prawidłowego zasilenia Jamo S 606.
    Ewentualnie można brać pod uwagę wzmacniacz Pioneer A-20, który w stosunku do Denona zagra trochę jaśniej i szybciej, mocniej (Denon jest miękki, trochę brak mu szybkości, szczegółowości) oraz Cambridge Audio Topaz AM5 (brak pilota, brzmienie bardzo przestrzenne, analityczne, jaśniejsze).

Przyjrzyj się moim propozycjom, jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
    W przypadku pytań, oferty służę pomocą.

0