Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane 2002 1.5 brak świateł przednich

janekskrzetu 11 Maj 2013 22:30 7221 1
 • #1 11 Maj 2013 22:30
  janekskrzetu
  Poziom 1  

  Witam Panowie/Panie
  Z góry sorki jeżeli temat powtarzam, ale tak długo szukam wyjaśnienia i nie mogę znaleźć iż w końcu muszę do Was napisać Magicy!
  Otóż mam problem " to chyba jest bsm lub bsi" i okazało się iż wtyczka przy bezpiecznikach od świateł ma kawałek spalony. Miałem tylko lewe światło mijania i pozycje (kierunki także), poruszałem tą kostką i na tydzień miałem oba światła mijania. Po tygodniu straciłem lewe światło, otworzyłem tą puszkę "bezpieczników" i okazało się iż było spięcie w kostce tej nad bezpiecznikami odpowiedzialnymi za światła mijania (na górze po lewej). Tak więc kupiłem kostkę i prze lutowałem kable co zajęło mi sporo czasu, ładnie zabezpieczyłem miejsce zlutowane i pełen radości złożyłem wszystko do kupy i odpalam światła a tam! Brak światła lewego mijania. Pozycje ok, kierunki ok tylko brak światła mijania. Mój błąd bo nie mam miernika aby sprawdzić czy przy wtyczce przy lampie daje prąd. Jednakże mam nadzieję iż ktoś miał taki problem i jakoś go rozwiązał tak więc proszę o pomoc, ponieważ już brak mi siły do tego autka. Jak wiadomo lewa lampa jest tak schowana iż nie ma miejsca na swobodne grzebanie w niej.
  Rodacy pomożecie? Z góry dzięki serdeczne za pomocne wskazówki!
  :) Pozdrawiam.

  0 1
 • #2 11 Maj 2013 23:06
  adamgrudzinski
  Poziom 10  

  Układ załączania świateł w tym autku to długa droga. Wyłącznik świateł -> BSI -> Magistrala CAN do BSM -> Bezpieczniki -> lampa.
  Jeżeli pali się prawa, to wyłącznik świateł i BSI są sprawne (sygnał włączenia dociera do BSM.

  W module BSM, sprawdź bezpieczniki F3(15A) i F4(10A). Do sprawdzenia połączeń wystarczy zwykła kontrolka (żarówka z przewodem). Obecność napięcia na wymienionych bezpiecznikach (po włączeniu świateł) to info - że uszkodzenia należy szukać na drodze od modułu BSM do lampy i w samej lampie. (przewody kremowy i zielony). Brak napięcia na bezpiecznikach wskazuje na uszkodzenie w BSM.

  Dodano po 16 [minuty]:

  Renault megane 2002 1.5 brak świateł przednich

  Dodaję schemat połączeń i życzę powodzenia.
  Pamiętaj też przy sprawdzaniu - że nie tylko gniazda i zimne luty przy nich są istotne. Sporo przerw występuje we wtykach do nich.

  1