Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-770nd/CLP-775nd - Nie widzi nowego chipa.

Pshemass 11 Maj 2013 22:41 1008 0
  • #1 11 Maj 2013 22:41
    Pshemass
    Poziom 12  

Dokładnie chodzi o drukarkę Samsung CLP-775ND, ale podejrzewam, że w CLP-770 jest identycznie.
    Drukarka nowa, na tonerach startowych. Za pierwszym razem zregenerowałem kartridż black przy stanie 2% na chipie - typowa zasypka i wymiana chipa. I drukarka bez problemu to łyknęła :)
    Jednak kartridż niepokojąco mało wydrukował (zaledwie 4800 str przy nominalnych 7k) i pokazał się komunikat: "Toner wyczerpany".
    Postąpiłem jak za pierwszym razem - zasypka + nowy chip. Jednak tym razem ku mojemu zaskoczeniu drukarka nie zauważyła nawet wymiany chipa! Tzn. nawet w przeglądarce pokazuje stary numer seryjny oraz stare zużycie.
    W związku z tym proszę o pomoc szanownych kolegów, którzy mieli z tymi modelami do czynienia.
    Czy kartridże startowe w tych modelach mają jakieś dodatkowe zabezpieczenie? Wiem, że w starszych modelach były bezpieczniki, ale w tej linii drukarek chyba już tego nie ma? Bynajmniej nie spotkałem się z takowymi w kartridżach do modeli starszych clp-610 i clp-620 (tak właściwie różnią się czymś te kartridże poza chipem?).
    Czekam na jakąś podpowiedź
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME