Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozdzielenie sygnału antenowego i satelitarnego

11 Maj 2013 23:30 5922 9
  • Poziom 14  
    Witam

Obecnie w domu posiadam dwa odbiorniki. Na jednym odbieram cyfrową telewizję naziemną a na drugim jest podłączony Polsat Cyfrowy
    Wygląda to tak:

A chcę żeby to wygladalo tak:

Czyli zsumowanie dwóch anten satelitarnej i siatkowej i wyprowadzenie sygnału antenowego i satelitarnego do gniazda oraz wyprowadzenie sygnału z anteny bezpośrednio do telewizora.
    Dla tego zwracam się do Państwa gdyż nie wiem jakich urządzeń użyć do rozdzielenia sygnału. jeśli by tu chodziło o sama antenę to sprawa jest prosta jedno wejście dwa wyjścia.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    dziękuje za tak szybką odpowiedź. Ale nurtuje mnie jeszcze jeden problem. znalazłem juz taki sumator np. Sumator axing 30-01 RTV/SAT ( multiswitch diseqC ) na aukcji allegro, ale zakres pracy ma opisane:
    Zakres VHF/UHF 5-862 MHz.
    Zakres SAT 950-2200 MHz.

Większość kanałów Cyfrowego polsatu działa na częstotliwości rzędu 12000 MHz czy to nie będzie przeszkadzać w prawidłowej pracy tego sumatora jeśli max zakres sumatora sygnału sat jest 2200 MHz. Chyba że ja mylę pojęcia :)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Witam serdecznie.

Mylisz pojęcia. Po kablu przesyłana jest częstotliwość pośrednia niższa o około 10000MHz.
    BTW: Jeśli masz pojedynczy kabel z konwertera to wystarczy Ci 2szt. np. Axing 20-01. Jeden w miejscu połączenia drugi tam, gdzie kabel jest rozdzielany do TV i SAT. Jeśli to gniazdo TV/SAT to wystarczy jeden do zsumowania.
    Pozdrawiam.

Sebastian
  • Pomocny post
    Poziom 38  
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Zrób tak jak kolega @zetdeel mówi i będzie git
  • Poziom 14  
    Witam

Chciałbym sie tylko jeszcze jednego dopytać czy jest możliwość użycia np. tego
    http://sat.sklep.pl/sumator-digitsat-dqtc-104.html
    lub
    http://sat.sklep.pl/sumator-axing-swe-30-01.html (proszę o sugestie)
    zamiast tych dwóch rozgałęźników. Bo wolał bym podłączać do jednego urządzenia rozdzielającego niż dwóch. Chyba że te urządzenia co podałem są do niczego więc mapewno użyje z podpowiedzi @zetdeel czyli:
    * Rozgałęźnik TV dwudrożny R-2 Signal
    * Rozgałęźnik - sumator TV/Sat RS-02M
  • Poziom 14  
    To ja już wszystko rozumie. teraz mnie oświeciłeś z tymi sumatorami co podałem. Przy nich konieczne jest użycie gniazd RTV/SAT bo gniazdo musi sobie jakoś ten sygnał rozdzielić do odbiorników i nie jest możliwe poprowadzenie od sumatora do tv bezpośrednio. A ja mam do jednego telewizora poprowadzone bezpośrednio. tak jak na zdjęciu przedstawiałem. Jeśli te dwa rozgałęźniki nawet będą powodowały mniejsze tłumienie to je zamontuję.

Dziękuje za pomoc wszystkim

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Zamiast gniazda możesz użyć jednego, pojedynczego rozgałęźnika SAT/TV... czyli np. Axing 20-01. Efekt będzie taki sam.
    Pozdrawiam.

Sebastian