Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka do zabudowy 45cm która wybrać??

daniel tt 11 May 2013 23:57 6426 8
    daniel tt
    Level 15  
    Witam,postanowiłem w końcu zakupić zmywarkę.Musi być 45cm ze względu na miejsce i ilość osób zamieszkujących(dwoje mieszkańców),z ukrytym panelem sterowania do 1350zł.Mam dwa typy:

Zmywarka ELECTROLUX ESL 4500 RO

Zmywarka BOSCH SPV 50E00EU

Oraz koło ratunkowe BEKO DIS 5831 5lat gwarancji

Czytałem też o 1/2 wsadu warto czy nie warto szukać tej funkcji?

Odnośnie marki bosch,kumplowi padła po 26 miesiącach użytkowania(diagnoza roszczelniona komora zaczeła ciec.W sklepie agd ponad trzy lata temu jak rodzice kupowali zmywarkę sprzedający poleacił electroluxa który działa do dnia dzisiejszego.Boscha odradzał właśnie odnośnie komory że niby nie z blachy czy jakoś tak(może wkrecał).

Czekam na opinie,sugestie.

Pozdrawiam Daniel
    Piasek80
    Level 31  
    Rodzice w kuchni od 10 lat ujeżdżają Whirpoola i jak dotychczas bezawaryjny
    Znajomi od 6ciu Boscha - podobnie, z tą różnicą że przy 4 osobach w tym dwójce dzieci zmywara potrafi 3x dziennie chodzić zatem przebieg to ma ze 3x większy niż ta u moich rodziców. Dotychczas zero awarii czy jakichkolwiek problemów.
    Ja mam również Boscha (mod. SMS) - jak na razie rok bezawaryjnej pracy ale za dużo nie myje bo też nas 2+1 (2-3x w tygodniu)
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bekon jeszcze ma zmywanie całego załadunku w 58 minut.
    Piasek80
    Level 31  
    Bosch`e mają funkcję VarioSpeed czyli skrócenie każdego programu o 50% ale to się nadaje do talerzy po śniadaniu. Po obiedzie z poprzysychanymi sosami itp nie zawsze domywa - zwłaszcza sztućce
    komulus74
    Level 10  
    Każda zmywarka ma jakieś funkcje eco i ich używanie oszczędza energię. Ja mam CANDY 45 cm i nie nażekam a koszt mycia to 0d 35 do 55 groszy za gnergię , mycie w zależności od programu.Dodać należy koszt tabletek i wody około 15l.
    Piasek80
    Level 31  
    W zmywarkach zawsze najdroższa jest ta tabletka kosztująca od 2 do 5zł szt na jedno mycie.
    chemiczna
    Level 9  
    Piasek80 wrote:
    W zmywarkach zawsze najdroższa jest ta tabletka kosztująca od 2 do 5zł szt na jedno mycie.

To jakich tabletek używasz? Ja kupuję 100 szt. Ludwika za 46zł, jest różnica;).
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ten program to nie jest eco.

Od kiedy eco trwa godzinę ;) , raczej sporo ponad dwie godziny.

Jest to normalny program który trwa 58 minut , zmywanie jest w 60 stopniach.

Jeszcze electrolux ma podobny program.
    daniel tt
    Level 15  
    Wybrałem Electroluxa ESL 4500RO działa już prawie półtora roku bez awarii. Dodatkowo wykupiłem ubezpieczenie na pięć lat z wszystkimi możliwymi uszkodzeniami w tym mechanicznymi jakie mogą wystąpić, więc zero stresu. To już kolejny sprzęt w gospodarstwie domowym tej marki. Szef miał zmywarkę Boscha która po 26 miesiącach padła, skorodowała i zaczęła ciec. Podsumowując nie marka i cena świadczy o jakości.