Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

akumulator alternator czy cos innego astra c16nz

27 Lut 2005 13:29 1937 9
  • Poziom 10  
    od pewnego czasu mam taka sytuacje!!gdy wlacze ogrzewanie na full i switla!to zaczyna mi sie lekko swiecic kontrolka aku!!podkreslam ze ona tylko sie zarzy!!!com to za usterka jak ja usunac co wymienic!!!!prosze o pomoc!i z gory dziekuje:)
  • Poziom 18  
    Witam proponuje koledze najpierw sprawdzić czy jest ładowanie czyli zmierzyć napięcie na akumulatorze przy włączonym silniku na wolnych obrotach sprawdzić woltomierzem jakie jest napięcie powinno być do 14V i włączyć światła oraz dmuchawe czyli na obciążeniu jakie jest napięcie.Powodem tych obiawów może być uszkodzona dioda alternatora lub słaba masa oraz szczotki na komutatorze . Pozdrawiam 73!
  • Poziom 24  
    Szykuj się na wymiane szczotek w alternatorze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    ładowanie w każdym aucie powinno wynosić od 13,8 do 14,4 V

sprawdz to byle jakim miernikiem podczas pracy auta.
    jeśli będzie poniżej to wiadomo=prostownik plus regulator napięcia
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    sprwdz mase samocodu
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Dokładnie to głównie chodzi o tą masę co łączy silnk z alternatorem.
  • Poziom 25  
    Akumulator masz dobry? Sprawdz jeszcze pasek klinowy napedzajacy alternator. Jak jest popekany to czy tak czy tak musisz wymienic.
  • Poziom 12  
    Witaj!Tak jak już koledzy wspomnieli zmierz napięcie, bo od tego trzeba zacząć. Jeśli napięcie w czasie pracy silnika jest dobre, czyli ok14V to sprawdź styk wychodzący z alternatora na przewód kontrolki taki pojedynczy cienki z jedną wsuwką może z lekka zaśniedział.
  • Poziom 10  
    dziekuje za rday!bardzo mi pomogly:)