Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Siemens KD 36NA40 - Włącza się bez przerwy alarm.

12 Maj 2013 12:37 8829 4
  • Poziom 14  
    Witam.
    Posiadam chłodziarko-zamrażarke Siemens KD36NA40.
    Problem mam taki,że bez przerwy włącza się akustyczny alarm.
    Lodówka działa sprawnie chłodzi,mrozi bez zastrzeżeń, tylko włącza się co chwila ten sygnał i piszczy . Można temu jakoś zaradzić.?

Pozdrawiam.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 14  
    Witam .
    Temat dalej aktualny. Czy może ktoś pomóc w tej sprawie.
    Pozdrawiam.

Może ktoś ma schemat ele. tej lodówki . Chciałbym odłączyć ten brzęczyk który piszczy.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 11  
    Mam ten sam problem tylko, że u mnie co jakiś czas trzeba rozebrać półkę w zamrażarce bo zachodzi lodem i przestaje chłodzić w lodówce. Piszczyk jest wlutowany w płytę główną która jest w "suficie" lodówki, trzeba zdjąć drzwi zamrażarki i odkręcić górny panel plastikowy. Ja u siebie rozebrałem wszystko przemierzyłem grzałkę rozmrażacza i czujniki temperatury. Wszystko niby jest ok a co jakiś czas muszę ją rozebrać i od lodzić bo grzałka się nie włącza.

Dodano po 4 [minuty]:

Udało mi się znaleźć złożeniówkę.
  • Poziom 11  
    Gdzieś mam na kartce rozpisane przewody(kostki) w tylnym złączu za ścianką zamrażarki i podłączenie ich do płyty głównej ale muszę ja odnaleźć.
  • Poziom 1  
    Czy załączanie się alarmu otwartych drzwi, nie jest może powiązane z uszkodzonym włącznikiem/wyłącznikiem światła? Mam ten sam problem u siebie z modelem Siemens KD 36NA90 i zauważyłem, że dociśnięcie tego przycisku wyłącza alarm.

W sklepie north.pl znalazłem "Włącznik | Wyłącznik światła Siemens 00607914" (niestety nie mogę dodawać linków, więc musicie sami znaleźć w sklepie) , zastanawiam się czy wymiana przełącznika na podany nie rozwiązałoby problemu (ciekawe czy by w ogóle pasował).

Pozdrawiam.