Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Smart TV + Amplituner Sony -Brak dźwięku

Stopczyk 12 Maj 2013 12:55 4395 3
  • #1 12 Maj 2013 12:55
    Stopczyk
    Poziom 9  

Witam,
    Mam problem z podłączeniem Amplitunera do TV w taki sposób, aby móc odtwarzać dźwięk z TV jak i z odtwarzacza DVD na głośnikach 5.1.
    Proszę o pomoc.

Co mam :)
    Samsung Smart TV UE40D5500RWXXH
    Amplituner Sony STR-DE495P
    DVD Pionier DV2750
    Dekoder Multimedia
    Kabel optyczny
    Cinche

Łączyłem TV -> Amplituner optykiem i nie słyszę dźwięku.
    Może to kwestia ustawień ale kombinowałem już sporo jednak bez efektu.

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 12 Maj 2013 15:27
    leszekpo59
    Poziom 26  

Stopczyk napisał:
    Witam,
    Mam problem z podłączeniem Amplitunera do TV w taki sposób, aby móc odtwarzać dźwięk z TV jak i z odtwarzacza DVD na głośnikach 5.1.
    Proszę o pomoc.

Co mam :)
    Samsung Smart TV UE40D5500RWXXH
    Amplituner Sony STR-DE495P
    DVD Pionier DV2750
    Dekoder Multimedia
    Kabel optyczny
    Cinche

Łączyłem TV -> Amplituner optykiem i nie słyszę dźwięku.
    Może to kwestia ustawień ale kombinowałem już sporo jednak bez efektu.

Witaj. Proponuję takie rozwiązanie. Do amplitunera proszę podłączyć dekoder z Multimedia przewodem optycznym, łącząc gniazda w dekoderze SPDIF z jednym z gniazd DIGITAL w amplitunerze Sony STR-DE495P. Do TV proszę puścić sygnał z dekodera przewodem HDMI lub poprzez EURO ( nie podajesz dokładnie który masz model dekodera z MULTIMEDIA, czy SD czy HD ). Z DVD Pionier DV2750 z gniazda DIGITAL AUDIO OUT COAXIAL połączyłbym bym przewodem z wejściem amplitunera DVD IN COAXIAL. Obraz z DVD z gniazda COMPONENT VIDEO OUT na gniazdo COMPONENT VIDEO IN w TV podałbym przewodem przewodem 3 X chincz. Opisana konfiguracja pozwoli na odbiór programów w TV z dekodera multimedia oraz z DVD na TV, a głos będzie dostępny na głośnikach podłączonych do amplitunera z tych urządzeń, które masz podłączone . Skoro, nie masz sygnału audio z TV, to może świadczyć, że tylko sygnał audio z tunera DVB-T jest dostępny na wyjściu z TV. Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 12 Maj 2013 17:02
    Stopczyk
    Poziom 9  

Witam Cię,
    Dziękuje za zainteresowanie się moim problemem :)
    Dekoder MM 3830cd.

Czyli połączyć optykiem SPDIF dekoder do digital video in optical w amplitunerze ?
    Tylko takie mam optyczne w amplitunerze.
    Z dekodera sygnał video do tv kablem hdmi.
    DVD coaxial do Amplitunera to bez problemu.
    Dalej rozumie.
    Powiedz proszę czy to DIGITAL VIDEO IN OPTICAL odbierze mi dźwięk z dekodera ??
    I to chyba nie załatwi sprawy odtwarzania utworów z internetu na tv tak żeby szło na głośniki.

Dodam, że na razie próbuję przez wyjście słuchawkowe na 2xrca.

Pozdrawiam

0
  • #4 12 Maj 2013 18:06
    leszekpo59
    Poziom 26  

Czyli połączyć optykiem SPDIF dekoder do digital video in optical w amplitunerze ?

Tak, proszę połączyć w ten sposób połączyć

Powiedz proszę czy to DIGITAL VIDEO IN OPTICAL odbierze mi dźwięk z dekodera ??

Odbierze.

I to chyba nie załatwi sprawy odtwarzania utworów z internetu na tv tak żeby szło na głośniki.

Przypuszczam, że wykorzystując w TV wyjście cyfrowe audio (optyczne) i w amplitunerze wejście DIGITAL CD SACD IN uda uzyskać się dźwięk na amplitunerze. O ile nie zadziała, to proszę spróbować wyciągnąć głos z gniazda EURO z TV a do amplitunera podłączyć pod wejście np CD SACD IN

0