Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATmega8 - Programowanie LPT

kernelpanic 12 Maj 2013 12:59 3873 11
  • #1 12 Maj 2013 12:59
    kernelpanic
    Poziom 18  

Witam, moja ATmega nie chce się programować przez port LPT. Podłączona jest wg tego schematu: ATmega8 - Programowanie LPT. Próbuję użyć PonyProg. Ustawienia to Parallel na AVR ISP I/0 (Nie ustawiam na API, ponieważ go nie widzi tzn. kiedy wciskam probe wyrzuca failed). Kiedy wciskam probe (na ISP I/0) test wychodzi ok. Jednak kiedy chcę coś zapisać/odczytać aktualny flash wyrzuca błąd device missing or unknown device. Pomimo tego że po kliknięciu komendy ATmega przestaje wykonywać swój program czyli jakaś komunikacja musi następować. Wiem że podobne tematy były, jednak żaden nie odpowiada w 100% mojemu przypadkowi. Poprzednie programowanie miało miejsce u kolegi, ale on ma programator USB i Linuksa. Ja używam Windows 7.

0 11
  • #3 12 Maj 2013 13:06
    kernelpanic
    Poziom 18  

Rozumiem że mam sugerować się schematem zamieszczonym na tej stronie a nie tym którego używałem?

0
  • #5 12 Maj 2013 13:22
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

kernelpanic napisał:
    ATmega8 - Programowanie LPT.

Ten schemat jest prawidłowy i działa bez problemu np. z PonyProg2000.
    Przyczyn problemów może być o wiele więcej: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/04/problemy-z-zaprogramowaniem.html

Jak masz ustawiony port LPT w Bios?
    Kalibrację PonyProg robiłeś?

Zaglądnij także do spisu treści tej strony.

0
  • #6 12 Maj 2013 15:07
    kernelpanic
    Poziom 18  

Zmieniłem ustawienie portu LPT w BIOSie bo miałem na spp teraz mam ecp ale mimo to efekt jest ten sam. Kalibracja przebiegała pomyślnie.

0
  • #8 12 Maj 2013 16:12
    kernelpanic
    Poziom 18  

Chip podczas próby programowania resetuje się kilka razy po czym pony prog wyrzuca klasyczny błąd połączenia 24. Dzieje się tak po ponownym podłączeniu wszystkiego, szczegółowym sprawdzeniu i upewnieniu się że nie ma braków w połączeniach. Podpięty wg schematu który dałem na początku.

Dodano po 1 [minuty]:

(Wiem, że się resetuje bo miga wyświetlaczem z pozycji startowej (0) od którego to zera zaczyna się jego aktualny program)

0
  • #9 12 Maj 2013 16:20
    emarcus
    Poziom 35  

kernelpanic napisał:

Próbuję użyć PonyProg. Ustawienia to Parallel na AVR ISP I/0

Pomimo że korzystasz z portu równoległego (LPT), to programowanie ma jednak charakter seryjny (Serial).

e marcus

0
  • #10 12 Maj 2013 16:39
    kernelpanic
    Poziom 18  

Na serialu mam tylko porty COM do wyboru. LPT brak.

Dodano po 3 [minuty]:

A czy te ustawienia są dobre? ATmega8 - Programowanie LPT

0
  • #12 02 Cze 2013 11:53
    kernelpanic
    Poziom 18  

Kupiłem programator. Działa. Temat więc zamykam. Dziękuję ślicznie za pomoc!

0