Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić piec kondensacyjny /pomoc w wyborze/?

gebelsik871 26 Lip 2013 20:53 30306 177
  • #151 26 Lip 2013 20:53
    gebelsik871
    Poziom 12  

Czy bedzie tak dobrze???

• #152 27 Lip 2013 01:00
    W0jtek92
    Poziom 35  

Dodaj śrubunek do zaworu 3 drogowego po lewej jego stronie dla demontażu i będzie dobrze.

• #153 31 Sie 2013 18:02
    gebelsik871
    Poziom 12  

Witam mam małe pytanie odnośnie przewodu powietrzno spalinowego junkers azb 601 ponad dachem. Góra komina nie ma żadnego daszka do zabezpieczenia przed deszczem czy tak to ma być??? woda ma wlatywać przez przewód do pieca??? Proszę o odpowiedz. POZDRAWIAM

• #154 31 Sie 2013 21:19
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Tak ma być. Daszki sa błędem, ponieważ w pewnych warunkach mogą ulegać oblodzeniu i zamknąć odpływ spalin.

Dodano po 46 [minuty]:

gebelsik871 napisał:
    Czy bedzie tak dobrze???

Prawie czyni wielką różnicę :)
    Nie używa się kształtek ocynkowanych w instalacji co. a powaznym błędem jest mieszanie różnych materiałów. Wymien ocynkowane na mosiężne lub czarne.

• #155 01 Wrz 2013 11:06
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Zrób fotkę samego zaworu 3d. Łatwo o pomyłkę w ustawieniu wrzeciona i wydaje mi się, że do takiej doszło. Szczególnie ważne jest położenie nacięcia na osi.
    Musisz też odwrócić silnik pompy, tak aby skrzynka zasilająca była z boku (kabel w dół) lub z góry.

• #156 01 Wrz 2013 14:20
    gebelsik871
    Poziom 12  

Takie ustawienie widniało w schemacie załączonym do zaworu....chyba że źle odczytałem. Pompę wystarczy obrócić w drugą stronę.

• #157 01 Wrz 2013 15:03
    piotr_boncza
    Poziom 29  

gebelsik871 napisał:

Takie ustawienie widniało w schemacie załączonym do zaworu....chyba że źle odczytałem.

Źle napisałem, zdejmij proszę pokrętło, tam musi być widoczne nacięcie. Jak spojrzysz na schematy to jest to dokładnie rozrysowane. Kierunek tego nacięcia w zależności od lokalizacji kotła (zasilania) i odbiorników (podłogówki).

gebelsik871 napisał:
    Pompę wystarczy obrócić w drugą stronę.

Pompa musi pompować w kierunku rozdzielacza, więc nie możesz jej odwrócić.

• #158 01 Wrz 2013 15:23
    gebelsik871
    Poziom 12  

To pompa jak ma być ustawiona??? kierunek się zgadza....

• #159 01 Wrz 2013 15:25
    saskia
    Poziom 38  

Taki drobny szczegol, ale rurki zasilajace sa za blisko siebie.
    Jedno do to ze wtedy pion ogrzewa powrot i przy dluzszych takich bliskich odcinkach wymiana jest spora, drugie to utrudnione sa jakiekolwiek prace przy lutowaniu, odcinaniu i skrecaniu, a zalozenie oddzielnych koszulek izolacyjnych jest niemozliwe.
    Najpewniejszym sposobem na utrzymanie rur w odpowiedniej odleglosci podczas prac montazowych jest uzywanie zatrzaskowych, podwojnych upinaczy do rurek.
    Uzycie upinaczy nawet nie przymocowanych do sciany daje bardzo dobre rezultaty montazowe i calosc instalacji wyglada estetycznie.
    Zawsze uzywam ich jako prowizorycznych imadel do podtrzymania rur we wlasciwej pozycji podczas lutowania.
    Niektore sie lekko przygrzeja, ale jesli umiesci sie je w odpowiednich odleglosciach od miejsc lutowania to mozna je uzywac wielokrotnie.
    Wystarcza zazwyczaj ustawic jedna rurke do poziomicy, a reszte podpinac wedlug niej.
    Nadmiar clipsow-upinaczy mozna pozniej zdjac z rur po zakonczeniu lutowan.

https://www.toolandfix.com/pipe-clip-double-o...cdo15-5.html?gclid=CKuZ6oenqrkCFQ_LtAodfQwAaQ

• #160 02 Wrz 2013 20:04
    gebelsik871
    Poziom 12  

To co z tym zaworem 3d?????? jak on ma być ustawiony????

• #161 02 Wrz 2013 20:55
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Powoli, daj mi odetchnąć po robocie. :D
    Korpus pompy masz dobrze, a część z silnikiem obraca się po odkręceniu czterech imbusów dookoła. Natomiast na Coronie nie widzę nacięcia na wrzecionie. Na początek powinno być zwrócone w górę na 5.

• #162 02 Wrz 2013 21:11
    gebelsik871
    Poziom 12  

Ok. Odpoczywaj po robocie :) Nacięcie to w środku jest ustawione na 5 więc jest ok:? z pompą to zajarzyłem o co chodzi:)

• #163 02 Wrz 2013 21:16
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Tylko ostrożnie, bo w środku jest wrzeciono, które lubi wypaść i się stłuc. Wówczas kupuje się nową pompę. A nacięcie ok.

• #164 03 Wrz 2013 14:00
    rogera
    Poziom 15  

871
    Jeżeli nie masz instrukcji to odszukaj na rączce, obudowie zaworu 3d nazwy producenta, oznaczenia typu.
    Podaj też średnicę zaworu.

• #165 11 Wrz 2013 13:07
    gebelsik871
    Poziom 12  

Witam Piotrze:) jutro przyjeżdża do mnie serwisant junkersa na pierwsze uruchomienie. Czy muszę posiadać jakąś pieczątkę instalatora co mi to podłączał????? czy będzie robił jakiś problem????POZDRAWIAM

• #167 11 Wrz 2013 19:28
    gebelsik871
    Poziom 12  

Miejmy nadzieję ze bedzie tak jak mówisz:) Myślę że wszystko bedzie hulać. POZDRAWIAM

• #168 12 Wrz 2013 22:21
    gebelsik871
    Poziom 12  

Witam Piotrze piec przy serwisancie grzał elegancko wszystko działało. Po spuszczeniu wody z grzejników i i napełnienie nie mogę uruchomić pieca włącza się i po chwili gasnie. POMOCY:)

• #169 13 Wrz 2013 07:23
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Zapowietrzyłeś. Sprawdź ciśnienie. Po zdjęciu obudowy, nad pompą znajdziesz odpowietrznik. Sprawdź czy odkręcony. Potem naciskasz przycisk serwisowy, ten z kluczykiem, poniżej włącznika. Trzymasz aż się zaświeci. Masz pierwszy poziom serwisowy i naciskając blokadę/eko przechodzisz do 2.C naciskasz kominiarza aż się zapali i zmieniasz naciskając blokadę/eko z 00 na 01. Teraz kominiarz dłużej, aż zapalą się diody po obwodzie wyświetlacza. Reset na kilka sekund i kocioł startuje ponownie, dziwnie, z przerwami pracując pompą. To ma na celu odpowietrzenie. Po zakończeniu, gdy już będzie normalnie działał, zakręcasz odpowietrznik i montujesz obudowę. Mam nadzieję nie przesadziłeś z próbami uruchomienia, bo praca na sucho grozi zatarciem pompy. Pozwolisz, że będę klientów odsyłał do Twojego posta, bo ciągle walczę ze zdejmowaniem grzejników. Pan zrobi wszystko, potem malarze sobie zdejmą i pomalują, będzie dobrze... Na ogół nie jest dobrze, właśnie jak u Ciebie. Takie nalewanie i spuszczanie wody z instalacji jest źródłem mnóstwa problemów, zapowietrzanie, zwiększenie korozji i zanieczyszczenie instalacji, wprowadzenie dodatkowej ilości związków wapnia, które osadzają się na wymienniku zmniejszając sprawność kotła. Przy napełnianiu instalacji czyszczę ją używając przeciwkorozyjnych środków myjących. Po takich zabawach moja praca idzie na marne.

• #170 13 Wrz 2013 11:14
    gebelsik871
    Poziom 12  

Dzieki Piotrze. Zrobiłem Tak jak mówisz. Ale nadal piec cos nie grzeje załącza się pogrzeje na chwile i wyłącza się. O co w tym chodzi?????

+

Dodano po 4 [minuty]:

Na wyświetlaczu jest 28 załącza się nagrzeje do 36 i wyłącza się.??????

• #171 13 Wrz 2013 18:18
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Wyczyść w takim razie filtr przed kotlem. Na jaką temperaturę masz nastawiony kocioł? Masz pogodówkę?

• #172 13 Wrz 2013 19:14
    gebelsik871
    Poziom 12  

Wyczyściłem wszystko. Pogodówka jest fw 120 miałem nastawione typ .....początkowe i końcowe. Tez zmieniłem na typ grzejniki i grzeje normalnie tylko moim zdanie troche długo się nagrzewają grzejniki czy to normalne........???? Jakie ustawienie na tej pogodówce ustawić żeby było oki. POZDRAWIAM

• #173 13 Wrz 2013 20:53
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Myślę, że jest ok. Tylko na zewnątrz ciepło, więc grzeje bardzo ostrożnie. Pewnie masz wyłączenie ogrzewania przy temperaturze zewnętrznej 15-20' Zmniejsz to nie będzie się jeszcze włączał, albo zwiększ na 99 to będzie pracował stale. Szybkość nagrzewania też możesz zmienic, ale to zawsze kosztem zwiększonego poboru gazu. Sprawdź też temperaturę projektową, czyli maksymalną do której ma grzać przy mrozach. Wszystko jest nieźle opisane w instrukcji, więc nie ma sensu, żebym ją powtarzał. Pamiętaj tylko, że lewe pokrętło na kotle ma moc nadrzędną nad nastawami FW więc jak tam ograniczysz, to pogodówka nie będzie mogła wymóc więcej. Nastaw na 6.

• #174 15 Wrz 2013 12:11
    gebelsik871
    Poziom 12  

Dziękuje Piotrze:)

• #175 01 Paź 2013 21:30
    gebelsik871
    Poziom 12  

Witam Piotrze to znowu ja:) Zacząłem coś grzać piecykiem moim. Nie wiem za chiny jak ustawić wszystkie te parametry żeby było dobrze:( może jakieś wstępne parametry bys mi podał. POZDRAWIAM

• #176 02 Paź 2013 20:09
    gebelsik871
    Poziom 12  

Czy to normalne że piec włącza się na chwile podgrzeje trochę grzejniki i się wyłącza?? co robi piec jesli jest włączony cos tam pompuje ale świeczka nie jest zapalona???? czy takie dziwne odgłosy jakby woda leciała to jet normalne?? Pozdrawiam

• #177 03 Paź 2013 22:11
    gebelsik871
    Poziom 12  

Piec jak narazie śmiga powoli poznaje ustawienia. Ale jest jeden problem Jeżeli załącze pompe do podłogówki i chodzi dłuższą chwilę to grzejnik po prawej stronie przestaje mi grzać a inne grzejniki grzeją. Jakies sugestie ???

• #178 14 Paź 2013 22:03
    rekma12
    Poziom 1  

Panie Piotrze kupiłem JUNKERS ZSB 14-3 C. mam instalację od starego pieca pieca fi50 do grzejników fi25 instalacja rurowa cała w piwnicach dobrze zaizolowana piwnice nie ogrzewane.Mój problem to-czy położyć nową inst. miedż w mieszkaniu czy jechać na starej instalacji z poważaniem Marek

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo