Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Kolumny, kable, stojaki, końcówki, crossy, głośniki etc.

dawid_d4 12 Maj 2013 13:43 3312 27
  • #1 12 Maj 2013 13:43
    dawid_d4
    Poziom 12  

Witam. Planuję do czerwca skompletować system nagłośnieniowy. Poszukuję:
    1. Kolumn - np. stx pa600, stx pa1000, lub inne o podobnych możliwościach do którejś z dwóch wymienionych. Jeśli to sprzęt diy, to w grę wchodzą obudowy ze sklejki, w środku obowiązkowo zwrotnica conajmneij na wysokotonówkę. Nie jestem zainteresowany sprzętem firm takich jak Alphard, Dibeisi itp.
    2. Crossover - tu jest jeden wymóg: konieczny jest filtr subsoniczny, chętnie kupię Behringera cx2310 lub coś podobnego
    3. statywy - stan wizualny nie ma znaczenia, grunt, aby nie były uszkodzone i pasowały do nadstawek (jak już będę miał, to napiszę jakich)
    4. Kable - 2x1,5mm^2 lub grubsze, końcówki speakon, powercon lub bez końcówek
    5 Końcówka mocy - najchętniej t.amp 2400, lub inna o mocy rzeczywistej min. 1100W na kanał przy 4 ohm, raczej markowy sprzęt
    6. głośniki - cztery sztuki sw.stx.15.3.800.8 nowe lub mało używane, mogą być w obudowie, lub kupię same obudowy dla głośników 15" (w grę wchodzi sklejka). Chętnie też zlecę wykonanie obudowy (oczywiście podam wymiary itd.)
    7. Kupię ewentualnie ze cztery kable xlr-xlr i dwa xlr-jack (najchętniej krótkie)
    8. Jeśli zostanie mi trochę pieniędzy kupię mixer z interfejsem USB i efektami np. pogłos itp.

Nie śpieszy mi się nzarazie z zakupami, jestem w trakcie sprzedazy własnego sprzętu (subwoofery samochodowe, kolumny domowe, zabytkowe głośniki gitarowe, kilka głośników luzem etc.) i dopiero jak sprzedam większość, to będę mógł kupić cokolwiek

Oferty na PW, nie podaję szczegółowych cen jakie mnie interesują bo wiadomo - jak jedno kupie taniej, to będę miał trochę więcej pieniędzy na coś innego, ale calość nie może przekroczyć 5000zł (nie licząc mixera, bo nie wiem czy takowy będzie potrzebny)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za współpracę

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 12 Maj 2013 17:41
    lorak1996
    Poziom 10  

Kolego jeżeli potrzebujesz jakieś obudowy pisz. Mogę zrobić lub mam kilka na stanie dość fajnych.

• #3 12 Maj 2013 18:21
    dawid_d4
    Poziom 12  

Jeśli chodiz o obudowy to potrzebowałbym ewentualnie dwie paczki na 2x15" na sztukę, BR, sklejka 15 lub 18mm, oczywiście wzmocnienia w środku obowiązkowo. Chcę kupić 4xsw.stx.15.3.800.8, ale może ktoś będzie miał do sprzedania gotowe skrzynie z głośnikami, jak nie to kupię te przetworniki u stx'a i zlecę komuś złożenie obudowy lub będę musiał robić sam jeśli nie będzie mnie stać na zapłecenie komuś innemu za trud i serce włożone w pracę nad paczkami.

Narazie nie pali mi się z tymi zakupami, bo niestety najpierw muszę sprzedać swoje sprzęty, a wszyscy wiemy jak ciężko jest sprzedać sprzęt audio nie oddając go poniżej rzeczywistej wartości... Dzięki za odpowiedzi, a do kolegi zgłoszę się na PW wieczorem z rysunkiem

• #4 12 Maj 2013 18:22
    lorak1996
    Poziom 10  

Okej jak coś podeślij mi na PW na pewno się dogadamy.

• #5 13 Maj 2013 06:35
    piotr maj
    Poziom 15  

Wtyki powercon są do zasilania nie do kolumn.

• #6 13 Maj 2013 12:24
    dawid_d4
    Poziom 12  

ale niektórzy stosują je do subów i chwalą, że lepsze od speakonów neutrika. Przyznaję, że osobiście nie mam za bardzo doświadczenia ze sprzętem estradowym, czytam od długiego czasu najróżniejsze tematy tu czy gdzie indziej, grzebałem się w CA, sprzęcie domowym i od półtora roku kumple z zespołu metalowego mają próby u mnie w mieszkaniu (skromnie, bo bez perki i za xenyx'ie 802, pozatym nie gramy zbyt głośno, bo najbliższa sąsiadka mieszka dwa piętra wyżej, a i tak nie rozkręcę końcówki na max, bo jej szklanki drżą)

• #7 13 Maj 2013 16:04
    wyrokulicy
    Poziom 23  

Poza tym TA2400 nie ma deklarowanego 1200w/kanał tylko ok 900w, było na forum sporo razy :)) I również jest budżetową końcówką...

• #8 13 Maj 2013 17:36
    dawid_d4
    Poziom 12  

ja czytałem że na 1100, gdzie indziej czytałem że ma 1000, ale nie mniej. To jak to jest z powerconami?

• #9 13 Maj 2013 18:38
    Shadowix
    Poziom 25  

Powercon Neutrika (ten niebieski) jest do zasilania sprzętu od strony sieci np. wzmacniacze, kolumny aktywne, które przeważnie mają również Powercon szary do podłączenia kolejnej sztuki np http://www.hypexshop.com/ProdImgServlet?productID=3400

• #10 13 Maj 2013 19:17
    e-elektron
    Troll forumowy

Z tymi TA2400 to nie można powiedzieć na 100% że mają 900W na kanał. Ile testów tyle wyników było.

Spotkałem również wyniki 1240W na kanał... przy obciążeniu jednej strony. Przy obciążeniu 2 kanałów, moc wychodziła w granicy 1100W.

• #11 14 Maj 2013 13:25
    dawid_d4
    Poziom 12  

Witam ponownie. Jeśli chodzi o skrzynie basowe: zleciłem już wykonanie obudów, więc będę brać 4x sw.stx.15.3.800.8 od producenta, lub jak ktoś ma do sprzedania w idealnym stanie - jak ktos ma do sprzedania kratę to proszę o kontakt. Jeśli chodzi o końcówkę to sprecyzuję: będzie ona zasilać skrzynie basowe, bo do nadstawek mam już końcówkę (Seikaku PSA3900) więc tak jak pisałem wcześniej: w grę wchodzą końcówki o realnej mocy min. 1100W na kanał @ 4ohm. Samych nadstawek nie mam, ale jest jedna interesująca oferta, więc póki jeszcze nie mam jak ich kupić, to śmaiło można składać oferty - może znajdzie się coś ciekawszego. Przypominam także o kablach i statywach - mile widziane. Jesli chodzi o xlr-xlr, oraz xlr-jack to będą mi potrzebne do połączenia crossovera z pozostałymi urządzeniami, więc najchetniej wezmę krótkie kable.

I tu pytanie w związku z powyższym: Który kabel: zbalansowany, czy niezbalansowany lepiej zastosować do połączenia np. Behringera Xenyx 802 z crossem CX2310, a następnie ten cross z końcówkami mocy? Zapewne zbalansowany, tylko pytanie, czy te urządzenia są przystosowane do tego rodzaju kabli...
    A jeśli chodzi o t.amp'a TA2400 MK-X http://www.thomann.de/pl/t-amp_ta2400.htm
    Wydobobędzie on z tych stx'ów wszystko co się da? Czy lepiej polować na używanego TSA4000? http://www.thomann.de/pl/the_tamp_tsa_4000.htm
    A może jest jeszcze jakaś końcówka w cenie ok. 1200zł, która lepiej napędzi te suby?
    Jeszcze jedno pytanie: do tych subów chciałbym kupić pa1000, ale czy pa600 nie będą wystarczające? Czy pa1000 zdecydowanie lepiej będą pasować?

Ogólnie bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pomoc i rozjaśnienie kilku watków :D
    Pozdrawiam

• #13 15 Maj 2013 22:40
    dawid_d4
    Poziom 12  

Niestety nie mogę wziąc tego głośnika bo ma 4ohm. Potrzebuję 8-mio Ohmowej wersji, najlepiej cztery sztuki, ale dzięki za link

• #14 15 Maj 2013 23:11
    djflexi
    Poziom 14  

Jak coś mam 2 sztuki stx 15.3.800 ;) !

• #15 20 Maj 2013 09:07
    djflexi
    Poziom 14  

Jeżeli chce ktoś kupić podobne paczki do Pa1000-4-fr to mam na sprzedanie ;) Były robione na zamówienie ale niestety zabrakło funduszy na dalsze kroki... (obudowy)

• #16 20 Maj 2013 10:18
    lorak1996
    Poziom 10  

Oj jednak je sprzedajesz ??

• #17 20 Maj 2013 11:58
    Maximoorg
    Poziom 21  

Zabrakło na obudowy? Czyli masz same głośniki?

• #18 20 Maj 2013 12:00
    djflexi
    Poziom 14  

Nie, mam na sprzedanie same obudowy ! Głośników już nie mam...

• #19 20 Maj 2013 14:06
    dawid_d4
    Poziom 12  

Witam ponownie. Trochę uszczuplił mi się budżet, bo wypadło mi parę spraw. Ogólnie BARDZO chętnie wziąłbym stx pa600, lub ich kopie - ale ze sklejki. Mogą być kolumny o podobnych możliwościach. Pa1000 tym bardziej spełniają moje wymagania, ale chyba nie będzie mnie na nie stać. Postanowiłem, że wezmę t.amp TA2400 i cross CX2310 od thomana, sw 15.3.800.8 raczej będę musiał wziąć nowe od stx (chyba, że trafią sie opłacale oferty), jeśli chodzi o obudowy, to wstępnie umówiłem się już na wykonanie - miałem trochę ofert od Was, ale wszystko z wióru, a ja muszę mieć ze sklejki. Wciąż czekam na oferty sprzedaży stojaków, kabli i innych niezbędnych akcesoriów. Powoli zaczynają odzywać się ludzie zainteresowani kupnem mojego sprzętu więc może już niedługo będę miał pieniadze - i sam będę mógł rozpocząc ich wydawanie :D

pozdr

• #20 20 Maj 2013 14:10
    djflexi
    Poziom 14  

A co masz kolego na sprzedanie ?? A jak będziesz chciał mam obudowy stx-a pa 10004-fr taniej Cię wyjdzie skompletowanie niż zakup 2 nowych paczek. Mam jeszcze crsossa cx2310 oraz stx-y 15.3.800 prawie nówki !

• #21 20 Maj 2013 15:50
    dawid_d4
    Poziom 12  

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=23309614

Ogólnie za jakiś czas dokończę budowę kolumn na 2xGDN20/80/3 15ohm, GDM16/80/1, GDWK9/120 (na stronę), zwrotki DIY, wykonał je kolega DjDiNitro. Mdf, klejony i skręcany, Obudowa 65L@40Hz, br szczelinowy, terminal zakręcany, kolce i może zrobię maskownice. Ogólnie głośniki kupiłem ok. pół roku temu i budowę zaplanowaną miałem na tą wiosnę, tak jak i zabawę w wzmacniacze DIY, ale plany się pozmieniały i teraz sprzedaję to co mam, żeby kupić/zkonstruować nagłośnienie o którym właśnie piszemy. Ogólnie wracając do tych kolumn na gdn20/80 - miały być na lata, te głośniki spełniają moje wymagania i co ciekawe to są wersje eksportowe z podwójnymi magnesami - nie zwlekałem z kupnem :D to nie są głośniki stosowane w TLC Classic przypadkiem? Czy tam były gdn20/60/3? To tak z ciekawości. Jeśli chodzi o wykończenie - okleinowanie bądź fornir zostawię następcy, dzięki temu będzie miał możliwość zrobić je wg. własnych upodobań wizualnych. Może wysrtawię jeszcze wzmak Diory - ale jest to solidnej renowacji, więc nie wiem, czy ktoś kupi ten szrot. Mam też kolumny Heco z 87 roku, produkcja RFN bodajże - (rozmiarami jak Altusy 140), ale też trzeba przy nich trochę pomajstrować - średniak i wysokotonówki do roboty, pokrętła i trzeba sprawdzić zwrotnice. A tak pozatym to kilka głośników luzem, najciekawszy 8" baoswy Pioneer, no i te zabytkowe Telefunken. Sorry z góry za lekki off-top.

p.s. ja nie będę brać nowych stx paXXX, tym bardziej mnie nie stać :(

• #22 20 Maj 2013 16:21
    djflexi
    Poziom 14  

Także masz okazje kupić obudowy i skompletować głośniki itd...

• #23 20 Maj 2013 16:33
    dawid_d4
    Poziom 12  

Hmmm kusi mnie Kolega :D Pomyślę jeszcze nad tym, jak będę miał już sprzedane kilka rzeczy to napiszę do Pana na PW jak się sprawa ma i ew. jeszcze się dogadamy. Jeden sub zdjęty wczoraj z aukcji - bardzo prawdopodobne, ze za jakiś czas wysyłam już do kolejnego właściciela, dziś wieczorem zdejmuję auckję z Mildtonami, w sumie już sprzedane, ustalić tylko szczegóły wysyłk. Bynajmniej początek czerwca szykują się zakupy :D. Pozdrawiam

• #24 21 Maj 2013 19:05
    trolski
    Poziom 11  

Moja aukcja na allegro powinna Cię zainteresować.
    " PEAVEY PV-2600 KOŃCÓWKA MOCY (CREST CPX 2600) "

• #25 28 Maj 2013 00:09
    dawid_d4
    Poziom 12  

Narazie zawieszam kupno czegokolwiek, dopóki nie sprzedam większości tego co mam do sprzedania (głównie chodzi o dwa suby co mam i za jakiś czas może jeszcze jedna para kolumn oraz chociaż ze dwa głośniki. Reszta to groszowe sprawy więc bw.) Do usłyszenia za jakiś czas
    pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;)

• #26 29 Maj 2013 10:12
    dawid_d4
    Poziom 12  

Witam. Temat niestety do zamknięcia. Niestety muszę zrezygnować z moich planów odnośnie nagłośnienia. Czekają mnie ważniejsze rzeczy niedługo i nie mogę sobie pozwolić na wydanie 5k na dwa/trzy miesiące, a później całośc będzie stać i się kurzyć, tak jak teraz kurzą się suby, które wciąz są na sprzedaż. Dziękuję wszystkim za pomoc i do usłyszenia w tym temacie może za rok...

• #27 29 Maj 2013 22:04
    Tomek0107
    Poziom 7  

Nie jesteś zainteresowany oświetleniem?

• #28 30 Maj 2013 00:02
    dawid_d4
    Poziom 12  

Tak jak wyżej napisałem: temat do zamknięcia, odwołany innymi słowy - niestety, bo bardzo zależało mi na zrobieniu nagłośnienia, a w tym roku nie wypali, więc może w następnym sezonie ;) Pozdrawiam