Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór naziemnej telewizji - Zanikające kanały

12 Maj 2013 14:24 1290 2
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich. Ostatnio w czwartek postanowiłem zaktualizować listę programów cyfrowych. Telewizor z wbudowanym tunerem wyszukał 91 kanałów. 40 z nich takich jak HBO lub Discovery, Polsat HD były zakodowane, z działających oprócz standardowych były TVP2 HD, TVP kultura, TVP Historia i inne. Było również z 15 niemieckich: Kabel Eins, Berlin i inne. Po 2 dniach zacinały się wszystkie kanały i tak jest do dziś. Mam zwykła antenę siatkową ( ma z 15 lat ) jest zamontowana na 3-piętrowym bloku na dachu na 2-metrowej rurce i jest skierowana na Zieloną Górę, ja mieszkam w Łowyniu jest to ok. 80 km. Co jest tego powodem? Czy pomoże tutaj coś symetryzator? Może zmiana anteny? Zależało by mi na niemieckich programach.
  • Poziom 39  
    Wygląda, że póki co, to odebrałeś też swoją anteną programy Telewizji Kablowej. którą masz na bloku...
  • Poziom 7  
    Tak i rozwiązałem już problem. Zmiana anteny na bardziej współczesną ,przynajmniej kształtem. Nowy wzmacniacz ( połączenie kraty anteny z wzmacniaczem dodatkowo zalałem cyną ),nowy zasilacz regulowany ( podobno zasięg do 150 km. Tak na opakowaniu napisali ) i co najważniejsze jest przymocowana stabilnie, bo starą antenę regulował wiatr i przez to pewnie te zaniki :) . No i oczywiście nowy przewodzik w czarnej izolacji i odpowiednie ukierunkowanie anteny, wszystko śmiga jak należy. Razem jest 51 działających programów.
    Temat uważam za zamknięty.