Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Montaż klimatyzacji automatycznej peugeot 206 1.1 99r

arturartur24 15 Cze 2013 16:03 13314 44
  • #31 15 Cze 2013 16:03
    arturartur24
    Poziom 12  

Witam

Mam jeszcze jedno pytanko, jako że na dniach będę zabierał się za składanie wszystkiego do kupy to intryguje mnie jedna rzecz niektóre auta mają sterownik wentylatora chłodnicy a niektóre mają tylko przekaźnik i rezystor na pasie przednim który wariant mam zastosować i w czym tkwi różnica tych rozwiązań

• Konica Minolta
  • #33 30 Cze 2013 21:11
    arturartur24
    Poziom 12  

Witam mam już wszystko zamontowane w samochodzie , czy może mi ktoś powiedzieć skąd dokąd mam pociągnąć przewody? Jak to próbowałem zrobić według wiązki z innego auta i schematu to mi później auto nie chciało odpalić a kilometry mi się do tej pory nie wyświetlają na liczniku ;) Bardzo prosze o odpowiedź

• Konica Minolta
  • #34 25 Sie 2013 20:09
    arturartur24
    Poziom 12  

Witam!!!

Klimatyzacja już zamontowana oczywiście tak jak chciałem automatyczna i działa jak najbardziej świetnie :):):) Wszyscy pisali przeważnie że tego się nie da zrobić na szczęście nie czytałem tego zanim się zabrałem do pracy i to zrobiłem;)
    Miną już miesiąc odkąd mam pełnosprawną klimę więc śmiało mogę napisać że wszystko w porządku ponieważ miesiąc to wystarczająco przy ostatnich upałach na przetestowanie zamontowanej klimatyzacji:) Silnik jaki mam 1.1 to rzeczywiście trochę maluszek do klimy ale do przeżycia jednak upatrzyłem sobie 1.4 na podmiankę ;) Ale to raczej po nowym roku:) Mechanicznie zamontowałem wszystko sam , trochę miałem obawy czy właściwie wyprowadzę kable od sterownika silnika więc poprosiłem o pomoc elektryka w sumie powiedział że całość mi podepnie i nie weźmie dużo więc się skusiłem zapłaciłem 450 zł za podpięcie więc nie dużo jak ktoś by chciał namiar to mogę podać adres elektryk znajduje się w Sosnowcu, zajmują się też obsługą klimatyzacji za nabicie sprawdzenie szczelności i drobne poprawki 200zł wzięli ode mnie

• #35 25 Sie 2013 21:11
    bula_wrz
    Poziom 16  

to łącznie taka zabawa ile Cię uczyniła tak mniej więcej??

• #36 27 Sie 2013 09:07
    arturartur24
    Poziom 12  

Mechanicznie montaż na spokojnie dwa dni , co do elektryki mój sterownik silnika nie obsługiwał dwubiegowego wiatraka w tych autkach jest osobno montowany mały sterownik w okolicach zbiorniczka z płynem hamulcowym ja go nie miałem ale elektryk to rozwiązał troszkę inaczej , ogólnie nic trudnego jak bym miał ten sterownik to bym jakoś sam ogarną , jeśli chodzi o to ile mi elektrykę podłączali to musze przyznać że trzy tygodnie:( ale mieli dużo aut i wydaje mi się że szybkie rzeczy robili od razu a moje autko z doskoku między innymi naprawami;)

koszt części
    -Pas przedni kompletny 350 zł
    -sprężarka 220 zł
    -Przewody Klimy 120zł
    -łapa silnika z napinaczem 70zł
    -komplet pod deskę rozdzielczą czyli obudowa nagrzewnicy z silniczkami 100zł
    -panel sterowania Klima tronikiem 30zł
    - no i wyświetlacz duży bez mux 60zł
    -czujnik temp zew 30zł

• #37 23 Maj 2014 21:02
    arturartur24
    Poziom 12  

Witam wszystkich mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie , tak jak pisałem wcześniej klimatyzacja działa super , jednak ostatnio podłączyłem się pod komputer i wyszedł mi stały błąd czujnika temperatury zewnętrznej. Czujnik mam podłączony( do wyświetlacza mam podpięty czujnik, temperatura się wyświetla ale sygnał nie dochodzi do sterownika klimatyzacji) jednak na schemacie urządzenie 7215 wydaje się być licznikiem a nie wyświetlaczem wielofunkcyjnym , jak podepne ten czujnik do licznika według schematu to mam wyprowadzić przewód od licznika do sterownika klimatyzacji więc może wtedy ten sygnał dotrze do sterownika i błąd zniknie. Tylko jak wtedy temperatura wyświetli się na wyświetlaczu w konsoli środkowej??????????

• #38 23 Maj 2014 21:34
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Masz licznik na 1 czy na 2 wtyczki ?

• #39 23 Maj 2014 21:36
    arturartur24
    Poziom 12  

Na dwie wtyczki

• #40 23 Maj 2014 21:39
    Poziom 43  

To masz osobny czujnik.

• #41 23 Maj 2014 22:49
    arturartur24
    Poziom 12  

Moment bo nie kumam , czujnik temperatury zewnętrznej jest w lusterku od strony pasażera , tak czy się mylę . Nie wiem czy rozumiem jeden czujnik podpinam pod wyświetlacz w konsoli środkowej , a drugi czujnik do licznika i z stamtąd idzie jeden kabel do sterownika klimy, bo tak zrozumiałem??? Gdzie jest drugi czujnik jeśli taki występuje??????

Dodano po 40 [minuty]:

Chyba że w schemacie z klimą automatyczną nie jest brany pod uwagę wyświetlacz duży typu B a wyświetlacz typu C z navi to może by się zgadzało że temp idzie do niego a z niego info do sterownika;) Dobrze kombinuje czy pomyłka?

Dodano po 20 [minuty]:

W załączniku mam schemat navi siemens. I tu znowu 7215 (wyświetlacz wielofunkcyjny ) i 8500 procesor sygnalizacji satelitarnej . Czy to te same urządzenie czyli wyświetlacz z navi czy to dwa różne bo już głupieje . Na schemacie z 7215 wychodzi przewód z wtyku 26 o oznaczeniu 8501 a z urządzenia 8500 z wtyku 26 wychodzi przewód o oznaczeniu 8504. Więc wizualnie to są dwa rożne urządzenia czy to jest jedna i ta sama wtyczka tylko z wtyku nr 26 idą dwa przewody w rożne miejsca.

• #42 23 Maj 2014 22:54
    arturartur24
    Poziom 12  

Posiadam od niedawna wyświetlacz typu C więc jeśli 7215 i 8500 to to samo urządzenie czyli ten wyświetlacz typu c to jak go zamontuje to błąd czujnika temperatury mi zniknie???. Wiem trochę namieszałem przepraszam ale samemu też staram się myśleć i szukać rozwiązań ;)

• #43 23 Maj 2014 22:58
    Poziom 43  

Zamontuj gdziekolwiek taki sam z lusterka .

Gdybyś miał licznik 1 wtyczkowy to po CAN wszystko by szło.

• #44 23 Maj 2014 23:21
    arturartur24
    Poziom 12  

Czyli 7215 to licznik czy wyświetlacz konsoli środkowej , jak będę to wiedział to już mi to w 100% rozwiąże problem;) Bo jeśli to rzeczywiście wyświetlacz a nie licznik to wrzucę ten typu C co mam i też będzie git z jednym czujnikiem??

Dodano po 18 [minuty]:

Dobra ogarnąłem 7215 to wyświetlacz konsoli środkowej w zależności od wersji czy z bez navi ma 18 wtyków czy z navi ma 26 wtyków , a 8500 to jest to urządzenie co jest w schowku i ma wejście na płyty cd z mapami i ma 26 wtyków , więc aby klima automatyczna działała bez błędu czujnika temp zewnętrznej wszystko działało jak po oryginalnym montażu to trzeba mieć wyświetlacz typu C . Jutro zamontuje i postaram się potwierdzić moją teorie . Bardzo mi pomogły schematy jakie znalazłem na sieci , co prawda po francusku ale poza opisu ilości wtyków na wtyczkach mają opis do jakich urządzeń idą;)

• #45 20 Mar 2018 18:02
    arturartur24
    Poziom 12  

Problem rozwiązany dzięki pomocy forumowiczów