Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Montaż klimatyzacji automatycznej peugeot 206 1.1 99r

12 Maj 2013 16:14 14505 44
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich

Postanowiłem zamontować sobie klimatyzacje automatyczną w moim peugeocie 206 silnik 1.1 benzyna 1999r . Jeśli chodzi o mechanikę to bezproblemu sobie wszystko zamontuje , jednak jeśli chodzi o podłączenie elektryczne to zwracam się o pomoc do was , mianowicie gdzieś trzeba będzie podpiąć sprężarkę:) no i wiązkę od nowej nagrzewnicy:) plus na pewno wiązke od wentylatora trzeba będzie podpiąć jakoś inaczej :) posiadam schematy które dołącze w załączniku jednak prosił bym o ich objaśnienie bądź opisanie co gdzie mam połączyć

Z góry dziękuje za pomoc
  • SterControlSterControl
  • Poziom 39  
    Zamontuj manualną klimatyzację, do automatu potrzebujesz dużo więcej niż + i masę. Zanim się wkopiesz dobrze się zastanów.
  • Poziom 43  
    decybel91 napisał:
    Zamontuj manualną klimatyzację

I to będzie niełatwe, zwłaszcza uruchamianie wentylatora chłodnicy i 2 zawory ciśnieniowe, , bez elektyka sie nie obędzie.
    W dniówke ogarnie temat, przynajmniej ja bym tak zrobił.
  • Poziom 12  
    Już kupiłem części pod automatyczną klimatyzację , wiadomo że podłączyć trzeba wszystko odpowiednio ale nie jest to nie wykonalne , dlatego zwróciłem się do was o pomoc ,wystarczy napisać który kabelek z kąt dokąd pociągnąć, od nagrzewnicy wychodzi 16 pinowa wtyczka a ta którą do tej pory mam w aucie ma 6 przewodów więc zostaje chyba tylko 10 kabelków do opisania z kąt do kąt:) schematy fajna rzecz ale jak się nie wie co pewne oznaczenia znaczą to nic się z nich nie wyczyta .
  • SterControlSterControl
  • Poziom 16  
    Wszystko czyli wszystkie czujniki również (nasłonecznienie, temp na nogach temp na desce itp)
    Jak nie umiesz czytać schematu to bez elektryka się nie obędzie.
    Tak czy owak powodzenia :)
  • Poziom 12  
    Teraz nie mam w ogóle klimatyzacji
  • Poziom 43  
    A chciałbyś klimatronika sterowanego z panela?

Jeśli tak to zapomnij.

Cała konsola do wymiany.
    I kilkanaście wiązek kabli , choćby dlatego że inny wentylator kabinowy i inne sterowanie wentylatorów w chłodnicy.
  • Poziom 12  
    Ludzie przecież montują sobie w tych peugeotach klimatronik wcześniej nie mając żadnej klimatyzacji! Jeśli mowa o wiązkach to czy koniecznie trzeba je wymienić czy można puścić dodatkowe kable? W załączniku mam zdjęcie nagrzewnicy którą kupiłem z silniczkami i wiązką uwidocznione są na nim wtyczki czarna rozumiem że idzie do panela sterowania biała też niebieska też do panela sterowania , i pięć luźnych kabelków orientujecie się do czego one są jaką mam wtyczke do nich dokupić i w które miejsce należy ją podłączyć
  • Poziom 39  
    Masz schemat to możesz sprawdzić dokąd mają być podpiętę. Jeśli nie poproś elektryka. Tak czy owak życzę powodzenia w montażu.
  • Poziom 12  
    decybel91 napisał:
    Masz schemat to możesz sprawdzić dokąd mają być podpiętę. Jeśli nie poproś elektryka. Tak czy owak życzę powodzenia w montażu.

Bardzo wyczerpująca odpowiedź na zadane pytanie:) To inaczej jak sprawdzić na schemacie dokąd mają iść te przewody wiem że ponoć na przewodach są jakieś numerki tylko była by mi potrzebna do nich jakaś "legenda" . Czy to aż takie trudne pytanie , dokąd idą przewody od wiązki nagrzewnicy ?????
  • Poziom 43  
    Jak masz wszystko to przekładaj.
    Ale myślę że ecu jest inny dla klimy, przewody 8043, 8044.

Dodano po 1 [minuty]:

arturartur24 napisał:
    potrzebna do nich jakaś "legenda"

Podaj numerki to powiem w godzinach pracy.

Dodano po 2 [minuty]:

Ale de facto , czy masz wentylator kabinowy w komplecie?
    Przecież tam dużo grubych idzie.
    A tobie zostały cienkie.
    A sterowanie przekaźnikami , a presostat, displaypanel......
  • Poziom 12  
    Poniżej to co udało mi się wyczytać na przewodach :

Czarny - nic chyba na nim nie pisze
    Zielony (wychodzący z czarnej wtyczki) MK * 08 * 15 , 3*03/12/99
    Czerwony : MK * 08 * 13 , 3 * 03/12/99

Dwa białe wychodzące z niebieskiej wtyczki , na jednym udało mi się odczytać
    1K * 13 * 23 , 1

Wentylator mam w komplecie
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    ok wklej jescze z 3 fotki całej konsoli w tym z tyłu tam gdzie rurki i przewodów.

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

23.1 to czujnik temperatury wewnetrznej z wiatraczkiem.
    15,3 i 15.1 to masa idzie do panelu i do wentylatora.
  • Poziom 12  
    Zdjęcia o które prosiłeś.

Mógł byś mi podać numer referencyjny tego czujnika to sobie go dokupię. To jest ten co znajduje się w okolicach schowka czy się mylę?
    znalazłem taki
    http://allegro.pl/peugeot-206-czujnik-temperatury-wewnetrznej-i3222711795.html

Tak na chłopski rozum to gdzie mam wpiąć ten czerwony zielony i czarny kabelek.

Masz może jakiś specjalny program który ci pomógł rozszyfrować co to za przewody , jeśli tak to mogę prosić o nazwę wtedy by mi poszło znacznie szybciej:)
  • Poziom 12  
    Ok czyli mam przewody :
    2 białe
    1 zielony
    1 czerwony
    1 czarny

Do czujnika idą cztery więc jeden mi odpada do czego się podpina ten jeden.

Następne pytanko całą wiązkę od nagrzewnicy podpinam do wiązki przewodów deski rozdzielczej czy się mylę?Jeśli tak to najlepiej kupić taką wiązkę czy można wykorzystać tą która jest i pociągnąć brakujące przewody
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Motronic napisał:
    1.1 z klima? Sprężarka zdławi ten silnik.

Nie interesują mnie takie wypowiedzi ponieważ nie mają żadnego sensu, to moja sprawa co chce sobie zamontować i gdzie.
  • Poziom 12  
    Wiem o co chodzi muszę kupić są dwa rodzaje bynajmniej tak widziałem w serwis boksie , poniżej te które udało mi się znaleźć
    Moderowany przez Pawel wawa:

Link usunięty!

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). Proszę przestrzegać także: 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

napinacz zostaje ten sam czy inny? To mój vin VF32CHFZE40149959
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    W moim aucie jest BSI , jednak jest to bes mux i nie ma konieczności włączania w BSI Klimy po jej montażu, poza tym są auta z tego rocznika z Klimą automatyczną więc proszę jak nie masz do napisania niczego pomocnego to proszę nie pisz
  • Poziom 12  
    arturartur24 napisał:
    Ok czyli mam przewody :
    2 białe
    1 zielony
    1 czerwony
    1 czarny

Do czujnika idą cztery więc jeden mi odpada do czego się podpina ten jeden.

Następne pytanko całą wiązkę od nagrzewnicy podpinam do wiązki przewodów deski rozdzielczej czy się mylę?Jeśli tak to najlepiej kupić taką wiązkę czy można wykorzystać tą która jest i pociągnąć brakujące przewody

Jakbym mógł prosić o powrót do tematu który cytuje i o odpowiedź na niego byłbym bardzo wdzięczny
  • Poziom 12  
    To znaczy że mogę wszystko zamontować a elektrykę zrobić później? Chciałbym się po prostu dobrze przygotować :)
  • Poziom 43  
    arturartur24 napisał:
    To znaczy że mogę wszystko zamontować a elektrykę zrobić później? Chciałbym się po prostu dobrze przygotować :)

Elektryke robi sie na końcu inaczej możesz popsuc przy montażu.
  • Poziom 12  
    Witam kupiłem całą wiązkę wnętrza , teraz tylko prosiłbym o wskazanie wtyczki w którą mam wpiąć wiązkę od nagrzewnicy a będę wiedział na podstawie tej wiązki jak pociągnąć kabelki w moim autku , poniżej zdjęcia wiązki . Nie umiem w niej znaleźć też wtyczki do podpięcia wyświetlacza zegarka
  • Poziom 12  
    Tak tylko to jest cała wiązka wnętrza razem z przejściem do komory silnika i bezpiecznikami pod maską , i cały środek do samego tyłu, nie wiem czy nie prościej było by mi pociągnąć kabelki pojedynczo tam gdzie trzeba na podstawie zakupionej wiązki , najpierw bym sobie to łopatologicznie rozrysował i do roboty:)

Dodano po 5 [godziny] 57 [minuty]:

Chyba wyczaiłem już która to wtyczka i mniej więcej gdzie z niej idą kable w załączniku plik z opisem mojej pracy proszę o uwagi i sugestię , w pliku poniżej zamieściłem też parę pytań super by było jak bym np. otrzymał na nie odpowieź