Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T5 - Dołożenie Tempomatu VW T5 2011 rok

12 Maj 2013 17:14 3711 17
  • Poziom 9  
    Witam

Dołożyłem tempomat do VW T5 2011 rok musiałem zmienić Bordnetz 7H0 937 086 na 7H0 937 087 ponieważ w starym nie dało się aktywować tempomatu,teraz tempomat działa idealnie ale nie działa mi centralny zamek w ogóle nie reaguje na przyciski kluczyka??? gdy przełożę Bordnetz 7H0 937 086 z powrotem centralny działa.

czy ktoś wie co muszę jeszcze zrobić by centralny działał.

dzięki
  • Poziom 43  
    Dopasuj pilota.
    Bo nie odbiera go.
  • Poziom 9  
    No właśnie szukałem opisu jak to zrobić ale do tego modelu nie znalazłem,próbowałem takiej

Procedura
    1. Przekręć stacyjkę na pozycję ON i zostaw klucz w stacyjce.
    2. Zamknij pojazd mechanicznie przez drzwi kierowcy używając drugiego klucza
    3. Naciśnij raz przycisk otwierania, powinien być słyszalny sygnał dźwiękowy.
    4. Odczekaj 6 sekund i naciśnij raz przycisk otwierania aby aktykować procedurę
    kodowania. Pilot będzie teraz zaprogramowany.

UWAGA :
    Podczas wykonywania procedury dla dodatkowych pilotów, procedura jest taka sama,
    z wyjątkiem tego, że należy wciskać przycisk otwierania 2, 3 lub 4 razy w zależności od liczby pilotów.

Na przykład : Jeśli programujesz 2 piloty, należy nacisnąć przycisk otwierania dwu-krotnie
    z 1-sekundową przerwą pomiędzy każdym wciśnięciem, powtórz dla 3 i 4 pilotów.

1. Przekręć stacyjkę na pozycję OFF.
    2. Wyjmij klucz ze stacyjki i sprawdź działanie.
    3. Procedura kodowania może być powtórzona do 4 razy dla dodatkowych pilotów
    4. Stacyjka musi być przekręcona na pozycję OFF pomiędzy programowaniem
    każdego z pilotów.
  • Poziom 34  
    Nie zakodujesz pilota jak centralny wogóle nie działa w samochodzie.
  • Poziom 9  
    Na starym Bordnetz centralka działa mechanicznie i z pilota na innym nic :(
  • Poziom 43  
    skubiduja napisał:
    Na starym Bordnetz centralka działa mechanicznie i z pilota na innym nic

WOgóle nie działą centralny zamek?
  • Poziom 9  
    Na nowym można tylko zamknąć cale auto mechaniczne w drzwiach kierowcy ale otworzyć można tylko drzwi kierowcy reszta nie reaguje...po tej czynności gdy wloze kluczyk do stacyjki i przekrece na ON auto się zamyka chociaz jest juz zamkniete ale oprócz drzwi kierowcy.
  • Poziom 43  
    To dzwoń do gościa niech sprzeda ci kluczyk od tego T5.
    Jeśli był z pilotem oczywiście.
  • Poziom 9  
    Niestety klucza już niema sprzedał ze stacyjką.
  • Poziom 11  
    Witam kolego zamontuj jeszcze raz na chwile stary bcm zapisz sobie całe kodowanie i przepisz je do nowego bcm-u + bayt 17 bit 7 na 1 (tempomat)
    Jak sie domyślam to Kupiłes nowy BCM i nie wykonałes dopasowań na kanale 1-pilot i na kanale 9-tryb produkcyjny ,Walni na 9-tym kanale 1-dynke i C.Z pewnie zadziała.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nie papiętam na którym kanale adaptacji ale można piloty dopasować bez problemu VCDSem. Najpierw w tym samym kanale "wyzeruj" klucze podając wartość 0. Potem dopiero rób właściwą adaptację.

Pozro
  • Poziom 9  
    Jutro to sprawdzę.

BCM kupiłem używany z takiego samego modelu i roku z takim samym wyposażeniem jedynie co miał więcej to właśnie tempomat.

dzieki
  • Poziom 10  
    Przecież to jest proste - masz nowego Borda i trzeba mu wkodować twoje piloty bo on cały czas pamięta te stare, z poprzedniego auta.
  • Poziom 9  
    olsen72 napisał:
    Przecież to jest proste - masz nowego Borda i trzeba mu wkodować twoje piloty bo on cały czas pamięta te stare, z poprzedniego auta.

Proste by było gdybym znał procedurę adaptacji takich pilotów.
  • Poziom 10  
    Wchodzisz w Borda (w VCDSie oczywiscie), potem w kanał adaptacji, i tam z menu rozwijanego wybierasz opcję kodowania pilotów (kanał 1 o ile pamiętam). Wyswietli ci chmurka z podpowiedzią co sie robi. Jeśli nie to masz:
    1. Najpierw w tym kanale 1 wpisz nową wartość 0 -> TEST -> SAVE (czy ZAPISZ - jak tam masz) - to poto żeby wymazac stare piloty
    2. Wyłącz stacyjkę na 2-3 sek. Włącz ponownie
    3. Wchodzisz ponownie w Borda, Adaptacje, Kanał 1. I teraz musisz mieć wszystkie piloty, które chcesz dokodować w ręce. Wpisujesz nową wartość czyli ile masz kluczy, jak dwa to 2, jak cztery to 4. Wszystkie piloty muszą być zakodowane w tym samym czasie.
    4. Wpisujesz wartość odpowiednią do ilości pilotów potem -> TEST -> SAVE (czy ZAPISZ - jak tam masz). Naciskasz po kolei po jednym przysisku (1 sek)na każdym pilocie zaczynająć od tego co masz w stacyjce. Potwierdzeniem zakodowania każdego pilota będzie mrugnięcie kierunków. Na wszystkie klucze masz łącznie 15 sec. więc ruchy hehe
  • Poziom 9  
    na kanale 01 jest wartość 0 i tylko to można zapisać czyli TEST-ZAPISZ jeśli wpisze wartość np 2 i TEST to powraca do 0 i nie da się zapisać.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    To go zresetuj. Kanal 0 adaptacji. Wartosc 1 i wtedy od poczatku
  • Poziom 9  
    Dobra opanowałem to już działa :D

Tylko że u mnie nie dało się zmienić w kanale 01 wartości na 2 (dwa klucze) tylko zostało 0 i każdy pilot musiałem zaprogramować osobno.

Gdyby ktoś potrzebował instrukcji montażu w/w tempomatu pisać.