Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie projektor - wykrywa rozdzielczość, ale nie wyświetla obrazu

Javier666 12 Maj 2013 21:14 2613 10
  • #1 12 Maj 2013 21:14
    Javier666
    Poziom 8  

Witam,
    Mam taki oto problem. Posiadam projektor Optoma HD230X - wisi pod sufitem, kabel HDMI idzie w tynku do gniazdka. Gdy podłączam źródło obrazu (komputer lub playstation) projektor wykrywa sygnał (wyświetla w rogu rozdzielczość sygnału), ale samego obrazu nie widać. Co jakiś czas ewentualnie rzuci na ekran jakiś szum, nic konkretnego. Sytuacja nie występuje, gdy podłączę kompa albo PS bezpośrednim kablem do projektora.
    Kabel w tynku ma 7m, do tego dochodzi łącznik w gniazdku + kabel do urządzenia. Co zrobić, żeby działało, albo jak sprawdzić czy kabel w tynku jest uszkodzony? Pozostałe elementy sprawdziłem i działają bez problemów.
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich.

0 10
  • #2 12 Maj 2013 21:39
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Jeżeli podłączasz konsole bezpośrednio do projektora i działa, to samo pc a jak podpinasz je przez kabel w scanie i nie działa to ?

0
  • #3 12 Maj 2013 22:17
    Javier666
    Poziom 8  

No właśnie nie działa. I tak, jak podłączam bezpośrednio to wszystko gra, a jak przez kabel w ścianie to nie działa (wykrywa, że "coś" jest, ale obrazu brak). Kabel przed montażem w ścianie testowałem i działało. Nie wiem jak teraz zdiagnozować i rozwiązać problem, a wyrywanie kabla z tynku raczej nie wchodzi w grę.

0
  • #4 12 Maj 2013 23:01
    anmedia
    Poziom 39  

Kabel HDMI do wymiany. Kto ci doradzil "lacznik". Takich cudow sie nie stosuje zwlaszcza na kablu HDMI i przy takiej dlugosci.

0
  • #5 12 Maj 2013 23:18
    Javier666
    Poziom 8  

Zastosowałem standardowe elementy instalacji podtynkowej, gdzie doprowadziłem kabel HDMI do gniazdka podtynkowego, którego elementem jest taki właśnie łącznik (kawałek kabla + dwie żeńskie końcówki HDMI). Założyłem, że skoro standard HDMI daje radę do 15m kabla bez wzmacniaczy, to będzie grało. Zastanawiam się, czy jeśli teraz kupię kabel HDMI z końcówkami męska z jednej strony i żeńską z drugiej - pomijając tym samym ów łącznik, to czy to nie pomoże. Jak myślisz? Wolałbym uniknąć rozwalania ściany i wymiany kabli, bo żona łeb urwie.

0
  • #6 12 Maj 2013 23:34
    anmedia
    Poziom 39  

Javier666 napisał:
    pomijając tym samym ów łącznik, to czy to nie pomoże.

Nie pomoze. Przy zakupie tak dlugiego kabla nalezalo zakupic kabel firmowy (mialbys gwarancje ze zadziala). To jest glowny problem. Jesli mozesz sprawdz podlaczajac bezposrednio sam kabel wychodzacy ze sciany, bez zadnych lacznikow, przejsciowek. Jesli to zadziala to problemem bedzie przelacznik i bedzie wtedy koniecznosc zakupu, przelacznika elektronicznego z wlasnym wzmacniaczem (powinien wystarczyc).
    Javier666 napisał:
    Wolałbym uniknąć rozwalania ściany i wymiany kabli, bo żona łeb urwie.

A nikt Ci nie mowil wczesniej (albo fachowcowi) ze takich kabli nie kladzie sie w scianie? A skoro to mialo wygladac dobrze to nalezalo ja sprawdzic przed zatynkowaniem :) To tak jakbys polozyl instalacje elektryczna zatynkowal a pozniej sprawdzil czy dziala (kazdy elektryk sprawdza od razu po podlaczeniu - przeciez kabel mogl byc uszkodzony!).

0
  • #7 12 Maj 2013 23:49
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Jak kupować to tylko firmowy, sam się naciąłem na taki kabelek za 60zł 10Metrów, często zrywało synchronizacje, kolory były dziwne i pełno zakłóceń.

0
  • #8 12 Maj 2013 23:51
    anmedia
    Poziom 39  

Krzysiek99 napisał:
    Jak kupować to tylko firmowy

Czasmi zdaza sie kupic cos jakosciowo dobrego w niskiej cenie. W sumie dla projektora i tak nie da sie zauwazyc roznic w kolorze czy drobnego zaklocenia.

0
  • #9 13 Maj 2013 10:16
    Javier666
    Poziom 8  

Ha, problem polega na tym, że kabel zatynkowany w ścianie ma wtyczkę dość głęboko w puszcze i nie ma opcji bezpośredniego podłączenia go do jakiegokolwiek sprzętu. No zobaczymy, spróbuję pominąć łącznik, jak sie nie uda, to pozostaje mi zakup nowego kabla i poprowadzenie go wierzchem.

0
  • #10 13 Maj 2013 12:16
    anmedia
    Poziom 39  

Javier666 napisał:
    że kabel zatynkowany w ścianie

A czasem z tym samym kablem nie idzie jeszcze kabel sieciowy?
    Javier666 napisał:
    pozostaje mi zakup nowego kabla i poprowadzenie go wierzchem

Najprawdopodobniej to bedzie jedyna opcja.

0
  • #11 23 Maj 2013 07:06
    Javier666
    Poziom 8  

Żaden kabel nie idzie z kablem HDMI w ścianie, ale w zasadzie to nieważne już, ponieważ działa! Nabyłem drogą kupna wykonany w Chińskiej Republice Ludowej repeater sygnału. Podłączyłem do kabla (zastąpiłem nim łącznik kabli, czyli urządzenie dwie funkcje posiada) i jak ręką odjął. Problem przestał występować, obraz na ekranie pieknie się prezentuje.
    Dzięki Wam wszystkim za chęć pomocy i Pozdrawiam serdecznie!

0