Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie projektor - wykrywa rozdzielczość, ale nie wyświetla obrazu

Javier666 12 May 2013 21:14 3732 10
 • #1
  Javier666
  Level 9  
  Witam,
  Mam taki oto problem. Posiadam projektor Optoma HD230X - wisi pod sufitem, kabel HDMI idzie w tynku do gniazdka. Gdy podłączam źródło obrazu (komputer lub playstation) projektor wykrywa sygnał (wyświetla w rogu rozdzielczość sygnału), ale samego obrazu nie widać. Co jakiś czas ewentualnie rzuci na ekran jakiś szum, nic konkretnego. Sytuacja nie występuje, gdy podłączę kompa albo PS bezpośrednim kablem do projektora.
  Kabel w tynku ma 7m, do tego dochodzi łącznik w gniazdku + kabel do urządzenia. Co zrobić, żeby działało, albo jak sprawdzić czy kabel w tynku jest uszkodzony? Pozostałe elementy sprawdziłem i działają bez problemów.
  Będę wdzięczny za pomoc.
  Pozdrawiam wszystkich.
 • #2
  Krzysiek99
  Level 27  
  Jeżeli podłączasz konsole bezpośrednio do projektora i działa, to samo pc a jak podpinasz je przez kabel w scanie i nie działa to ?
 • #3
  Javier666
  Level 9  
  No właśnie nie działa. I tak, jak podłączam bezpośrednio to wszystko gra, a jak przez kabel w ścianie to nie działa (wykrywa, że "coś" jest, ale obrazu brak). Kabel przed montażem w ścianie testowałem i działało. Nie wiem jak teraz zdiagnozować i rozwiązać problem, a wyrywanie kabla z tynku raczej nie wchodzi w grę.
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  Javier666
  Level 9  
  Zastosowałem standardowe elementy instalacji podtynkowej, gdzie doprowadziłem kabel HDMI do gniazdka podtynkowego, którego elementem jest taki właśnie łącznik (kawałek kabla + dwie żeńskie końcówki HDMI). Założyłem, że skoro standard HDMI daje radę do 15m kabla bez wzmacniaczy, to będzie grało. Zastanawiam się, czy jeśli teraz kupię kabel HDMI z końcówkami męska z jednej strony i żeńską z drugiej - pomijając tym samym ów łącznik, to czy to nie pomoże. Jak myślisz? Wolałbym uniknąć rozwalania ściany i wymiany kabli, bo żona łeb urwie.
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Krzysiek99
  Level 27  
  Jak kupować to tylko firmowy, sam się naciąłem na taki kabelek za 60zł 10Metrów, często zrywało synchronizacje, kolory były dziwne i pełno zakłóceń.
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  Javier666
  Level 9  
  Ha, problem polega na tym, że kabel zatynkowany w ścianie ma wtyczkę dość głęboko w puszcze i nie ma opcji bezpośredniego podłączenia go do jakiegokolwiek sprzętu. No zobaczymy, spróbuję pominąć łącznik, jak sie nie uda, to pozostaje mi zakup nowego kabla i poprowadzenie go wierzchem.
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  Javier666
  Level 9  
  Żaden kabel nie idzie z kablem HDMI w ścianie, ale w zasadzie to nieważne już, ponieważ działa! Nabyłem drogą kupna wykonany w Chińskiej Republice Ludowej repeater sygnału. Podłączyłem do kabla (zastąpiłem nim łącznik kabli, czyli urządzenie dwie funkcje posiada) i jak ręką odjął. Problem przestał występować, obraz na ekranie pieknie się prezentuje.
  Dzięki Wam wszystkim za chęć pomocy i Pozdrawiam serdecznie!