Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki to klej? Gdzie go kupić?

12 Maj 2013 21:16 3525 8
  • Poziom 9  
    Witam,
    Kupiłem podświetlany plafon paskiem LED. Musze go trochę przerobić i w tym celu potrzebuję klej do paska LED oraz do kołków. Oryginalnie plafon posiada kołki i pasek LED sa one przymocowane jakimś białym klejem.
    Proszę Was o informacje co to może być za klej?

/pzdr:?:
  • Poziom 24  
    Wygląda jak zwykły biały klej silikonowy :)
  • Poziom 35  
    Prawdopodobnie zastosowano klej silikonowy do montażu.
  • Poziom 38  
    Ale to nie jest ten zwykły, ten jest tez na bazie siliconu, ale po wyschnięciu ma konsystencję gumy, a nie galaretowaty i mało co klejący, dodatkowo jakieś kwasy szczawiowe, których nie lubi elektronika.
    Trzeba pytać w castoramie o wyroby technicol i skonsultować z obsługującym stoisko, coś tam wiedzą.
  • Poziom 32  
    Kolego kup pistolet i klej w laskach.
  • Poziom 9  
    Co do elektroniki to ok, ale zastanawiają mnie te kołki. Długie na 12cm przyklejone samym łbem i trzyma to naprawdę dobrze. Klej na płytce od transformatorka i na łbach kołków to to samo.
    I jeszcze jedna sprawa. Plafon będzie na zewnątrz. Klej w laskach z pistoleta wytrzyma te nasze mrozy? Ekspozycja jest raczej w cieniu więc max 30 w plusie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To klej polimerowy. Coś z gamy produktów, którymi klei się np poszycia w autobusach, a nawet samolotach. Np Bostik Simson 70 - 03, Simson 70 - 11 i podobne. Akurat z tymi pracowałem i znam ich możliwości. Klej jest konsystencji silikonu, ale w zasadzie bez zapachu (mi pachniał trochę płynem do naczyń), na pewno nie na octanach. Po uzyskaniu pełnej wytrzymałości po określonym czasie, często jest mocniejszy niż materiały łączone.
  • Poziom 38  
    Jak masz klej do szyb samochodowych, to podobny efekt.
    Laski Glue to badziewie dla partaczy i nierobów, takie mam zdanie, albo stosowałem go nie do tego co potrzeba.
  • Poziom 32  
    Kwantor zależy jakie stosujesz są różnej jakości, w zależności od firmy.