Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen T5 multivan 2,5 tdi 6 biegów automatyczna skrzynia biegów

stefansson 12 Maj 2013 23:16 19665 15
  • #1 12 Maj 2013 23:16
    stefansson
    Poziom 10  

Zostałem posiadaczem T5 z 2005 roku z automatyczna skrzynia biegów. Od miejsca zakupu przejechałem ok. 1,5 km i znikły biegi. Dotoczyłem się pod mój warsztat i nic brak jakiejkolwiek reakcji na zmianę przód tył. Na drugi dzień wszystko działa normalnie zmienia biegi od 1-6 przejechałem około 1,5 km to samo nie ma biegów.
    Zanim wyjmę skrzynie biegów chciał bym sprawdzić olej. Tylko jak do tego się zabrać. Nie ma bagnetu a korek spustowy jest bez dodatkowej śrubki. Z boku skrzyni jest jakaś czerwony korek ( widać na zdjęciu) Jeśli tak to jak się go ściąga ( w miarę luźno się obraca )
    Proszę o informacje czy poziom oleju sprawdza się na uruchomionym silniku, jak i gdzie mierzyć stan oleju.
    jeśli miał by ktoś schemat tej skrzyni to prosił bym o skan lub linka.

1 15
  • #2 13 Maj 2013 07:08
    T5
    Moderator Samochody

Temperatura oleju pomiędzy 30-40 stopni i na odpalonym silniku odkręcasz korek spustowy.Ma kapać.A tym co jest na zdjęciu dolewa się oleju po zdjęciu korka.
    Dolanie, wymiana oleju nie pomoże- skrzynia do naprawy lub szukaj drugiej.

2
  • #3 13 Maj 2013 10:12
    stefansson
    Poziom 10  

Dziękuję za szybka odpowiedz.
    Czy do tej kontroli dobrze jest zaciągnąć ręczny i włączyć bieg np. ,,D,, ? Jak się ściąga ten korek?

0
  • #4 13 Maj 2013 12:20
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Tak jak na zdjęciu, śrubokrętem płaskim: Volkswagen T5 multivan 2,5 tdi 6 biegów automatyczna skrzynia biegów

1
  • #5 14 Maj 2013 01:11
    stefansson
    Poziom 10  

Dziś rozrusznik nie reagował na start... Dźwignia zmiany biegów na P, a zaznaczone D. wajcha góra dół a D nie znika. Żeby tego było mało to zatrzasnąłem drzwi z kluczykiem w stacyjce... Chyba wywiercę dziurkę w podłodze i jakimś twardym drutem otworze:)

1
  • #6 16 Maj 2013 00:23
    stefansson
    Poziom 10  

Otworzyłem paścia ...
    Rozrusznik nie reagował bo kabel masa nie miał styku z silnikiem zrobione autko startuje tylko ze biegi znikają w trakcie jazdy jak znikną wyłączam silnik na chwile po czym startuje i na chwile wszystkie biegi śmigają.
    Dziś podpiąłem auto-com w celu diagnostyki skrzyni.
    Bylo troche błędów:

258- Elektrozawór 1
    -Zwarcie z biegunem dodatnim lub obwód przerwany
    -nieciągły

17105 -Czujnik prędkości obrotowej przekładni
    - Sygnał nieprawidłowy
    - nieciągły

1045- Styl Tiptronik
    - Sygnał nieprawidłowy
    - Staly

17115- załączony bieg nie odpowiada położeniu drążka - bieg 1
    - błąd mechaniczny
    - nieciągły
    Co o tym sadzicie?

na desce rozdzielczej świecą się wszystkie biegi a kolo dźwigni nie świeci się żadne pole czasami świeci się D. Tiptronik biegi przełączają się automatycznie.
    Co o tym myslicie?

odbiegając od tematu znalazłem w schowku 2 nowe czujniki czy coś w tym rodzaju może wiesz co to za czujniki?

2
  • #8 18 Maj 2013 22:46
    stefansson
    Poziom 10  

Dziś wykasowałem błędy większość poszła od razu został jeden od tiptronic pod dźwignia zmiany biegów są dwie kostki z pinami zamieniłem je miejscami i skasowałem błąd tiptronic. po przejechaniu dynamiczna jazda po mieście 10km błędy nie wróciły. Co prawda świeci się literka D cały czas obojętnie w jakiej pozycji jest dźwignia ale myślę ze przyczyna jest uszkodzona płytka na skutek złego podpięcia żółtej i czarnej kostki.
    Na zimnej skrzyni biegi wchodzą super. Po 10 km jak wrzucam z N lub P na D lub R ( bez gazu) puszczam hamulec po około 3-5 sekund wskakuje bieg dość agresywnie czyli głośno i szarpiąc.
    Co wy o tym myślicie? Czy wymiana oleju i filtra pomoże trwale?
    Gdzie można kupić ta płytkę ew. jak ona się nazywa?

1
  • Pomocny post
    #9 19 Maj 2013 15:48
    romuald-f

Najlepiej kupić w serwisie, numer katalogowy 7H0713243.

1
  • #10 20 Maj 2013 02:25
    stefansson
    Poziom 10  

Dziękuję za nr. kat.
    Jak sadzisz wymiana oleju i filtra pomoże na dłużej, czy raczej trzeba będzie wymienić lamele?

0
  • #11 20 Maj 2013 12:00
    romuald-f

A czy komputer pokazuje nadal błąd 1045 ?

0
  • #12 21 Maj 2013 01:07
    stefansson
    Poziom 10  

Witam.
    Nie nie pokazuje już błędu z tiptronk. w samochodzie jest stara manetka z ta płytka ( znaczy się ktoś ja wymienił na staro-nowa). jak zamontowałem stara to nie świeciło się żadne podświetlenie pozycji biegu. Jedynie na desce rozdzielczej widzę jaki jest bieg. Wzrokowo to cala elektronika na obu płytkach wygląda jak nowa... ale to są uroki elektroniki.

0
  • #13 04 Cze 2013 22:34
    stefansson
    Poziom 10  

Witam po chwili przerwy.
    Po wymianie oleju i czujnika temperatury oleju w skrzyni skrzynia działa bez zarzutów. Natomiast mam problem z kontrolka nie zamkniętych drzwi Mruga z rożną częstotliwością Tzn. bardzo szybko i wolniej, Po otwarciu drzwi świeci ciągłym sygnałem, Wyświetlała się też poduszka pasażera ale już zgasła. Gdzie szukać przyczyny i co może być powodem takiej sytuacji?

0
  • #14 05 Cze 2013 00:52
    turpik5
    Poziom 18  

moduł zamka w drzwiach może podpowiadać za mruganie kontrolki

0
  • #15 05 Cze 2013 22:29
    stefansson
    Poziom 10  

Ale czemu to mruganie jest takie jak byś nadawał alfabetem morsa, trochę szybkich sygnałów trochę wolniejszych Próbowałem to policzyć ile jest szybkich ile wolniejszych ale niestety za szybko mruga.

0
  • #16 13 Lip 2013 00:39
    stefansson
    Poziom 10  

Oderwał się czujnik zamknięcia klapy przedniej i to była przyczyna mrugania kontrolki.

0