Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grafika jaką kupić Nvidia Geforce 8800 GT/GTX/GTS ?

Mazoch 12 May 2013 23:20 6249 31
    Mazoch
    Level 15  
    Witam mam pytanie jaką grafikę kupić 8800 gt, gtx czy gts? mam pamięci ddr2 i czy można kupić grafikę z dopiskiem na allegro ddr3 np geforce 8800 GTX ddr3 czy to tylko tak pisze czy ma znaczenie?

Jutro podam pełną konfigurację jeśli będzie potrzeba
    kozak69
    Level 25  
    podaj pełna konfiguracje
    może coś z Radeona się da
    Mazoch
    Level 15  
    Procek: AMD Athlon x2 6000+ 3Ghz
    Ram: 2GB Goodram ddr2 800mhz
    Plyta: MSI K9N Ultra

Grafike ktora mam to Nvidia Geforce 9500 gt i nie spisuje sie najlepiej
    Brodi
    Level 29  
    Pominąłeś najważniejsze czyli zasilacz, podaj dokładnie model a nie tylko ile ma WAT.
    8800 to dość stare karty, a 8800GTX strasznie padały, lepiej zainwestować w coś nowszego np 9800GT albo nowszego radeona HD. No i jaki masz budżet $$?
    kozak69
    Level 25  
    max do tego zestawu to daeon 4850 albo 4770 oczywiście jak jest w miarę normalny zasilacz
    Mazoch
    Level 15  

to mój zasilacz logic 350W działa już 7/8 lat bez zastrzeżeń nigdy nie miałem z nim problemu.

kupuję do 200zł

Edit//

czytałem, że logic to słaba firma i że może się spalić ale wcześniej miałem procesor AMD Athlon 64 3500+ i przesiadłem się na AMD Athlon 64 x2 6000+ zasilacz działa bardzo dobrze tak samo z grafiką i ram może trafił mi się dobry egzemplarz :| nigdy nie było z nim problemu.
    wariato
    Level 43  
    Z HD4850 ten zasilacz nie wytrzyma, 16A na linii 12V to za mało a 8 lat to sporo za dużo na żywotność zasilacza kiepskiej jakości. Po takim czasie sprawność spadła więc ma teraz pewnie poniżej 200W na 12V a sama karta wciąga 100W + procesor 90W i reszta z 40-50W. Więc albo się spali przy rozruchu i może coś jeszcze albo się zrestartuje jak ma jakiekolwiek zabezpieczenia (w co wątpię).
    9500GT to oszczędniejsza karta i wciąga z 45W.
    Mazoch
    Level 15  
    a ta 4770 to ruszy>? miałem do czynienia tylko z geforcami. Powiedzcie mi jaka ruszy na tym zasilaczu bo 9500gt jest bardzo kiepska do tego mam ddr2 i działa jeszcze gorzej
    wariato
    Level 43  
    HD4770 jest trochę oszczędniejsza ale i tak dużo więcej wciąga niż 9500GT. Zmieniaj zasilacz bo na tego czas minął już kilka lat temu. Nie ma sensu trzymać starocia najniższej jakości w budzie.
    Mazoch
    Level 15  
    W tym problem, że nie mam kasy na zasilacz ;|

Edit//

To będzie jakaś ta grafika? :p
    wariato
    Level 43  
    Jak nie masz jak pisałeś że masz 200zł - karta kosztuje 150zł używana, zasilacz porządny używany około 50zł np Chieftec GPS-450AA.
    User removed account
    Level 1  
    wariato
    Level 43  
    Tak to dobry i mocny zasilacz (prawie 350W na 12V), ma dużo kabli i przede wszystkim wiązkę 6pin do zasilania karty.
    wariato
    Level 43  
    Nie to zasilacz do innych obudów, chyba microATX.
    Mazoch
    Level 15  
    tylko mam dylemat tą 9500GT sprzedałem i porównuję tutaj z grą battlefield bad company 2 gdzie u mnie działała na najniższych ustawieniach z przycięciami (czasem) a u nabywcy mojej grafiki działa na wysokich ustawieniach czego to przyczyna? on ma kości pamięci ddr3 ja ddr2 więc tu jest chyba różnica czy jeśli kupię ten zasilacz i Readona 4850 to czy karta będzie wydajna?
    wariato
    Level 43  
    HD4850 będzie bardzo wydajna w porównaniu do 9500GT. Pamięć ram ma tu małe znaczenie i w małym stopniu wpływa na wydajność w grach.
    Mazoch
    Level 15  
    Gdzieś czytałem, że ma znaczenie może się mylę, czyli to wina zasilacza że tak działa?

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

Niestety nie wygrałem licytacji ;p może jakiś inny zasilacz do 50zł bo ja się za bardzo nie znam

Dodano po 23 [minuty]:

http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron-400w-fsp400-60mdn-fvat-gw-i3238797195.html

znalazłem fortrona ale nie wiem czy warty uwagi jak myślicie?

Jeśli będzie ok to jakoś przeboleję i kupię go a do grafy doskładam

Dodano po 3 [minuty]:

a jak nie to polećcie jakiś inny byle by tańszy
    wariato
    Level 43  
    Ten Fortron mógłby być ale ma krótkie kable chyba że nie masz dużej budy lub nie montujesz zasilacza na dole.
    Mazoch
    Level 15  

takie mam kable myślę, że będzie pasować do tej obudowy ale chcę wiedzieć co o tym myślisz.
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Ten Fortron 400W będzie pasował. Chociaz myślę, że do tej konfiguracji przydałby się zasilacz z na prawdę mocną linią +12V. Np. Seasonic 400W będzie odpowiedni.

Jeśli zamierzasz zmienić później kartę to na dzień dzisiejszy 9600GT/GSO będzie odpowiedni. Jednak sosobiście, do Radeonów podchodziłbym nieco z dystansem.
    wariato
    Level 43  
    Nie ten HD4850 to kiepski wybór, dużo za drogi i w dodatku z chłodzeniem "na styk" więc w stresie 90 stopni i hałas.
    Mazoch
    Level 15  
    No to kurde podpowiedz coś ;p jaka będzie dobra waszym zdaniem. Raz się nie pytałem i kupiłem shit czyli 9500GT najgorszy mój zakup
    wariato
    Level 43  
    Żeby kupić kartę graf musisz mieć do niej zasilacz, tym się zajmij na początek chyba że już kupiłeś coś. Później będziemy szukać odpowiedniej grafiki, poniżej HD4850 nie ma co dziś schodzić więc wszelkie GF 9600GT, HD3870 odpadają.
    HD4850/4870, GTS250, GTS450 to minimum.
    Mazoch
    Level 15  
    to kupię tego fortrona będzie ok?
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Ile razy jeszcze nas zapytasz o to samo. Już konkretnie napisałem, czego masz szukać. Fortron 400 wzwyż czyli np. Fortron 450W bedzie ok. Ważne by miał mocną linię +12V do uciągniecia i procesora i karty (i innych urządzeń też).