Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS63C77 - pionowe różnokolorowe nitki

12 Maj 2013 23:33 1719 7
  • Poziom 9  
    Proszę o pomoc w naprawie TV Samsung PS63C77. W lewej części ekranu pojawiły się cienkie kolorowe nitki zmieniające barwę w zależności jaki obraz jest wyświetlany. Zaczęło się od pojawienia jednej nitki która jest koloru bordowego, później w przeciągu dwóch tygodni pojawiało się coraz więcej nitek. Są również nitki koloru zielonego. Całkiem niedawno między nitkami pojawiło się smużące przeźroczyste żółte tło które pojawia się i znika w zależności od wyświetlanego obrazu. Raz jest go więcej a raz mniej. Od samego początku jak go mam gdy wyświetlane jest dużo białego np. skoki narciarskie to obraz biały smuży na różowo co widać na fotkach które załączyłem do postu. Telewizor jest duży i ciężki i bardzo bym go nie chciał przewozić. Może ktoś zna problem i może coś na to poradzić?
    Samsung PS63C77 - pionowe różnokolorowe nitki Samsung PS63C77 - pionowe różnokolorowe nitki Samsung PS63C77 - pionowe różnokolorowe nitki
  • Poziom 43  
    Są firmy, które złom elektroniczny odbierają z domu klienta.
  • Poziom 9  
    Aż tak źle? Czy jednak to objaw typowej zazdrość narodowej, że kogoś stać a kogoś nie?
  • Poziom 43  
    tomaszlpi napisał:
    Czy jednak to objaw typowej zazdrość narodowej, że kogoś stać a kogoś nie?

Znaczy ty jesteś ten, co go stać.
    To by się zgadzało. Najczęściej tak mają. ;)
    tomaszlpi napisał:
    Telewizor jest duży i ciężki i bardzo bym go nie chciał przewozić.

I po co silisz się na komentarze?

-------------
    Tak, aż tak źle. Należy mu się emerytura lub "drugie życie".
  • Poziom 9  
    Pewnie zakup nowej matrycy może uratować mu życie. A w jaki sposób załatwić taką sprawną matrycę która jeszcze pochodzi? Najlepiej z roczną gwarancją. No i najważniejsze pytanie ile taka matryca kosztuje?

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie. Czy to smużenie na różowo to był początek końca tej matrycy czy też jeszcze coś innego? Smużył na różowo w momencie gdy było dużo bieli na ekranie wtedy biel stawała się coraz bardziej różowa, im więcej bieli tym bardziej biel różowiała.
  • Poziom 43  
    Jeszcze coś innego.
    Nie ma związku z paskami.
  • Poziom 33  
    Zostawić i tak oglądać. Uszkodzony driver DAC na taśmie u spodu panela (przedostatni). Jak mas czas to mozna popytać się kto w Polsce byłby w stanie naprawić do przy pomocy specjalnej maszyny do rebondingu. Ja nie wiem, nie orientuję się.
  • Poziom 9  
    A może ktoś podpowie gdzie naprawiają takie matryce?