Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer aspire One d257-N57dqkk - Włącza się ale czarny ekran Model ZE6

13 Maj 2013 08:44 3945 15
  • Poziom 23  
    Acer aspire One d257-N57dqkk ZE6. Po włączeniu świeci sie jedna kontrolka i ekran jest czarny. Po włączeniu monitora zewnętrznego jest identycznie. Wylutowałem kość biosu i wgrałem najnowszy bios jednak bez zmian. Podgrzałem Hotem chipset jednak również bez zmian. Czy ktoś miał może podobny problem? Poproszę o jakieś wskazówki
  • Poziom 23  
    Próbowałeś inny procek?
  • Spec od komputerów
    _prusak_ napisał:
    Acer aspire One d257-N57dqkk ZE6. Po włączeniu świeci sie jedna kontrolka i ekran jest czarny. Po włączeniu monitora zewnętrznego jest identycznie. Wylutowałem kość biosu i wgrałem najnowszy bios jednak bez zmian. Podgrzałem Hotem chipset jednak również bez zmian. Czy ktoś miał może podobny problem? Poproszę o jakieś wskazówki

Jakie pomiary Kolega wykonał?
    Oznaczenie płyty?

box.mann napisał:
    Próbowałeś inny procek?

Nie jest wlutowany?
  • Poziom 23  
    Oznaczenie płyty to: da0ze6mb6e0 model: ZE6
    Procesor jest dwu rdzeniowy atom niestety wlutowany.
    Płyta nie posiada widocznych uszkodzeń lub przypaleń. Pomiary wykonam wieczorem po pracy. Wczoraj już nie zdążyłem bo próbowałem wgrać bios przez pendrive ale nie byłem pewien czy poszło i zaprogramowałem kość w programatorze. Czytałem posty że w starszym modelu często padał bios. Na płycie grzeje się tylko procek i chipset.
  • Poziom 43  
    _prusak_ napisał:
    Na płycie grzeje się tylko procek i chipset.

Jak mocno, do jakiej temperatury?
  • Poziom 23  
    Procesor i chipset grzeje się do około 50-60 stopni Celcjusza. Więc raczej w normie. Napisałem że te elementy się grzeją ponieważ czytałem instrukcję naprawy napisaną przez vogelka.
  • Spec od komputerów
    To czekamy na pomiary.
  • Poziom 31  
    Atomy w tych laptopach często padają.
  • Poziom 23  
    Napięcie na bateryjce biosu 2,94V. Z zasilacza wychdzi 19V. Na baterii jest 11,8V i jest ładowana prawidłowo. Na płycie są napięcia 3,3V 5V 12V oraz 0,94V i 1,05V.
  • Spec od komputerów
    Jakie napięcie , na jakim elemencie mierzone?
    Co z oznaczeniem?
    Jaki prąd pobiera płyta?
  • Poziom 23  
    Podaje wartości napięć zmierzonych przy zasilaniu netbooka z baterii w kilku punktach na płycie:
    PC17 0,94V
    C108 1,5V
    PC9 11,6V
    C35 5V
    PL10 5,1V
    PL11 3,3V
    PL9 1,05V
    PC101 1.5V
    PL7 0,95V
    PL6 11.5V
    D37 3,3V
    Prąd który przepływa przez netbooka przy odłączonej baterii to 0,28A zaś z podłączoną baterią 0,75A.
    Doradzicie koledzy co powinienem sprawdzić?
  • Poziom 23  
    Nie ma takich sit żeby wymienić kulki pod chipsetem oraz pod procesorem więc wygrzałem obydwa układy. Niestety objaw ten sam czyli netbook się włącza jednak brak jest podświetlenia i treści na matrycy dźwięku itp. Brak również typowych dźwięków od braku pamięci itp. Poza tym że ładuje i świeci się dioda informująca o włączeniu netbooka. Zmieniłem również bios na "pewny" z forum elvikom. Doradźcie koledzy co sprawdzić.
  • Spec od komputerów
    Najpewniej podstawić nowy procesor.
  • Poziom 23  
    Zastanawiam się nad kupnem uszkodzonej płyty z takiego laptopika z portalu aukcyjnego. Mam jednak dylemat czy np. usterka procesora to nie jest np. typowa usterka i to że ja go wymienię na procesor z innej płyty to nie będzie dubel usterki. Czy ktoś może wie z jakiej innej płyty mógłbym taki procesor wylutować? Mam pytanie również o sito do tego układu. Czy jakieś uniwersalne będzie pasować?

Zakupiłem tanio uszkodzona płytę. Czekam aż dotrze do mnie przesyłka. Podobno ma się nie uruchamiać wcale. Liczę że to może zasilanie.
  • Poziom 19  
    Podepnę się pod temat.

Dostałem takiego Acera, ale bez zasilacza.
    Na laptopie oznaczenie jest 19V górna ciągła kreska, a pod spodem przerywana.
    Jaka powinna być polaryzacja zasilacza?
  • Spec od komputerów
    qwazarpl napisał:

Jaka powinna być polaryzacja zasilacza?

Bolec plus, minus na zewnątrz.