Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz przepływowy małe ciśnienie wody

13 Maj 2013 09:16 9264 17
  • Poziom 9  
    Witam,
    proszę o poradę. Urządzam córkom poddasze u dziadków. Chciałabym zakupić podgrzewacz przepływowy, żeby w łazience była ciepła woda, jednak zakupiłam juz jeden i byłam zmuszona zwrócicć, ponieważ ciśnienie było za niskie i woda się albo wogóle nie grzała- tzn podgrzewacz się nie włączał, albo jak się włączał to grzał ją słabiutko. Pobór wody jest z ziemi- hydrofor, ciśnienie raczej niewysokie. Myślę teraz co zrobić, czy zainstalować podgrzewacz o większej mocy? 18 kw czy wystarczy 5,5 kw. Poprzednio był 3,5 kw i nie działał za dobrze- tak jak pisałam. Czy może zainstalować boiler? Chciałabym, żeby było w miarę oszczędnie, żeby dziadkowie nie płacili dużo za prąd..
    Jednocześnie myślę nad tym, żeby zrobić już ciepłą wodę w umywalce, wannie i może pociągnąć do zlewozmywaka w kuchni (wszystko jest w miarę blisko), ale na razie ani wanny ani kuchni nie ma- jest tylko ten zlew w łazience.
    Jak sądzicie co najlepiej kupić? Byłam w castoramie i Pan polecał mi podgrzewacz 18 kw, dość duży, nie za tani, ale liczę się z kosztami. Za to w innym sklepie inny Pan polecał boiler, że mogę go wyłączać i włączać do gniazdka- dużo tańszy ten boiler, to napewno.
    Proszę o porady, dzieci mam małe- 2,4 lata, chcę żeby było w miarę bezpiecznie, żeby się nie poparzyły itp.
    Pozdrawiam gorąco
    Magda
  • Poziom 35  
    Jeżeli nawet rozważasz montaż przepływowego podgrzewacza wody o mocy np. 18 kW to musisz pamiętać o mocy jaką masz przydzieloną z ZE. Oby nie okazało się że ciśnienie wody jest za niskie aby uruchomić jakikolwiek przepływowy podgrzewacz wody :cry: .
  • Poziom 9  
    Kurcze nie wiem co to ZE..woda idzie z ziemi z hydroforu, jak jest napompowany to działa dobrze- nawet ten podgrzewacz 3,5 kw działał, ale jak się odpompuje to wogóle nie załącza. Czytam tematy i ktoś coś pisze o reduktorach ciśnienia, czy można je zastosować przy hydroforach? Czy są drogie i czy to stanowi jakiś kłopot, bo jak pewnie można się domyślić jestem laikiem w tym temacie, ale mój ojciec w miarę wszystko potrafi zainstalować :)
  • Poziom 26  
    W tej klasie podgrzewaczy jest tor kilku lub kilkunastu przełączników ,które trzeba ustawić z tabeli i dopasować pracę podgrzewacza do panujących warunków bo inaczej będziesz wymieniać każdy zakupiony...Przydział mocy swoją drogą,standardowo na DOM TJ.11-14kW

Dodano po 1 [minuty]:

Podaj model podgrzewacza,można też sprawdzić ciśnienie wody w instalacji
  • Poziom 9  
    Heh, to co w takim razie mi możecie polecić? Do tego domku jeżdzimy nieczęsto- w weekendy i wakacyjnie, ale wiadomo, że dzieci potrzeba czasem wykąpać :D ręce umyć, buzie, a w chwili obecnej jest tam woda lodowata:/
  • Poziom 26  
    Zwyczajna terma rozwiąże wszelkie problemy tylko gabaryt większy ale w zakupie tańsza.Przykładowo zelmech,Ariston 80l o mocy 1,5-2,5 kw w granicach 600,-
  • Poziom 35  
    Czy posiadasz w tym domku trzy fazy czy jedną i jaką moc masz przydzieloną z zakładu energetycznego?
  • Poziom 9  
    Posiadam trzy fazy, tzn posiadam napewno siłę ;) Wiem, że z tego co pytałam to możnaby zamontować jakiś podgrzewacz na siłę.

Dodano po 58 [sekundy]:

Może inaczej- tam prąd nie jest jeszcze oddany, czyli teraz jest taki jakby roboczy, a potem jaka będzie umowa nie wiem.
  • Poziom 29  
    Mi również wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem podgrzewacz akumulacyjny.
    Nastawiając w nim temperaturę 35-40 stopni będzie można bez obaw odkręcić tylko ciepłą wodę i śmiało się myć bez groźby poparzenia. Co przy dzieciach bezcenne.
    Trzeba tylko pamiętać , że po przyjeździe trzeba go włączyć i wyłączyć przy odjeździe by nie grzał bez celu. Przepływowy natomiast działa tylko w momencie użycia.
    Przepływowy w zależności ilości przepływającej wody przez niego będzie grzał ja bardzo mocno albo słabo. Czyli przy małym odkręceniu kurka woda leci gorąca, a przy dużym ciepła.
  • Poziom 9  
    Ok, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jeśli zdecydowałabym się na ten boiler to gdzie się go umieszcza? Koło hydroforu gdzieś na dole czy w łazience na gorze?
  • Poziom 38  
    Zasada jest taka, aby jak najbliżej poboru wody- chodzi o unikanie marnotrawstwa i uniknięcie denerwującego oczekiwania na właściwą temp. wody, która to unormalizuje się po nagrzaniu rur i wypłynięciu zimnej stojącej w rurach wody.
    Bojler, ale trzeba pamiętać, że raz na 2 tygodnie pasuje go pogonić pod 70 st C, bo w nim rozwijają się szczepy różnych bakterii.
    Zwłaszcza przy 40 st.
  • Poziom 29  
    Jaki by to podgrzewacz nie był najbliżej odbiorników- kranów czyli łazienka. Najbliżej jesli się da kranu najczęściej używanego np. umywalka, zlew w kuchni. Wanna i prysznic są w drugiej kolejności.
    Dzięki temu ciepła woda jest szybko, nie trzeba spuszczać litrów wody czekając na ciepłą by umyć ręce.
  • Poziom 9  
    Ok, czyli rozumiem, że jednoznacznie polecacie mi boiler i mam go zamontować w łazience, co jakiś czas odpalać (z tym nie będzie kłopotu), a jeśli chodzi o pojemność, to chyba wystarczy taki 40 l, albo nawet mniejszy? No bo bez przesady, aż tak dużo wody ciepłej nie zużyjemy do wanny ( dziewczyny się kąpia w 1/3-1/2 wanny). Jakieś firmy? Na co zwracać uwagę. Nigdy czegoś takiego nie kupowałam. Mieszkamy we Wrocławiu i wodę ciepła mamy z wodociągów.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeśli wanna, to 100 litr minimum i temperatura w bojlerze 70 st. Zależy też, czy wanna z tworzywa, czy metal.
    Jakaś opcja oszczędna to 60l i kąpiel razem w niepełnej wannie.
    Dla dwóch dorosłych osób kąpiel w wannie, to bojler 180l nie jest za duży, jeśli jeszcze jest kuchnia itp.
    Nie lepiej natrysk? kąpiel wymaga mniej wody, jest zdrowy dla mięśni i higieniczny, zabiera też mniej miejsca.
  • Poziom 9  
    Nie wiedziałam nawet, że są rózne rodzaje wanien :cry: Na tą chwilę i tak kąpią się razem (ekonomika czasu i energi rodzica:) Ale jak już coś robić to raczej z myślą o przyszłości, więc chyba z przepływowego ogrzewacza, przejdę na wielolitrowy baniak :/ Jeszcze raz dzięki za info, jakby co będę dopytaywać, pozdrawiam!
  • Poziom 38  
    Jeśli bojler będzie używany sporadycznie, to jakiś polski w normalnych pieniądzach.
    Jak ma być ciągle używany i zasilany z 2 taryfy, to warto kupić lepszy- Elektrolux itp aby miał dobrą izolację. Te lepsze zawsze poznać po cenie.
  • Poziom 9  
    A jakiś przykładowy? Może jakiś link? Będzie używany sporadycznie- w weekendy, ew miesiąc wakacyjny.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    http://www.nokaut.pl/bojlery/pojemnosciowy-og...z-wody-galmet-neptun-lux-elektronik-120l.html ale nie polecę konkretnego, bo to zależy ile kasy kto ma, czy leżący, czy pionowy.
    Polecam udać się do kastoramy, mają tanio te krajowe i mają wielki wybór.
    Srodek zbiornika ma być emaliowany i elektroda magnezowa będzie dobrym dodatkiem.
    Lepsze boilery np AEG trzeba zapłacić ok 1600-do ponad 2000zl.