Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavillion dv1000 - Świeci dioda ładowania i na tym koniec...

13 Maj 2013 09:51 1887 5
  • Poziom 11  
    Jak w temacie w laptopie HP Pavillion dv1000 świeci mi tylko dioda ładowania i na tym koniec. Ładowarkę sprawdzałem i podaje dobre napięcie, bateria- raczej martwa. Rozkręciłem wszystko i wyciągnąłem płytę główną i efekt nadal taki sam, bez ramu baterii procka itp dioda śweci i tyle oczywiście świeci jak podłącze łądowarkę... co sugerujecie ?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    1. BIOS
    2. RAM
    3. Procesor
    4. Płyta główna

Po kolei trzeba sprawdzić co wysiadło.
  • Poziom 11  
    box.mann napisał:
    1. BIOS
    2. RAM
    3. Procesor
    4. Płyta główna

Po kolei trzeba sprawdzić co wysiadło.

czyli podmieniać na inne części, ale czy po wyjęciu ramu i zostawieniu samego procesora nie powinien wystartować? a Bios jak sprawdzić, bo samą baterię resetowałem ?
  • Spec od komputerów
    brovarek123 napisał:

czyli podmieniać na inne części, ale czy po wyjęciu ramu i zostawieniu samego procesora nie powinien wystartować?

Nie.
    brovarek123 napisał:
    a Bios jak sprawdzić, bo samą baterię resetowałem ?

Przeprogramować.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Pierwsza rzecz to odłączyć wszystko co możliwe (ram,dysk, napęd, wifi, bt, kamera, głośniki) i próbować włączyć samą płytę z procesorem na innym monitorze (podłączyć sobie inny zewnętrzny monitor). Jeśli ekran wstanie - dokładać sprzęt według kolejności:
    -ram
    -napęd
    -dysk
    -wifi
    -bt

Jeśli padł Bios to są dwie metody (zależne od modelu i typu laptopa):
    -uruchomić laptopa z obrazem biosu z dvdrom, fdd, sd (jeśli wspiera autoflash powinien zczytać ROM z nośnika i zaflashować kość... )
    taka sytuacja działa często na COMPAQACH
    -wylutować kość BIOSU i zaprogramować na programatorze (serwis)

Bez dodatkowego (sprawnego) sprzętu ciężko będzie cokolwiek stwierdzić. Jeśli padła pamięc RAM - komputer będzie włączał się do czarnego ekranu bez oznak życia. Jeśli padł procesor - może w ogóle się nie włączyć.
  • Poziom 11  
    Dzięki za pomoc, jednak padła płyta nic nie pomogło nawet zakupiłem drugą płytę z procesorem i jednak padła płyta główna dopiero podmiana płyty pomogła !!! Dzieki za pomoc temat zamknięty