Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Amica Ehk1100 - Piekarnik wywala bezpiecznik na górnym grzaniu

mustapha 13 May 2013 10:26 14568 5
 • #1
  mustapha
  Level 10  
  Witam,
  Mam problem z piekarnikiem Amica.

  Piekarnik funkcjonuje normalnie przy dolnym grzaniu i przy włączonej lampce. Jednak po włączeniu górnego grzania, po kilkunastu sekundach (kiedy się zaczyna nagrzewać grzałka) piekarnik wywala bezpiecznik różnicowoprądowy i później robi to samo natychmiast po włączeniu którejkolwiek z funkcji.

  Funkcjonowanie na lampce i dolnym grzaniu wraca dopiero po całkowitym wystudzeniu.

  Czy to oznacza, że do wymiany jest górna grzałka?

  Drugie pytanie dotyczy typu tej grzałki. W instrukcji jest mowa o "grzejniku górnym" i "opiekaczu". Czy chodzi o zewnętrzny i wewnętrzny drut grzałki, czy może są to dwie zupełnie różne grzałki?

  Z góry dziękuję za pomoc.

  Pozdrawiam
 • #2
  rychomuch
  Level 29  
  Witam.
  Uszkodzona górna grzałka.
 • #3
  mustapha
  Level 10  
  Dzięki za odpowiedź!
  W takim razie muszę kupić nową grzałkę. Nie wiem tylko, jaki typ jest w moim piekarniku, bo dostępne są dwie o mniej więcej takim samym wyglądzie (nr 8019010 i 8026764). Dokładny model piekarnika to EHK2.833TeYDWL.

  Czy ktoś może wie, która z nich?
 • Helpful post
  #4
  rychomuch
  Level 29  
  Witam.
  Chociaż przed kupnem nowej grzałki trzeba skontrolować przełącznik grzałek czy nie ma spieków, nadpaleń.
 • #5
  mustapha
  Level 10  
  Sprawdzałem panel kontrolny. Nie ma żadnych osmoleń, nadpaleń i innych objawów zniszczeń. Żadnych luźnych kabli i uszkodzeń mechanicznych przy przełączniku. Zresztą sam przełącznik działa dobrze (do momentu wywalenia korków).
 • #6
  mustapha
  Level 10  
  Witam,

  Przed chwilą wymieniłem górną grzałkę. Okazuje się, że jedna z podobnych grzałek jest przy stykach zakrzywiona, druga prosta. Nie wiem tylko który nr jest prosty a który wygięty, bo w sklepie mieli tylko tę wygiętą i bez nr.

  Piekarnik jak na razie ruszył, nagrzał się do 100 stopni. Wypróbowałem zarówno grzałkę górną, jak i grzałkę opiekacza. Rozgrzały się do czerwoności i różnicówka nie strzeliła.
  Wygląda faktycznie na to, że stara zwierała do masy. Dziwne w sumie, bo piekarnik praktycznie nieużywany, a stara grzałka wyglądała jak nówka...

  Dziękuję za podpowiedź i potwierdzenie moich domysłów. Pozdrawiam!