Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston Egis - Problem podczas odpalania

tirith 13 May 2013 10:29 3873 2
 • #1
  tirith
  Level 9  
  Witam.

  Mam od jakiegoś czasu problem z piecem który charakteryzuje się tym że podczas np puszczenia ciepłej wody piec próbuje się odpalić i po kilku sekundach zapala sie czerwona dioda. To tak w skrócie a teraz opiszę od początku co się działo.  Jakiś rok temu zauważyłem że podczas odpalania pieca "cykanie" które zawsze było słyszane zaczeło się wydłużać. Kiedyś trwało to z 1 sek aż się piec odpalił a potem trwało to nawet 5 sek, ale piec jakoś się odpalał. Po jakimś czasie te cykanie nie ustępowało aż piec się zablokował. Czasem w czasie cykania zapalała sie dioda pomarańczowa (instr dioda nr 5). Zadzwoniłem po "majstra", coś tam poczyscił i zainkasował 150 zł. Problem znikł na może miesiąc, po czym znów się pojawił i zaczął być coraz częstszy. Piec się blokował bardzo często. Wezwałem innego speca (znajomy znajomego) który stwierdził że problem jest z ciągiem kominowym. Wezwałem kominiarzy zainkasowali 100 zł. Opinia: ciąg i komin jest w porzadku.

  No i juz sam niewiem. Troche sam się zainteresowałem i przyjżałem co się dzieje i dzis zauwazyłem że piec nie zawsze się blokuje tak jak napisałęm wcześniej. Zauwżyłem że podczas odpalania nie widać i nie słychać aby był płomień a na diodach wskazuje błąd opisany jako: Rozłączenie płomienia.


  Czy wezwać jakiś serwis autoryzowany?
 • #2
  tirith
  Level 9  
  Trzech fachowców było i tylko kase wzieli.

  Wiec wziołem się za to sam i znalazłem przyczynę. W komorze spalania sa takie 3 wystające druty. Nie wiem jak to się nazywa. Jedna to chyba dioda jonizująca czy jakoś tak. Zauwazylem ze nie jest na swoim miejscu. Poprawiłem ją i problemy ustały.
 • #3
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Elektroda jonizacyjna sprawdza obecność płomienia poprzez przewodność elektryczną płomienia. Kocioł mierzy prąd płynący pomiędzy elektrodą, a obudową kotła.