Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ETZ 150 - Zamiana regulatora napięcia

pawel zboralski 13 May 2013 13:17 3726 7
    pawel zboralski
    Level 10  
    Witam.
    Jak podłączyć regulator napięcia zamiast oryginalnego, oznaczenia trochę się różnią, jest to regulator 12V produkcji DDR, prawdopodobnie od Wartburga
    Oznaczenia połączeń

Oryginalny -Masa/DF/61/D+/51
    Zamiennik -D-/DF/MP/61/30

Dziekuje i proszę o szybką odpowiedź

Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

Czy nikt nie zna odpowiedzi.
    nikusert
    Level 40  
    Witam
    Ile masz podpiętych przewodów.
    pawel zboralski
    Level 10  
    W oryginalnym 5
    Masa/DF/61/D+/51
    jack63
    Level 43  
    W oryginale mechanicznym jest ogranicznik prądu - Grube kable. Trzeba je zewrzeć, bo regulatory elektroniczne do alternatorów ograniczników prądu nie miały i nie mają. Wygląda jakby NRDowcy wykorzystali regulator prądnicy do alternatora. Zobacz schemat. Poczytaj coś. Tematów o podłączeniu regulatora było mnóstwo...
    pawel zboralski
    Level 10  
    Właśnie problem jest taki że o podłaczeniu tego regla nic nie znalazłem, wiem że Masa tam gdzie D-, DF tam gdzie był DF, 61 do 61, i co dalej skoro oznaczenia sa inne, pozostają jeszcze MP, 30, które kable do nich połączyć ?

Dodano po 4 [minuty]:

ETZ 150 - Zamiana regulatora napięcia
    pawel zboralski wrote:
    Właśnie problem jest taki że o podłaczeniu tego regla nic nie znalazłem, wiem że Masa tam gdzie była masa, DF tam gdzie był DF i co dalej skoro oznaczenia sa inne, pozostają jeszcze MP, D-, 61, 30, które kable do nich połączyć ?

Dodano po 15 [minuty]:

Pozostaje pytanie gdzie podłączyć D+ a gdzie 51

Dodano po 19 [minuty]:

http://docs6.chomikuj.pl/180583012,PL,0,0,Zno...ia-zacisk%C3%B3w-instalacji-samochodowych.doc

Wydług tabeli z linku pod zacisk nr 30 powinienem podpiąć czerwony przewód z akumulatora, czyli pod MP przewód który szedł do D+, czy dobrze myślę?
    jack63
    Level 43  
    Ale kombinujesz. Kup regulator elektroniczny - ok 20zl. Podłącz. Ma działać. Jednak lepiej sprawdzić czy alternator, szczotki i prostownik są OK.
    Nie wiadomo co to za regulator "odkopałeś". Może od prądnicy??? Może jest uszkodzony.
    Podłączając go nie mając wiedzy prosisz się o problemy. Ale jak lubisz mieć kłopot to twoja sprawa...
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Zacisk 51 odpowiadał zaciskowi do wirnika prądnicy.Tak więc myślę że to regulator prądnicy.
    pawel zboralski
    Level 10  
    Dziekuję, temat do zamkniecia.