Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Wirpool ADG 7330 zgłasza usterkę- dioda miga 4 razy

czat3 13 Maj 2013 11:41 3285 7
  • #1 13 Maj 2013 11:41
    czat3
    Poziom 2  

Witam.

Posiadam zmywarkę Wirpool ADG 7330. Zgłasza usterkę - miga dioda 4 razy i piszczy.
    Opis objawów awarii: pobiera wodę przez krótki czas myje potem wypuszcza wodę, słychać jak pracuje pompa przez jakiś czas, na koniec włącza się alarm i sygnał świetlny jw. Proszę o pomoc co takiego mogło się zepsuć i jak to sprawdzić.

0 7
  • #2 13 Maj 2013 12:55
    przeme
    Poziom 20  

Cześć.Sprawdz czy nie masz wycieku pod zmywarką tam jest czujnik.

0
  • #3 13 Maj 2013 15:09
    czat3
    Poziom 2  

Witam.

Podłoga pod zmywarką jest sucha i co dalej? :?:

0
  • #5 14 Maj 2013 12:28
    czat3
    Poziom 2  

Witam.

Wykonałam czynności wg zaleceń. ZADZIAŁAŁO :D :D . Wprawdzie czyszczenie hydrostatu od wewnątrz nie pomogło. Trzeba było położyć zmywarkę i wyjąć hydrostat, był mocno zamulony. Po pierwszym włączeniu kontrolka znowu zaczęła migać, ale ty razem 7 razy. Zrestartowałam ją i ponownie włączyłam i na razie działa, właśnie spuszcza wodę. Myślę, że będzie OK. DZIĘKI ZA POMOC :D :D

Dodano po 11 [minuty]:

Kurcze chyba się pospieszyłam z tym optymizmem, po spuszczeniu wody znowu zaczęła migać 4 razy i piszczeć. Tym razem ustawiona była na program 50°, spuściła wodę, zaczęła piszczeć ,po otworzeniu okazało się że program samoistnie przestawił się na niższy czyli 40° i dalej miga jw. Może ten hydrostat popsuty jest?

0
  • #6 14 Maj 2013 13:42
    Stachu0204
    Poziom 15  

Czy podczas grzebania ze zmywarką na plecach dużo wody 'wlało się gdzieś tam w przewody/urządzenia' po wykręceniu hydrostatu? Czy hydrostat został dobrze założony i nic przez niego nie wycieka?

Czy została Ci woda w zmywarce i ile?
    Sprawdzić drożność odpływu ( pompka odpływowa / węże ), odprowadzić do wiaderka/kibla/zlewu zamiast do ściany/syfonu. Zobaczyć jak dynamicznie leci woda (czy delikatnie kapie/czy jak z kranu) Po wyciągnięciu wszystkich filtrów/koszy/sitek ze środka widać dno. Woda powinna być wyssana prawie do zera.

Możliwe, że hydrostat popsuty.
    Czyściłeś jeszcze raz? Może jakaś drobina wleciała (szkło/pestka z cytryny/kukurydza)
    Powinno być słychać ' klik ' gdy ruszasz membraną. Warto sprawdzić miernikiem jak się zachowuje pod wpływem zmian, czyli wypiąć całkiem i sprawdzić przejścia między stykami przy ręcznym przyciskaniu membrany.

Powodzenia

0
  • #7 16 Maj 2013 12:26
    czat3
    Poziom 2  

Witam

Dużo tych pytań :D , ale od początku.
    Zmywarka była położona na lewym boku, a hydrostat jest po prawej stronie mniej więcej w połowie komory odpływowej, więc po odkręceniu go woda nie wylała się nigdzie do środka tylko przez drzwi na podłogę obok.
    Jak podpowiadałeś sprawdziłam odpływy i wszystko jest OK woda zasuwa jak burza, a jej stan na koniec mycia jest poniżej kratki hydrostatu.

Wycieku nigdzie nie ma. Po delikatnym przyciśnięciu małym patyczkiem membrany hydrostatu słychać kliknięcie to chyba przłącznik pracuje.

Tym razem nastawiłam program na 70°. Wystartowała dobrze, przeszła cały cykl aż do spuszczenia wody, wtedy ponownie program przeskoczył na 40° i znowu 4 mignięcia i sygnał. Zastanawiam się czy to może programator nie padł :cry:

0
  • #8 17 Maj 2013 18:11
    Stachu0204
    Poziom 15  

Niewykluczone, że programator, ale takie diagnozy to raczej się stawia na końcu ;] Polecam sprawdzić jeszcze czujnik zmętnienia wody. Może być też zaleziony. W innym modelu ADG spotkałem się z podobnym przypadkiem (4 mrugnięcia diody, w miejscu w którym u Ciebie jest hydrostat znalazłem czujnik zmętnienia wody zaleziony szlamem, przeczyściłem i pomogło) Jeżeli w Twoim modelu hydrostat jest tam gdzie wskazuje wspomniany wyżej rysunek złożeniowy, to sprawdzić/wyczyścić element 692 1 (to jest czujnik optyczny).

2