Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba TL933 - Błąd podłączenia się do ukrytej sieci

CamilloVip 13 Maj 2013 12:38 3750 13
  • #1 13 Maj 2013 12:38
    CamilloVip
    Poziom 7  

Witam. Właśnie kupiłem kartę sieciową do telewizora, aby odbierać internet. Wyszukuję wszystkie dostępne sieci bezprzewodowe - w tym także jedną bez nazwy. Po ustawieniach wnioskuję, że jest to właśnie moja ukryta sieć. Nie można zmienić nazwy, tylko hasło. Niestety wyskakuje błąd, że dane się nie zgadzają.

W takim razie robię to ręcznie, ustawiam wszystko co trzeba i wpisuję nazwę i hasło, niestety, wciąż informuje mnie, że dane się błędne.

Czy TV nie wyszukuje ukrytej sieci? Co moglibyście mi doradzić w tej sprawie? Z góry dziękuję za pomoc.

0 13
  • #3 13 Maj 2013 14:09
    CamilloVip
    Poziom 7  

Po rosyjsku mam czytać?

Kupiłem kartę sieciową odpowiednią do tego telewizora: WLM-20U2.

0
  • #4 13 Maj 2013 14:14
    miecho18
    Spec od komputerów

Cytat:
    Po rosyjsku mam czytać?

A co, translator Google przestał działać? Co za wymagania...

0
  • #5 13 Maj 2013 15:19
    mirex
    Poziom 43  

CamilloVip napisał:
    Po rosyjsku mam czytać?

Nie musisz, zawsze możesz wezwać pomoc fachową z serwisu Toshiby.

1
  • #6 13 Maj 2013 16:03
    CamilloVip
    Poziom 7  

Ok, jakoś to przetłumaczyło:

Cytat:
    Wi-Fi

wbudowana i zewnętrzna karta sieci bezprzewodowej ..
    Idziesz do: Ustawienia> Ustawienia> Ustawienia sieci> Połączenie Type-bezprzewodowe
    -ustawienia sieci bezprzewodowej> Assisted setup
    a następnie przejść do konfiguracji sieci bezprzewodowej / prawo w drugim rzędzie / stamtąd pomógł ustawić telewizor do samemu sobie. Skanowanie TV znajdzie router i daje adres IP, adres MAC - wszystkie bez klucza kodu i bezpieczeństwa / daje poziom sygnału /. Wypełnij i zabezpieczenie ... Znowu napisane: "Uwierzytelnianie i szyfrowanie są złe Proszę sprawdź ustawienia i spróbuj ponownie.". kodowanie trzeba jest taki sam jak w routerze i zobaczyć go od niego. Następnie wprowadź hasło, jeśli masz i to jest to o hasło jeśli masz numery wpisać je bezpośrednio z pilota i listy za pomocą strzałek i zobaczyć legendę poniżej, znajduje się zielony wielka zmiana przycisk i małe litery, cyfry i znaki. Spróbuj zmienić kanał który nadaje router i zobaczyć, co jest zaznaczone na nadawanie - tylko N-średnia. Ustawienia menu internetowe w routerze i każdy ma inny wygląd do jego wskazówek, to wyjaśnia. Poszukaj czegoś ustawieniach bezprzewodowych .

Wyskakuje mi właśnie ten błąd: Uwierzytelnianie i szyfrowanie są nieprawidłowe. Proszę sprawdź ustawienia i spróbuj ponownie.

Ale nie rozumiem co mam zrobić z routerem? I raczej nie mam opcji "skanowania w TV w celu znalezienia routera". Eh, słabo się na tym znam, dlatego napisałem do Was, abyście mi pomogli wyjaśniać. A nie bawić się w złośliwców. Mimo wszystko, dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

0
  • #7 13 Maj 2013 16:58
    lisek
    Spec od monitorów

Jedna z wer. "pomocy" to zainstalowanie na komputerze tzw.

Cytat:
    Home Media Server (UPnP, DLNA, HTTP) - program, which provides media resources (photographs, audio and video files) on your computer to other UPnP (DLNA) devices in the home network, for example, TVs Philips, Sony, Samsung, LG, Toshiba , game consoles Sony Playstation 3, XBOX 360, media player WD TV Live, Popcorn Hour, Dune, Boxee Box, IconBit, ASUS O! Play, iPad / iPhone / iPod, mobile and PDA devices.
    The program includes various transcoders audio and video files, allowing to convert the media resources in a format that is supported by the playback device. Also possible to convert the aspect ratio of video files to a format screen playback device (color additions specified by the user), the choice of audio tracks, subtitles. You can choose a transcoding from any minute.

http://www.wildmediaserver.com/

Poszukaj w dziale : Komputery ... Software
    lub przez Google > fraza: Home Media serwer (UPnP, DLNA, HTTP)

Można pobawić się z miniDLNA (Linux)

0
  • #8 13 Maj 2013 18:27
    anmedia
    Poziom 39  

Czy TV pozwala CI na wpisanie slownie nazwy sieci?

Jesli to Twoja siec, odblokuj ja na czas konfiguracji. Ustaw SSID jako widoczny. Po skonfigurowaniu mozesz spowrotem nazwe ukryc. Wazne jesli w sieci masz wiecej niz TV i komputer ustaw adresy IP recznie.

0
  • #9 13 Maj 2013 18:35
    CamilloVip
    Poziom 7  

Tak, mogę wpisać nazwę sieci. Ale po wpisaniu nazwy i hasła, nadal uważa, że jest to błąd autoryzacji. Internet nie jest mój tylko właścicieli, nawet nie wiem czy ktoś zarządza tym, bo koleś, który to robił wyprowadził się. Czy ja, ze swojego komputera mogę odkryć sieć?

0
  • #10 13 Maj 2013 18:39
    anmedia
    Poziom 39  

CamilloVip napisał:
    Czy TV nie wyszukuje ukrytej sieci?
    Jezeli TV posiada te same mozliwosci co komputer czyli reczne wpisanie nazwy (uwaga ma znaczenie wielkosc liter) to po wpisaniu i podaniu kodu (uwag,a sa dwie mozliwosci jesli TV nie ma mozliwosci wpisania liter nalezy podac kod PIN dostepny w routerze, lub haslo - wszystko zalezy od mozliwosci ustawien w TV)

Najlepiej zrob zdjecia paneli konfiguracyjnych TV.

Dodano po 1 [minuty]:

CamilloVip napisał:
    Czy ja, ze swojego komputera mogę odkryć sieć?

Jesli jestes podlaczony do sieci to wpisz w przegladarce adres 192.168.1.1 lub 0.1 i powinien pokazac sie panel dla admina.

Dodano po 1 [minuty]:

CamilloVip napisał:
    Internet nie jest mój tylko właścicieli, nawet nie wiem czy ktoś zarządza tym, bo koleś, który to robił wyprowadził się

Jeszcze jedno. Nie wszystkie routery (szczegolnie starsze) posiadaja mozliwosc podania kodu PIN. Wtedy pozostaje odpowiednia konfiguracja poszczegolnych elementow sieci.

Trudno Ci doradzic nie widzac sprzetu, zwlaszcza routera.

Toshiba TL933 - Błąd podłączenia się do ukrytej sieci

0
  • #11 13 Maj 2013 19:05
    CamilloVip
    Poziom 7  

anmedia napisał:
    Jezeli TV posiada te same mozliwosci co komputer czyli reczne wpisanie nazwy (uwaga ma znaczenie wielkosc liter) to po wpisaniu i podaniu kodu (uwag,a sa dwie mozliwosci jesli TV nie ma mozliwosci wpisania liter nalezy podac kod PIN dostepny w routerze, lub haslo - wszystko zalezy od mozliwosci ustawien w TV)

Tak, mogę wpisywać litery. I uważam na wielkość znaków.

anmedia napisał:
    Jesli jestes podlaczony do sieci to wpisz w przegladarce adres 192.168.1.1 lub 0.1 i powinien pokazac sie panel dla admina.

Jestem podłączony na laptopie do tej sieci, wpisuję IP do adresu i wyskakuje błąd, że nie ma takiej strony.

anmedia napisał:
    Jeszcze jedno. Nie wszystkie routery (szczegolnie starsze) posiadaja mozliwosc podania kodu PIN. Wtedy pozostaje odpowiednia konfiguracja poszczegolnych elementow sieci.

Trudno Ci doradzic nie widzac sprzetu, zwlaszcza routera.

Router to: Wireless N Router TL-WR941N

0
  • #12 13 Maj 2013 20:10
    anmedia
    Poziom 39  

CamilloVip napisał:
    Jestem podłączony na laptopie do tej sieci, wpisuję IP do adresu i wyskakuje błąd, że nie ma takiej strony.

To sprawdz adres bramy u siebie w komputerze. Adres bramy to adres bezposredni do routera.

Mam jeszcze jedno pytanko. Jesli masz komputer popros jakiegos kolege by Ci pozyczyl karte WiFi do komputera. Zainstaluj i sprobuj sie polaczyc za pomoca tej wlasnie karty. Mozesz takze sprobowac polaczyc sie z siecia z innego komputera, ktory nigdy w tej sieci nie pracowal.

0
  • #13 14 Maj 2013 21:14
    FrankAB
    Poziom 15  

TL939 z wbudowanym WiFi też nie chce połączyć się z siecią o ukrytej nazwie.
    Ominięciem problemu jest ujawnienie nazwy sieci.

0
  • #14 15 Maj 2013 09:26
    CamilloVip
    Poziom 7  

Domyśliłem się, zatem wszystko jasne. Muszę się tylko dowiedzieć jak odkryć tą sieć, moi właściciele zapewne też nie wiedzą, bo się na tym nie znają.

Może zadzwonię do dostawcy i wyjaśnię mu sytuację, może on mi wytłumaczy. Dziękuję wszystkim za pomoc!

0