Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta MWR01 - Manta 3G Modem Router WiFi MWR01 konfiguracja dla sieci POLKOMTEL

Platom_77 13 May 2013 12:50 3270 5
    Platom_77
    Level 9  
    Mam problem z podłączeniem Manta 3G Modem Router WiFi MWR01 do sieci PLUS'a. Karta SIM jest sprawna, na modemie USB Huawei E173 działa. Zdjąłem PIN z karty, podłączyłem wg instrukcji, sam router jest widoczny, można wejść do konfiguracji, ale nie ma sygnału dalej. Może wypełnienie APN pomogłoby, ale nie mam pełnych danych (brak informacji m.in. o: proxy, port, username, password). Może ktoś miał ten sam problem? Z góry za pomoc dziękuję!
    voitek1
    Level 39  
    Wejdż na stronę plusa i sprawdź ustawienia połączenia modemu (numer, login, hasło, DNSy itd...)
    Platom_77
    Level 9  
    Sprawa nie rozwiązana i w martwym punkcie. Wg specjalistów z Manty: "Operatorzy Plus i Play zmienili dane konfiguracyjne. Trwają prace nad aktualizacją oprogramowania". Co po dialogu na forum Plusa z ich specjalistami jest trochę dziwne, bo nic od dłuższego czasu nie zmieniali. Mamy więc sytuację gdzie firemka MANTA sprowadza i sprzedaje bubel, a firemka Pro-line go rozprowadza. Przestrzegam przed zakupem na firmę podobnych gadżetów, bo wtedy się niczym nie obronicie. Jako osoba prywatna oddałbym ten badziew i miał spokój, a tak na firmę będę miał gadżet za 239 zł, niesprawny, z plasticzku jak chińska zabawka za 2 zł i czekał kiedy się specjaliści z Manty uwiną i łaskawie poprawią spaprany konfigurator (prawdopodobnie z Orange sprawa ciągnie się od stycznia 2013 r.). Unikajcie produktów MANTY i zakupów na firmę (z odbiorem osobistym) w PRO-LINE bo umoczycie. A swoją drogą zdobyłem w ciągu tygodnia więcej informacji o urządzeniu, niż na stronie producenta i sklepu internetowego razem wziętych, co świadczy o ich braku profesjonalizmu (nie odpowiadają na maile, z 4 odpowiedź na 1). Pozdrawiam!
    voitek1
    Level 39  
    Żadne produkty Manty nie są dobre - ani modemy, ani przenośne TV, czy DVD, ani ich GPSy. NIC. jeśli możesz to zwróć i kup np TPlink
    Platom_77
    Level 9  
    Nie chcą przyjąć zwrotu, bo dokonałem zakupu na firmę z osobistym odbiorem (zamówienie poprzez ich stronę). Wysłałem zwrot (do 10 dni) jak dla osób fizycznych na ich główny magazyn/serwis, ale zwrócili na sklep i odrzucili (ponoć centrala odmówiła). Mam urządzonko BUBEL na wystawie, a i tak miało być do mojego użytku prywatnego;-(
    voitek1
    Level 39  
    Platom_77 wrote:
    Nie chcą przyjąć zwrotu, bo dokonałem zakupu na firmę z osobistym odbiorem...
    To ten sposób zakupu uniemożliwia zwrot??? Dziwne, bo ja o tym nigdzie nie słyszałem... Ale może się mylę, jesli uważam, że forma zakupu nie ma żadnego znaczenia...