Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Htc Desire - nie ładuje, brak komunikacji usb

13 Maj 2013 13:58 2031 2
 • Poziom 35  
  Telefon jak w tytule, nie był zalany, nie widać śladów grzebania.
  Problem polega na tym iż po podłączeniu ładowarki zapala się dioda ładowania i na wyświetlaczu ikonka bateryjki zmienia się na taką jak powinna. Telefon w tym czasie stopniowo się rozgrzewa i ładowanie nie postępuje. Czy przez usb czy ładowarkę jest tak samo. Nie ma też komunikacji z komputerem.
  Telefon na naładowanej baterii wydaje się działać prawidłowo lecz np przy rozmowie telefonicznej też się dość mocno nagrzewa.

  Zdemontowałem go do gołej płyty i jednoznacznie nie jestem w stanie określić problemu ponieważ nagrzewają się wszystkie układy, jedne mniej, inne bardziej.
  Podejrzewam uszkodzony układ zasilający- zawyżone napięcia? Potrzebowałbym rozpiski napięć ze sprawnej płyty.
  Nie dysponuję schematem.
  Czy Qualcomm PM7540 może być powodem takiego zachowania czy raczej szukać w koło układu czegoś z drobnicy. Nie działa też komunikacja usb więc mam podzielone zdanie póki co.
  Układ mogę kupić i wymienić lecz nie chcę patroszyć ramek zanim nie upewnię się że zrobiłem wszystko co się dało.
 • Poziom 40  
  Do HTC schematu nigdzie nie znajdziesz.
 • Poziom 35  
  Powróciłem ostatnio do tematu. Zdemontowałem część ramki i wymieniłem układ Qualcomm PM7540, umyłem i wysuszyłem po lutowaniu. Po wymianie niestety żadnej różnicy. Telefon nagrzewa się, ładowanie jak poprzednio nie działa, choć w sumie troszkę ładuje do kilku procent, ale po odłączeniu ładowarki szybko tel. pada.

  Jak jest wygaszony ekran to się telefon mniej nagrzewa, jak włączę wifi czy ogólnie przeglądam menu to nagrzewa się mocniej. Nagrzewa się chyba każdy układ na płytce. Nie wiem już sam co z tym może być, PM7540 wymieniony na nowy. Nie wiem co dalej sprawdzić żeby to jakoś zdiagnozować.


  Komunikacji po usb nadal nie ma, czyżby wina CPU?