Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USTERKA W SKRZYNI BIEGÓW FIATA 126p

13 Maj 2013 17:33 3480 18
  • Poziom 10  
    Witam :)
    W październiku dostałem niezłego zadbanego fiata 126p od mojego dziadka.
    Zrobiłem w nim niewielkie zaprawki lakiernicze i chodził aż do teraz .\

Dzisiaj jak jechałem po polnej drodze zredukowałem delikatnie z 3 biegu na drugi i coś pierdyknęło aż zacięło oby dwa tylne koła (przez to puścił mi delikatnie lewy przegub ). i zgasiłem malucha i poszedłem sprawdzić co się stało . Wydawało się że nic i chciałem go odpalić .Zapalił od tyka ale podejrzewam że coś się uszkodziło w skrzyni biegów ponieważ na luzie mam cały czas 2 bieg i nie mam w ogóle 1,3,4 i wstecznego. (na szczęście nie miałem daleko do domu i przyjechałem 2 do domu)
    kolega mi mówił że się zakleszczył czy to możliwe?
    Proszę was o pomoc w tej sprawie , coś mogło się stać (urwać itp.)
    Dajcie mi rady co mam zrobić w naprawieniu usterki i jakie wiążą się z tym koszty?

ZA POMOC Z GÓRY DZIĘKUJE :)
  • Poziom 35  
    Dźwignia zmiany biegów lata luzem czy stoi sztywno?
  • Poziom 10  
    Jak na włączonym tak i na wyłączonym biegi wchodzą ale w ogóle nie rusza,
    na luzie mam chyba 2 bieg bo zapalam dużo gazu i jedzie.
  • Poziom 38  
    Jak można cokolwiek radzić, skoro poza tym, że masz tylko 2 bieg nic nie wiadomo. Gałka biegów „lata” luźno czy ma jakieś opory. Zaglądałeś pod auto?
  • Poziom 39  
    Łącznik biegów sprawdż.
  • Poziom 10  
    Chciałbym się dowiedzieć co mogło się stać i co jest przyczyną że mam tylko 2 bieg.
    Gałka biegów lata niema żadnego opory.
    na luzie ma on chyba 2 bieg.
    2 wchodzi z oporem i jak jedziesz to zmienił głos bardziej gwizda.
    A na 3 i 4 biegu jest taki efekt jakby wbijały się 2 biegi jednocześnie i go dusi (podobnie jak w traktorze ursus c 360 :) )
  • Poziom 35  
    Sprzęgło działa poprawnie?
  • Poziom 10  
    sprzęgło działa jak nalezy
  • Poziom 39  
    matys296r napisał:
    A na 3 i 4 biegu jest taki efekt jakby wbijały się 2 biegi jednocześnie i go dusi (podobnie jak w traktorze ursus c 360 )

Bo to właśnie o to chodzi. Skrzynka do wyjęcia i rozbiórki, tzn pewnie jest dobra tylko wałeczki blokujące w wodzikach są zużyte + wypracowany wybierak.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    matys296r napisał:

Chciałbym się dowiedzieć co mogło się stać i co jest przyczyną że mam tylko 2 bieg

Na moje to łącznik między fotelem a kierownicą jest do wymiany.

Ludziska kiedyś naprawiali te auta na ulicy, na parkingu pod blokiem, bez książki "sam naprawiam", bez internetu, a dziś?? Myślenie zanika....
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Ja bym wyciągał żeby się z tym nie pi...ilć pod autem. Toż to tylko godzinka roboty z przerwą na piwo i papierosa.
  • Poziom 39  
    Że ty to jeszcze tak dokładnie pamiętasz.... Ja w malcu grzebałem ostatni raz chyba z 8 lat temu.
  • Poziom 43  
    matys296r napisał:
    Dzisiaj jak jechałem po polnej drodze zredukowałem delikatnie z 3 biegu na drugi i coś pierdykneło aż zacieło oby dwa tylne koła

Może z mechanizmu różnicowego cos odleciało, np śruba, szarpneło skrzynią i urwało lizak lub poduszki.
  • Poziom 10  
    nie oberwało lizaka bo biegi wchodza
  • Poziom 10  
    Apropo tego lizaka to muszę jeszcze się pod niego wsunąć i go sprawdzić :)