Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry komputer? Składak (3 części)

Nelman31 26 Lip 2013 19:26 9804 126
    Nelman31
    Poziom 11  
    Gigabyte sprzedane gościu pisał że odrazu sprzedał jak tylko wystawił :(
    Więc są tylko dwie możliwości któraś z tych xfx lub asus albo dalsze poszukiwania na allegro :(
    Nelman31
    Poziom 11  
    A mnie z kolei korci na którąś z tych dwóch gdyż no tak jak wspomniałem wszyscy piszą że karta gigabyte ma zablokowana regulację napięcia......
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    okular766
    Uczeń
    A słuchajcie
    i5 3350
    7770 od saphire
    b75ma p45
    seasonic 400w
    Czy owe komponenty są ok? Czy zasilacz ok? Czy Cos będzie coś ograniczać?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    zieloczek100
    Poziom 38  
    Rozumiem, że chodzi o Seasonica, to bardzo dobry zasilacz i jeżeli sprawny to w 100% wystarczający.
    swiercm
    Moderator na urlopie...
    Lord_Krecitsqa napisał:
    swiercm napisał:
    Sisonik 400W ET? Jeśli tak, to wystarczy.

Kolego ja wiem że może się ktoś nie znać, mieć słabe pojęcie.
    Ale nie rozumiem dlaczego polecasz Ty i jeszcze kilka osób sprzęt z tzw: "najniższej linii oporu" ??
    Dlaczego nie podniesiecie poprzeczki?

Bo skoro zasilacz już jest - to po co go wymieniać, jak spokojnie wystarczy?
    Poza tym, to jeden z lepszych modeli 400W jaki widziałem.:) Na prawdę mocny na liniach +12V, jak rzadko który.

A jesli maiłbym podnieść poprzeczkę - ok - pomijam Corsair, SilentiumPC, XFX - proponuję zakup Pentagrama Silent Force 620W nowego. Myslę, że 200zł - 250zł będzie za mało.
    zieloczek100
    Poziom 38  
    swiercm napisał:
    Lord_Krecitsqa napisał:
    swiercm napisał:

Ale nie rozumiem dlaczego polecasz Ty i jeszcze kilka osób sprzęt z tzw: "najniższej linii oporu" ??

Poza tym, to jeden z lepszych modeli 400W jaki widziałem.:) Na prawdę mocny na liniach +12V, jak rzadko który.

A jesli maiłbym podnieść poprzeczkę - ok - pomijam Corsair, SilentiumPC, XFX - proponuję zakup Pentagrama Silent Force 620W nowego. Myslę, że 200zł - 250zł będzie za mało.

Szerze przyznam, że jeżeli mógłbyś kupić taki zasilacz w dobrej cenie, wersję 400 lub 430W to bym ją kupił, a dlaczego? dlatego, że jak u kolegi widzę jak pracuje wersja 430W jak cicho to jest w szoku, mój XFX pracuje sporo głośniej, co nie oznacza, że pracuje głośno. Co najlepsze kolega kupił ten zasilacz za 50zł, - dzięki osobie która podesłała mi wtedy ten link, żałuję, że sam go nie kupiłem, ale co zrobić, składaliśmy z kumplem tego PCeta na szybko ;)
    swiercm
    Moderator na urlopie...
    zieloczek100 napisał:
    swiercm napisał:
    Lord_Krecitsqa napisał:
    swiercm napisał:

Szerze przyznam, że jeżeli mógłbyś kupić taki zasilacz w dobrej cenie, wersję 400 lub 430W to bym ją kupił, a dlaczego? dlatego, że jak u kolegi widzę jak pracuje wersja 430W jak cicho to jest w szoku, mój XFX pracuje sporo głośniej, co nie oznacza, że pracuje głośno. Co najlepsze kolega kupił ten zasilacz za 50zł, - dzięki osobie która podesłała mi wtedy ten link, żałuję, że sam go nie kupiłem, ale co zrobić, składaliśmy z kumplem tego PCeta na szybko ;)

Wiem, co piszę, wiem, co testowałem, wiem co sprzedałem. Miałem dwa modele - 550W i 620W. Bezszelestne i na prawdę mocne i stabilne oraz bezproblemowe przy uruchamianiu/użytkowaniu.

Pomijając nasze rozważania, uważam, że Seasonic 400W ET jest także świetnym zasilaczem (wsystko rozbija się o fundusze).
    zieloczek100
    Poziom 38  
    Jeżeli autor go ma to niech go zostawi, jeżeli może kupić w dobrej cenie to niech go kupi, pytanie, czy dzisiaj robią lepsze zasilacz? - wątpię.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    swiercm
    Moderator na urlopie...
    Lord_Krecitsqa napisał:
    To przepraszam , nie wiedziałem że zasiłka już jest na stanie. To robi wielką różnicę.
    Jeśli miałbym kupić nowy zasilacz to bez zastanowienia brałbym tego Pentagrama.
    Nawet bym nie szukał innych.
    Ktoś z userów tutaj sprzedaje właśnie takie. Tylko nie wiem już kto.

Ja, ale obecnie nie mam -poszły jak świeże bułki. Sam bym chciał takiego na własność, ale potrzeby nie ma - mój Chieftec jest wystarczający.:)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    swiercm
    Moderator na urlopie...
    I Seasonic 400W nie powinien tyle kosztować! :o
    W tej cenie, to jednak faktycznie lepiej kupić Corsaira 450W lub XFX 450W lub mocniejsze. Nieco dokładając - SilentiumPC DEUS 550W M1.

Dodano po 1 [minuty]:

Lord_Krecitsqa napisał:
    Zapomnij o kartach 128 bit.
    Wybierz cokolwiek na szynie 256bit.

Nie cokolwiek jak już, a porządną kartę!
    Ale ten HD7770 DDR5 jest ok.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    swiercm
    Moderator na urlopie...
    Lord_Krecitsqa napisał:
    swiercm napisał:
    I Seasonic 400W nie powinien tyle kosztować! :o
    W tej cenie, to jednak faktycznie lepiej kupić Corsaira 450W lub XFX 450W lub mocniejsze. Nieco dokładając - SilentiumPC DEUS 550W M1.

Dodano po 1 [minuty]:

Lord_Krecitsqa napisał:
    Zapomnij o kartach 128 bit.
    Wybierz cokolwiek na szynie 256bit.

Nie cokolwiek jak już, a porządną kartę!
    Ale ten HD7770 DDR5 jest ok.

Też Panowie nie jestem idealny. U mnie przeskok jakościowy był z 460gtx na 770gtx.
    Dla Radków szacun dopiero od 7970.
    A to wszystko dlatego żeby pozbyć się problemów w stylu: "jej czemu znowu tnie jak tyle wydałem"
    Stąd wynika taka selekcja.

Szczerze? Jakby programiści dobrze to robili, to byśmy nie musieli ciągle wachlować sprzętem. Cóż, pieniądz robi pieniądz. W większości przypadków kod nie jest w ogóle optymlizowany - lepiej zmienić wymagania do gry, niż poprawić kod. A wiem, że się da.:)
    Nelman31
    Poziom 11  
    a płyta która lepsza?

AsRock 970 Extrime 4 CZY msi b75 g43
    zieloczek100
    Poziom 38  
    W grafice HD777- szyna 128b wystarczy. Ta szyna znacznie ogranicza HD7790.
    Ty ograniczasz swoją grafikę tym Q9 i takie są fakty.
    Miałeś GTX460 on jest podobny wydajnościowo do HD6850 i HD7770 a na tych kartach spokojnie można pograć. - nie każdy potrzebuje ustawień ultra bo to niewiele daje.
    zieloczek100
    Poziom 38  
    Nelman31 napisał:
    odświeżam.

Co chcesz wiedzieć więcej? ...
    wariato
    Poziom 43  
    Nelman31 napisał:
    a płyta która lepsza?

AsRock 970 Extrime 4 CZY msi b75 g43

Toż to płyty pod zupełnie dwie inne platformy. Pierwsza pod AMD druga pod Intela...
    okular766
    Uczeń
    a co sądzicie o płytce b75ma p45 7770 spahirre i5 3350p SEasonic 400w oraz 8GB ram
    swiercm
    Moderator na urlopie...
    wariato napisał:
    Taka sama tylko formatu microATX.

Więc wg mnie - ograniczona możliwość rozbudowy. Dla mnie osobiście odpada, więc odradzam. Sugeruję zakup "pełnego" ATX.

Wg mnie - masz już dawno podane wszystkie elementy komputera, a temat czas skończyć, bo urósł do wielowątkowego eposu,

Czas na decyzję i zakup podzespołów.
    okular766
    Uczeń
    no tak ale dźwiękówka jest, lan jest, to na cholere mi rozbudowa
    w starym mialem atx i to mialem wszystkie porty puste poza grafiką i sieciówką
    swiercm
    Moderator na urlopie...
    okular766 napisał:
    no tak ale dźwiękówka jest, lan jest, to na cholere mi rozbudowa
    w starym mialem atx i to mialem wszystkie porty puste poza grafiką i sieciówką

Ale chodzi także o pozostałe podzespoły. Do ATX potrzeba, lekko mówiąc, lepszych komponentów, by uciągnąć pełne załadowanie - weź to pod uwagę. A to czy Ci już potrzebne... Kto wie, może zdarzy się, że akurat będziesz potrzebował karty TV, Kontrolera lub innego podzespołu.