Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie sieci domowej, Livebox + Router w trybie repeatera

13 Maj 2013 20:28 1449 3
  • Poziom 10  
    Witam, konfiguruję sieć domową. Internet mam z Neostrady, mam Livebox'a. Dodatkowo w drugiej części domu chcę podłączyć Internet do komputera, jednakże nie ma on wbudowanej karty Wi-Fi, a nie opłaca mi się ciągnąć przez cały dom kabla. Mam dodatkowo router Netgear WGR614v9, który ma opcję repeatera. Chcę właśnie w ten sposób skonfigurować ten router by odbierał sygnał z Liveboxa i po kablu dawał go do komputera. Możecie mi doradzić jak mam to skonfigurować krok po kroku? Już ślęczę nad tym całe popołudnie i nie mogę nic wykminić. Pozdrawiam ;-)
  • Poziom 39  
    Nie wiem czy on na pewno ma funkcję repeater (v.6 - nie miał).
    Jeśli ma, to podłączasz się po LANie kompem i w kompie wyłączasz WiFi. Ustawiasz go najpierw jako client, czyli ustawienia w LAN takie jak w routerze, ale inny IP (z puli IP LiveBox). Wyłączasz DHCP. Save i włączasz funkcję repeater. Robisz połączenie z siecią WiFi. Save i restart APeka.
  • Poziom 10  
    Tzn. v9 ma na pewno repeater. Jest taka opcja, ale tyle, co się nakombinowałem i tak mi nie działało.
  • Poziom 39  
    To zrób j.w.:
    voitek1 napisał:
    ...podłączasz się po LANie kompem i w kompie wyłączasz WiFi. Ustawiasz go najpierw jako client, czyli ustawienia w LAN takie jak w routerze, ale inny IP (z puli IP LiveBox). Wyłączasz DHCP. Save i włączasz funkcję repeater. Robisz połączenie z siecią WiFi. Save i restart APeka.