Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

malaguti f12 - Jak podłączyć akumulator

_Sylwan_ 13 Maj 2013 20:34 4434 5
  • #1 13 Maj 2013 20:34
    _Sylwan_
    Poziom 1  

Kupiłem skuter ale bez akumulatora pali tylko na kopnik.
    Jestem zielony i nie wiem jak podłączyć akumulator do tejże kostki. Potrzeba jakiejś redukcji/przejściówki ale nie wiem nawet jak to nazwać. Albo jak to podpiąć na krótko które kable do + a co do - w akumulatorze. Pozdrawiam

PS. czy to prawda że jeżdżąc bez akumulatora mogę uszkodzić przez to moduł?

0 5
  • #2 08 Lis 2013 12:55
    kingsly
    Poziom 17  

Moduł nie, regulator napięcia tak.

0
  • #3 08 Lis 2013 13:27
    jack63
    Poziom 41  

kingsly napisał:
    Moduł nie, regulator napięcia tak.

Różnie bywa. Zależy jak skopana jest instalacja i gdzie podłączy aku.
    _Sylwan_ Nie masz pojęcia o elektryce. Zawieź motorek do fachowca. Niech sprawdzi instalację. Ta kostka nie musi być od aku! Coś było kombinowane. Kabel niebiesko-czerwony wygląda na lutowany/wyrwany. Nie wiadomo czy w ogóle jest i to sprawny regulator.

0
  • #4 08 Lis 2013 16:53
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Jack63, nie twórz teorii spiskowych o tej kostce.
    Dobrze przypuszczasz, w Malaguti F12 akumulator jest podłączony poprzez tą kostkę. Brakuje "wiązki" z kostką i przewodami na oko 10 cm długości przykręconymi do akumulatora.
    Z tego co pamiętam, w Malaguti czarny to "-" akumulatora, a niebieski to "+" akumulatora. Podobnie z tym przewodem czerwono-niebieskim, jest to "+" na instalację, ale teraz nie pamiętam w którym miejscu znajdował się bezpiecznik. Najlepiej poszukaj schematu instalacji elektrycznej.

1
  • #5 08 Lis 2013 19:22
    Staszek49
    Poziom 34  

Odszukaj w internecie schemat Twego pojazdu i ustal, czy plus to czarny czy niebieski kolor przewodów. Sprawdź to, np. odszukaj przekaźnik rozrusznika i ustal jakiego koloru ("gruby") przewód biegnie od niego do rozrusznika, zwykle będzie on tego samego koloru, co przewód biegnący od akumulatora do przekaźnika. Drugi z nich będzie tzw. masa, czyli minus i będzie on połączony z ramą pojazdu lub silnikiem. Ponadto ten trzeci przewód (czerwono/niebieski) będzie od bezpiecznika, podłączony do plusa akumulatora, którego "gniazda" nie widać na zdjęciu. Można przerobić w tym skuterze instalację elektryczną dodając stosowne końcówki do mocowania akumulatora i "gniazdo" bezpiecznika.

0
  • #6 08 Lis 2013 20:33
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

http://www.malaguti.ch/fileUpload/downloads/43/M0039%20%20Phantom%20Ciclistica%20INT.pdf
    Mój błąd, niebieski to "+" akumulatora, natomiast czarny to masa. Poprawiam od razu.
    Tak wygląda wiązka do akumulatora z kostką.
    Do przewodu niebiesko-czerwonego powinna być podpięta obudowa bezpiecznika, a dalej kawałek przewodu z końcówką oczkową podłączony do bieguna dodatniego akumulatora. Obudowa bezpiecznika jest podłączona na konektory 6.3 mm, konektor jak widać został ucięty przy instalacji. Widać ją na stronie 68 serwisówki.
    Proponuję skontaktować się ze sprzedawcą skutera, lub poszukać w częściach na portalach ogłoszeniowych.
    Ucięcie tej oryginalnej kostki i przerobienie oryginalnej instalacji to kiepski pomysł. Przewody są za krótkie, a nawet jeśli się je przedłuży to wyjęcie akumulatora poprzez odłączenie kostki jest dużo bardziej łatwiejsze niż odkręcanie zacisków z akumulatorem trzymanym w powietrzu.

1
  Szukaj w 5mln produktów