Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra I klimatyzacja (elektryka)

13 Maj 2013 21:08 1806 4
  • Poziom 2  
    Witam, jeżeli dubluje temat to z góry przepraszam ale nie mogę nic konkretnego znaleźć. Co do pytania to potrzebuje pomocy, odnośnie klimatyzacji w Oplu astrze I 97 rok. wersja F silnik 1.6 8V hatchback. A mianowicie, zauważyłem że po ostatnim "mechaniku" mam urwane przewody od sprzęgła sprężarki klimatyzacji i nie mam żadnych przewodów w kostce do termika w chłodnicy od klimatyzacji. Co jest przyczyną że ona po prostu nie działa tj. włączają się wentylatory a obroty odpowiednio podskakują ale nic więcej bo jak :-) I tu moja prośba jak to podłączyć i do czego. Za wszelką pomoc z góry dziękuje ;-)
  • Poziom 2  
    Tak, tylko że to nie takie proste, ponieważ jak napisałem nie mam żadnych przewodów od kostki termika od chłodnicy klimy, tak więc nie mam tego jak połączyć. Poszukuje informacji na temat jak to połączyć :-) Tj mam dwa kable od sprzęgła klimy i chyba dwa piny w kostce termika, i teraz co i gdzie za pomoc z góry dziękuje :-)
  • Poziom 2  
    Panowie rozebrałem cały przód w moim samochodziku i stwierdzam co odszukałem, więc okazuje się że jednak jeden przewód od sprzęgła klimy kolor czarno żółty jest podłączony, natomiast drugi brązowo żółty jest urwany warto też dodać że z tego przewodu (br-ż) "wychodzi: prąd przy włączonej klimie. Dalej ten termik przepraszam za pomyłkę ale nie jest w chłodnicy klimy tylko w chłodnicy płynu, są tam dwa jeden na dole drugi na górze i obydwa są na 3 piny. I teraz tak znalazłem aby jeden urwany kabelek biało-brązowy, taki sam który idzie do tego termika na górze. Przy kostce od tego termika na górze mój "mechanik" polutował inne kolory kabli (czerwone) i teraz tak w tamtej kostce są kolory brązowy, biało brązowy (zasilanie), i o dziwo brązowo-żółty i tu moje pytanie czy to nie powinien być tam podłączone te sprzęgło klimy, dodam że jest on wolny. Jeżeli ktoś coś kojarzy proszę pomóc. No i oczywiście jak podłączyć ten drugi termik, mam jeden wolny kabel brązowo-biały a no i chyba tam na złączce jest urwany brązowy bo one się tam dalej łączą w taką paczkę, więc może i brązowy ;-) Nie wiem czy coś pomogłem ale sam już zgłupiałem dzisiaj. A i jeszcze jedno czy podczas włączonej klimy powinny działać oba wentylatory bo tak się dzieje w moim wypadku .....