Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie sterownika cz noxon t5 do fiata pandy

TomZna 13 May 2013 21:57 9126 2
    TomZna
    Level 9  
    Mam fiata Pandę, w którym nie było centralnego zamka. Ktoś założył uniwersalny z oryginalnymi siłownikami, w którym uszkodzeniu uległa wiązka drzwi lewych (przerwane przewody). Nie wiedząc o tym wymieniłem siłownik po stronie kierowcy na ten 6 pinowy z silniczkiem i czekam na nową wiązkę drzwi. Z racji tego, że wcześniejszy moduł nie był na pilota postanowiłem kupić sterownik noxon t5, aby móc sterować z pilota. Chodzi mi teraz o podłączenie tego sterownika do siłownika tj. wiem jak podłączyć + i - sterownika i kierunkowskazy, ale stary sterownik miał tylko dwa przewody sterujące zamknij i otwórz i dwa przewody do silniczka poza zasilaniem + i masą -, a w tym nowym jest 6 przewodów sterujących i teraz nie wiem do końca jak podłączyć to do tych pinów w oryginalnym siłowniku. wg schematu pomarańczowe do -, żółte do +, białe do silniczka, ale nie pasuje mi to ze schematem pinów siłownika.
    Podłączenie sterownika cz noxon t5 do fiata pandy Podłączenie sterownika cz noxon t5 do fiata pandy
    weryfany
    Level 26  
    No przyznam że 20 minut męczyłem się ze zrozumieniem tematu, ale chyba wiem w czym rzecz.

1. Mając sterownik centralnego zamka możesz zamykając/otwierając kluczykiem drzwi kierowcy automatycznie zamknąć/otworzyć pozostałe drzwi.

2. Jeśli nie masz sterownika centralnego zamka a masz sterownik centralnego zamka z pilotami (w twoim przypadku noxon t5)
    to podpinasz:
    pomarańczowe do -
    żółte do +
    białe do siłowników (na rysunku zaznaczone jako silnik)
    Zamykając od kierowcy nie zamkną się pozostałe drzwi gdyż w tym przypadku nie ma sterownika centralnego zamka.
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Najlepszym rozwiązaniem było by podpiąć sterownik cz noxon t5 do sterownika centralnego zamka będącego już w aucie. I skorzystać ze schematu sterowania minusem (schemat podłączenia po lewej stronie na dole)

Ten sterownik (bez pilotów) umożliwia zamknięcie i otwarcie pozostałych drzwi SLAVE, zamykając i otwierając drzwi od kierowcy MASTER
    TomZna
    Level 9  
    Faktycznie, wszystko się zgadza. Już wstępnie sprawdziłem na aucie. Nie rozumiałem tego podłączenia + - tj. myślałem, że mam to podłączyć do otwórz/zamknij, ale jednak do zasilanie/masa. Zrobię tak, że z powrotem podłączę stary sterownik i dodatkowo noxona sterując masą. Muszę tylko wiązkę nową założyć w drzwiach. Dziękuję za pomoc.