Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieża Thomson Altima 580-Cd i magnetofon nie działa

13 May 2013 22:42 2049 11
  • Level 18  
    Witam! Mam rozebraną taką wieże. Więc tak: szuflada cd raz wysuwa się, a raz nie. Jak się wysunie to tylko zaraz po podłączeniu do sieci, słychać cyknięcie przekaźnika i na krótką chwile działa poprawnie. Karuzela obraca sie cały czas, czasem uda się że załapie właściwą płytę i gra, ale to tylko czasami. Następnym problemem jes magnetofon z tzw. Full logic i autorewersem. Jedna z kieszeni jest cały czas w pozycji PLAY, nie da się tego wyłączyć, magnetofon nie reaguje na polecenia z klawiszy, ani pilota. Poprawnie działa jedynie radio. Sterowanie płyty CD też działa sporadycznie. Sprawdziłem taśmy, i płytę pod kątem zimnych lutów, dla pewności przelutowałem je, ale nic to nie dało. Od czego zacząc naprawe CD i magnetofonu?
  • Helpful post
    Level 27  
    Może pomierzyć napięcia?
  • Level 18  
    Nie mam schematu, i nie wiem jakie mają to być wartości. Zastanawiam się nad tranzystorami na płycie sterowania. Napęd oczytuje zawartośc płyty, ale nie reaguje podobnie jak magnetofon na sterowanie. Radio posiada kilka klawiszy wspólnych z Cd, i reagują w tym trybie pracy. Myślicie że to procesor? Jak naprawic szufladę?
  • Level 18  
    Rozebrałem tą szufladę i złożyłem, wyczyściłem i nadal bez efektu. Nikt nie miał takiego przypadku?
  • Helpful post
    Level 25  
    Stawiam na zasilacz.
  • Level 18  
    Napięcia z zasilacza są prawidłowe. Płyta sterowania też jest zasilana poprawnie. Napięcia są również na przyciskach, od nich ida impulsy do procesora, ale już dalej gdzieś giną.
  • Level 25  
    Napięcia być moze są prawidłowe, ale czy są dobrze filtrowane?
    Mam na myśli tętnienia i zakłócenia, głównie na linii zasilania procesora...
  • Level 18  
    niektóre kondensatory są wylane. Czym się czyści pozostałości elektrolitu?
  • Level 25  
    Najpierw delikatnie wodą z detergentem, potem izopropanolem.
  • Level 18  
    Dzięki za pomoc. Narazie udało mi się ustalić że z procesora wychodzą dobre napięcia, ale dalej gdzieś dostają tętnień, mam nadzieje ze wymiana kondensatorów coś da.
  • Level 18  
    Wygląda na to że uszkodzony jest procesor CXP 82861 na płytce sterowania. Szukałem takiego, ale nic w sieci nie ma. Czy ktoś może wie gdzie można go kupić, ewentualnie czy ma ktoś dawce?