Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha rx-v350+pc Kabel optyczny jack. ampli-komputer

zonkz 13 Maj 2013 22:58 3036 4
  • #1 13 Maj 2013 22:58
    zonkz
    Poziom 2  

Witam, mam problem z połączeniem komputera do amplitunera. Poczytałem na forum, że jest możliwość połączenia sprzętu przez kabel optyczny toslink na jacku do s/pdif, który posiadam w PC. Mam bodajże zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek HD Audio. Po połączeniu wszystkiego zero dźwięku. Ani 5.1, ani stereo.. Jedyne co może mnie chyba uratować to wasza pomoc, myślę, że problem tkwi w ustawieniach karty dźwiękowej. Btw. mam w PC żółte gniazdo s/pdif i jack od kabla optycznego niewchodzi do końca (3.5mm), ale chyba musi tak być.

Wersja sterownika audio: 6.0.1.6482
    Kodek audio: ALC883

0 4
  • #2 14 Maj 2013 09:00
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, coś mi nie pasuje w twoim opisie. Zdaje się, że popełniłeś błąd w swoich założeniach. Wyjście S/PDIF w typowym komputerze PC nie jest wyjściem optycznym, ale typu coaxial - innymi słowy jest to sygnał cyfrowy przesyłany elektrycznie.

Także - moje sugestie:

1 - podłącz typowym (a może co nieco lepszym jakościowo) kablem Cinch wyjście S/PDIF w twoim PC (zwykle oznacza się je kolorem pomarańczowym) z wejściem Digital In (Coaxial) w twoim wzmacniaczu.
    2- wzmacniacz ustaw na wejście cyfrowe (Digital In)
    3 - zrób próbę - jak brak dźwięku, to sprawdź ustawienia karty - ustawienia były omawiane setki razy na forum, to bez problemu znajdziesz

Powodzenia :)

P.S. " ..jack od kabla optycznego nie wchodzi do końca (3.5mm), ale chyba musi tak być. '' - tak nie może być - gratuluję inwecji :)

0
  • #3 14 Maj 2013 23:03
    zonkz
    Poziom 2  

Było to wejście na chinch :P kupiłem przejściówke elegancko wchodzi, ale nie działa.

0
  • #4 14 Maj 2013 23:52
    2198061
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 15 Maj 2013 00:10
    Polon_us
    Poziom 41  

zonkz napisał:
    kupiłem przejściówke elegancko wchodzi, ale nie działa.

Możesz dokładnie wyjaśnić, co to za przejściówka? I jak to połączyłeś?

Nic nie pisałem o przejściówce. Powtórzę jeszcze raz :

Połącz kablem Cinch (wtyczka Cinch z dwóch stron) pomarańczowe gniazda w PC i w Yamaha. W PC - S/PDIF out, w Yamaha oznaczone Digital IN (Coaxial). Dla twojej informacji - informacja (dźwięk) przenoszona przez wejście Coaxial jest identyczna z tym, co przenosi wejście/wyjście Optical. To tylko kwestia nośnika informacji.

Po połączeniu tych gniazd, zrób to co jest sugerowane w wpisach.

Przykład kabla Cinch - tak na wszelki wypadek :)

Yamaha rx-v350+pc Kabel optyczny jack. ampli-komputer

0