Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha rx-v350+pc Kabel optyczny jack. ampli-komputer

13 Maj 2013 22:58 3360 4
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem z połączeniem komputera do amplitunera. Poczytałem na forum, że jest możliwość połączenia sprzętu przez kabel optyczny toslink na jacku do s/pdif, który posiadam w PC. Mam bodajże zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek HD Audio. Po połączeniu wszystkiego zero dźwięku. Ani 5.1, ani stereo.. Jedyne co może mnie chyba uratować to wasza pomoc, myślę, że problem tkwi w ustawieniach karty dźwiękowej. Btw. mam w PC żółte gniazdo s/pdif i jack od kabla optycznego niewchodzi do końca (3.5mm), ale chyba musi tak być.


  Wersja sterownika audio: 6.0.1.6482
  Kodek audio: ALC883
 • Poziom 42  
  Hmm, coś mi nie pasuje w twoim opisie. Zdaje się, że popełniłeś błąd w swoich założeniach. Wyjście S/PDIF w typowym komputerze PC nie jest wyjściem optycznym, ale typu coaxial - innymi słowy jest to sygnał cyfrowy przesyłany elektrycznie.

  Także - moje sugestie:

  1 - podłącz typowym (a może co nieco lepszym jakościowo) kablem Cinch wyjście S/PDIF w twoim PC (zwykle oznacza się je kolorem pomarańczowym) z wejściem Digital In (Coaxial) w twoim wzmacniaczu.
  2- wzmacniacz ustaw na wejście cyfrowe (Digital In)
  3 - zrób próbę - jak brak dźwięku, to sprawdź ustawienia karty - ustawienia były omawiane setki razy na forum, to bez problemu znajdziesz

  Powodzenia :)

  P.S. " ..jack od kabla optycznego nie wchodzi do końca (3.5mm), ale chyba musi tak być. '' - tak nie może być - gratuluję inwecji :)
 • Poziom 2  
  Było to wejście na chinch :P kupiłem przejściówke elegancko wchodzi, ale nie działa.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 42  
  zonkz napisał:
  kupiłem przejściówke elegancko wchodzi, ale nie działa.


  Możesz dokładnie wyjaśnić, co to za przejściówka? I jak to połączyłeś?

  Nic nie pisałem o przejściówce. Powtórzę jeszcze raz :

  Połącz kablem Cinch (wtyczka Cinch z dwóch stron) pomarańczowe gniazda w PC i w Yamaha. W PC - S/PDIF out, w Yamaha oznaczone Digital IN (Coaxial). Dla twojej informacji - informacja (dźwięk) przenoszona przez wejście Coaxial jest identyczna z tym, co przenosi wejście/wyjście Optical. To tylko kwestia nośnika informacji.

  Po połączeniu tych gniazd, zrób to co jest sugerowane w wpisach.

  Przykład kabla Cinch - tak na wszelki wypadek :)

  Yamaha rx-v350+pc Kabel optyczny jack. ampli-komputer