Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ocierająca cewka przy wciskaniu membrany w Eminence kilomax pro 18

Konrad_M 13 Maj 2013 23:15 1782 3
  • #1 13 Maj 2013 23:15
    Konrad_M
    Poziom 15  

Witam.
    Mam taki problem, otóż zauważyłem ostatnio, że jeden z moich kilomaxów podczas dociskania membrany ręką ociera. Według mnie, ociera cewka wewnętrzną stroną o trzpień magnesu, tzn nie uzwojeniami, tylko tym na czym te uzwojenia są nawinięte.
    Gdy wysuwam membranę do przodu nie ociera - ocieranie jest tylko przy wciskaniu. Ociera raz mocniej a raz słabiej, zależnie od miejsca w którym naciskam membranę.
    Dodam, że oba głośniki miały podklejane zawieszenia górne i dolne przy cewce (głośniki te mają dwa zawieszenia przy cewce i jedno na membranie). Cewki są w dobrym stanie. Jeden głośnik ociera drugi nie.
    Czy takie ocieranie może uszkodzić głośnik?
    Jak to naprawić bez rozcinania zawieszenia?
    Dodam , że zawieszenie jest teraz przyklejone bardzo mocnym klejem, który nie da się oderwać bez zniszczenia membrany i zawieszenia.

0 3
  • #2 14 Maj 2013 01:07
    e-elektron
    Troll forumowy

Rozumiem, że naciskają membranę głośnika robisz to równomiernie? Spotkałem się już wielokrotnie z przypadkami gdzie naciskano membranę z jednej strony i pytano dlaczego ociera...

Jeżeli ociera, prawdopodobnie zawieszenia zostały źle przyklejone.

Tak, takie ocieranie może spowodować uszkodzenie mechaniczne cewki głośnika.

Bez rozebrania głośnika tego niestety nie naprawisz. Jeżeli cewka została źle wklejona, należy jeszcze raz rozkleić głośnik, wycentrować cewkę i ponownie wkleić.

Jeżeli nie masz doświadczenia, zanieś głośnik profesjonaliście który to zrobi za Ciebie, bo sam możesz zrobić jedynie gorzej.

0
  • #3 15 Maj 2013 22:59
    Konrad_M
    Poziom 15  

Naciskam równomiernie. Ocieranie jest minimalne, a głośniki i tak wychyla się podczas grania do przodu, czyli nie powinien się uszkodzić chyba ??
    Cewka nie ociera drutami tylko wewnętrzną stroną na którą jest nawinięty drut.

0
  • #4 15 Maj 2013 23:54
    web69
    Poziom 27  

Nowa teoria? membrana głośnika wychyla się dokładnie tyle samo do przodu, jak i do tyłu... Napraw głośnik, nie kombinuj.

0