Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie TV naziemnej do dekodera Uhd 86 z orange.

kiel.basa 14 Maj 2013 23:38 9828 41
  • #31 14 Maj 2013 23:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

voitek1 napisał:
    Więc jak się nie obrócisz to... bo w tym i wielu innych przypadkach "prądowy switch" nie działa tak, jak jest zachwalany (tak wiem U @KOCUREK1970 działa - masz szczęście ).

U mnie działa bo mam instalacje prądową zrobioną jak trzeba :D.
    voitek1 napisał:
    Chodzi o to @kocurek1970, że nawet jeśli napiszesz coś, co ma sens, to w przypadku wątku i tak jest zbędną radą, a w żadnym wypadku nie jest rozwiązaniem problemu

Może jak sam radziłeś poczekamy na decyzję zainteresowanego i odpowiedz na nasze pytania, nie ma o co kruszyć kopii, jeszcze nie ruszamy na wojnę;)

• #32 15 Maj 2013 00:02
    kiel.basa
    Poziom 11  

A propos livepluga, to z tego co wiem dziala generalnie na jednej fazie, wiec inaczej by nie poszlo, ale juz nie w tym rzecz.

Wklejam screen z inssidera, z telefonu. Wybaczcie, ale zeby go zainstalowac na komputerze musialbym czekac na instalacje jakiegos frameworka, ktorego 20%zrobilo sie w 20minut. to mysle, ze wystarczy. telefon byl w miejscu, gdzie stoi dekoder.

Podlaczenie TV naziemnej do dekodera Uhd 86 z orange.

• Pomocny post
    #33 15 Maj 2013 00:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Gdybyś jeszcze napisał która to Twoja sieć....;)

• #34 15 Maj 2013 00:15
    kiel.basa
    Poziom 11  

DOM oczywiscie.

• Pomocny post
    #35 15 Maj 2013 00:23
    voitek1
    Poziom 39  

Powinno stykać

• #36 15 Maj 2013 00:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nie powinno być źle, choć może będzie potrzeba przenieść tego TP Linka bliżej (w pokoju gdzie jest dekoder) sygnału z LB (po prostu 5 metrowy kabel i podłączenie TP Linka bliżej drzwi i puszczenia kabla za meblami).

• #37 15 Maj 2013 00:29
    kiel.basa
    Poziom 11  

czyli podsumowujac, bo sie troche juz pogubilem:
    jezeli kupie to cos z tp-linka, to zabierze mi czesc transferu internetowego na przerzucenie sygnalu do dekodera, tak ? bo chyba nie do konca ogarniam jak to ma dzialac.

w kazdym razie dzieki za pomoc i zaangazowanie. konkluzja na pewno jest taka, ze liveplugi sa czyms zaklocane, i teraz trzeba szukac alternatywy.

• #38 15 Maj 2013 00:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kiel.basa napisał:
    jezeli kupie to cos z tp-linka, to zabierze mi czesc transferu internetowego na przerzucenie sygnalu do dekodera, tak ?

Tyle/tak samo jak miałeś z LivePlugami.
    kiel.basa napisał:
    bo chyba nie do konca ogarniam jak to ma dzialac

LB poda sygnał przez wifi do tego TP Linka, TP Linka połączysz kablem z dekoderem i będzie on odbierał ten sygnał wifi od LB.

• #39 15 Maj 2013 00:41
    voitek1
    Poziom 39  

Nie zabierze więcej, tylko tyle samo, ile do tej pory (a może i mniej, bo nie będzie tylu błedów). Przecież nie będziesz korzystał z dwóch łaczy na raz...
    Mimo wszystko doradzałbym skrętkę...

• #40 15 Maj 2013 00:47
    kiel.basa
    Poziom 11  

dzieki, tylk dziwnym jest jednak fakt, ze skoro LB potrafi rozeslac sygnal TV przez wifi, to czemu w dekoderach nie ma mozliwosci odbierania tego sygnalu, tylko trzeba sie poslugiwac dodatkowym urzadzeniem. i skad ten TPlink wie, ktory sygnal odebrac, czy TV czy INTERNETOWY i podac ten wlasciwy do dekodera? to sie jakos ustawia? no bo w przypadku livepluga wychodzi kabel z konkretnego gniazda z LB, a tu calosc idzie po wifi i wtedy ten TP link odbiera i podaje dalej ten wlasciwy ? inaczej mowiac, chodzi mi o to, ze wifi sygnal jest jakby jeden, a wyjscia kablowe sa dwa - na tv i internet. stad moja ciekawosc i niejasnosc.

voitek1, skretka jak juz pisalem, odpada. jest za daleko i zbyt skomplikowane byloby kladzenie tego kabla, ktory musialby zreszta byc paskudnie poprowadzony wierzchem...

• #41 15 Maj 2013 01:02
    voitek1
    Poziom 39  

Dlatego dwoma TPlink zestawia się połączenie od portu TV w LB -> TPlink -> WiFi -> TPlink -> port LAN dekodera.

• #42 15 Maj 2013 09:28
    kiel.basa
    Poziom 11  

Aa, czyli trzeba kupic dwa Tplinki..to teraz sie sprawa wyjasnila, dzieki.

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

jedna jeszcze rzecz - dzisiaj od rana telewizor chodzi, i zaklocen nie ma zadnych od 15minut.. niby zwiazek by to moglo miec z iloscia zarowek, ktora sie swieci wieczorem, ale wlacznie z pralka wylaczalem wczoraj wszystko i nic to nie dawalo.

Szukaj w 5mln produktów