Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5530- brak wibracji na "zielonej słuchawce" na tapecie.

14 Maj 2013 07:10 2871 21
  • Poziom 16  
    Witam. Mam Nokię 5530 od ok. 3 miesięcy i jest z nią jeden problem. Opiszę wszystko od początku co się działo( przepraszam jeśli trochę długie będzie). Odkąd ją kupiłem był problem z wibracją na "zielonej słuchawce". Po wyłączeniu telefonu i jego ponownym włączeniu, na pozycji tapety, gdy wciskałem ten klawisz nie było wibracji. Gdy tak wyłączałem i włączałem czasami się udało i wibracja była. Tak wszędzie jest tylko gdy jestem na tapecie i ją wciskam 1 raz i gdy wyskakują WYBIERANE NUMERY to nie ma. Potem gdy wcisnę 2 raz to już jest. Ostatnio zrobiłem HR bo miałem mało pamięci telefonu, kodem *#7370# i gdy zainstalowałem apki, ustawiłem poprawnie ustawienia nie ma wcale wibracji. Nawet gdy kilka razy uruchamiam telefon. Proszę o pomoc bo jest to naprawdę udręczające :( tak po za tym telefon śmiga ja ta lala tylko tu jest ten problem :( czy to wina oprogramowania?? :( dotyku? proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.
  • Poziom 40  
    Na początku soft Phoenixem.
  • Poziom 16  
    Wczoraj wieczorem, ok. 22:00 gdy miałem słabą baterię stwierdziłem że i tak muszę ładować baterię więc zmieniłem profil na BEZ DŹWIĘKU i nastawiłem alarm i wyłączyłem go. Po chwili włączyłem i gdy się włączył, wszystko się załadowało wibracja była. Potem z ciekawości uruchomiłem go jeszcze raz i nie było. Kolejny raz też nie. Dopiero za 4 razem pojawiła się i już zostawiłem. Na razie jest od wczoraj ale domyślam się że jak go wyłączę to już nie będzie :/

Dodano po 4 [godziny] 25 [minuty]:

Czemu raz jest ta wibracja a raz nie ma?? :/ Coś się psuje?? :/
  • Poziom 32  
    Silniczek wibracji jest w lewym dolnym rogu w okolicach zielonej słuchawki. Mimo że dzieli je płyta główna i blaszka pod wyświetlaczem i wyświetlacz to przy pewnym nacisku może gdzieś rozłączać. Niby głupie ale możliwe :) Jak soft nie pomoże to i tak czeka cię rozbiórka i poprawka lutów.
  • Poziom 16  
    Tylko że telefon ma jak w raju. Dbam o niego jak mogę. :D ;) Nie był naciskany mocno. Ale jakby rozłączał to by nigdzie nie było wibracji a jest. Tylko często nie ma tylko na zielonej słuchawce... tak jak mówiłem wcześniej wczoraj mi się jakoś udało( chociaż sam nie wiem jak)...

Dodano po 9 [minuty]:

A da się wymienić ten silniczek wibracji??
  • Poziom 16  
    Aha ok a samodzielnie da radę? Chociaż mi się wydaje że jakby był zepsuty to by wcale nie było. Od wczoraj wibra jest bo tela nie wyłączałem. W tej chwili jestem na wifi na telu i działa ale nie wyłączam tela bo pewnie potem już nie będzie :/
  • Poziom 31  
    Silniczek wibracji jest lutowany, do wymiany potrzebna jest stacja lutownicza Hot Air.
  • Poziom 16  
    Aha. Dobrze wiedzieć :D a tak po za tym tylko to może być przyczyną tego zjawiska??
  • Poziom 16  
    Czy to tylko wina silniczka?
  • Poziom 16  
    Aha dobrze, postaram się wykombinować gdzieś tą lutownicę.
  • Poziom 16  
    Witam. Niestety nie udało mi się jak na razie wymienić tego silniczka ale już rozgryzłem o co chodzi. Otóż na profilu BEZ DŹWIĘKU, gdy wyłączę i włączę telefon wibracja jest. Na żadnym innym profilu nie ma... Gdy włączę na tym profilu i potem zmienię na inny też jest. Muszę go włączać na BEZ DŹWIĘKU. Czego to może być wina?? Z góry dziękuję.
  • Poziom 28  
    Robiłeś mu format? Aktualizowałeś soft do najnowszego polskiego?

Soft masz oryginalny czy port C6?
  • Poziom 16  
    Robiłem mu 7 razy HR kodem *#7370# bo nie było wibracji.W USTAWIENIACH na UAKT. URZĄDZENIA jest wersja oprogramowania: V 40.0.003 z 22-09-2011 i wersja niestandardowa: 40.0.003.C02.01 z 22-09-2011r. pod model: 5530. Żadne aktualizacje nie były robione, soft powinien być oryginalny. Kupiłem ją z allegro, ale rozmawiałem ze sprzedawcą i mówił że jest wgrane najnowsze oprogramowanie firmy NOKIA. Tak też pisało na aukcji. Telefon śmiga odlotowo po prostu. Jeszcze zrobiłem HR tym kodem, wyczyściłem go i teraz chodzi jak "rakieta', tylko że odkąd go kupiłem był problem z tą wibracją... Myślałem że po HR będzie działało ale się myliłem, i teraz odkryłem właśnie to, że na BEZ DŹWIĘKU wibracja jest...
  • Poziom 28  
    To może inne profile mają wyłączoną opcję Wibrację ekranu?
  • Poziom 16  
    Na każdym profilu jest na poziomie 2. Teraz go wyłączyłem na BEZ DŹWIĘKU i włączyłem... nie było ;/ jeszcze raz wyłączyłem i gdy się włączył, podczas gdy wyskoczyła tapeta i czarne tło(normalne przy włączeniu, chyba się łąduje wtedy) wcisnąłem zieloną słuchawkę i jest...
  • Poziom 16  
    Witam. Mam takie słuchawki do telefonu jak na zdjęciu. Nie są to moje ale dokładnie takie same posiadam. I mam pewien problem. Otóż cicho grają... ;/ mimo że głośność jest na max. Mój kuzyn ma te same słuchawki, nowe, i sprawdziłem je na moim telefonie. Ta sama jakość dźwięku tylko że moje dużo ciszej grają. Wykluczyłem gniazdo bo tamte dobrze grają. I mam pytanie, czy to wina zabrudzenia czy po prostu wysłużyły się?? Dodam tylko że z zewnątrz są jak nowe, czyściutkie. Tylko może w środku są brudne. Da się je rozebrać i wyczyścić?? Proszę o pomoc.

Nokia 5530- brak wibracji na "zielonej słuchawce" na tapecie.

Dodano po 30 [minuty]:

A co do wibracji to nic nie robiłem, na razie jest. Po prostu wyłączę ze 2 razy jak nie ma i jakoś zatrybia na BEZ DŹWIĘKU.

Dodano po 12 [minuty]:

Mam jeszcze jedną, serdeczną prośbę. Mógłby mi ktoś podać link z instalką darmowego GG na telefon Nokia 5530?
  • Poziom 28  
    Słuchawki mogą być podróbami, jak kupione na Allegro w samym woreczku za 15 z wysyłką a sprzedawca miał jeszcze 1000 sztuk to na bank podróby. Oryginalny model kosztuje w serwisie Nokii jak dobrze pamiętam 39.90, są też komisy które mają oryginały i dają na to gwarancję. Ale ogólnie ich nie polecam bo wykonanie ich jest tragiczne, kabel jest tak delikatny że wystarczy go czasem raz mocniej zgiąć przy wtyczce czy pilocie i już przestają działać

Darmowe GG masz w Sklepie Nokia, powinieneś mieć gdzieś ikonę Ovi Sklep, Sklep Nokia itp. A jak nie masz to wejdź standardową przeglądarką na store.nokia.com i tam zasugeruje pobranie aplikacji sklepu
  • Poziom 16  
    Słuchawki są oryginalne i dlatego pytam. Jak wpinam to daje na WYJŚCIE LINIOWE i grają głośniej także jest ok. Co do GG to próbowałem go ściągnąć właśnie stamtąd ale jakoś na telefonie się nie chciało z tej strony pobrać a z komputera nie próbowałem. Spróbuję wejść na kompie na tą stronę i na kompa pobrać.

Dodano po 44 [minuty]:

Na store.nokia.com trzeba być zalogowanym żeby pobrać tą aplikację??

Dodano po 55 [sekundy]:

Bo nie chce się rozpocząć pobieranie nawet na kompie ;/
  • Poziom 16  
    Witam. Mam problem i związane z nim pytanie. Chodzi mi o tą wibrację na zielonej słuchawce. Jest tak sama jak było... Wydaję mi się że to wina oprogramowania bo raz zadziała raz nie. Trzeba by wgrać nowego softa ale może by tak spróbować aktualizację zrobić?? Było by korzystniej dla kieszeni bo za softa trzeba zapłacić a za aktualizację nieee ;) Co o tym sądzicie??
  • Poziom 16  
    Wymiana dotyku pomogła.