Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica 5100 nie działa piekarnik

14 Maj 2013 07:13 4512 2
  • Poziom 9  
    Witam!

Problem ze wspomnianą kuchenką - a właściwie z jej piekarnikiem- powstał podczas zwarcia w instalacji el. (niefartownie poszło wiertło na przewód w ścianie). Teraz jest tak:

- Po podłączeniu do prądu słychać "tyknięcie" (mam wrażenie że kiedyś nie po podłączeniu do prądu nie było żadnego dźwięku) i migają zera na wyświetlaczu.
    - Działa iskrownik, lecz nie działa piekarnik: po przekręceniu na symbol żarówki żarówka wewnątrz piekarnika nie świeci (jest dobra), dalej na pokrętle jest termoobieg/wentylator, grzałka górna dolna - te funkcje też nie działają, jedynie świeci się dioda piekarnika.
    - jak dotykam próbką elem.met. kuchenki (np.śruby w obudowie) - świeci - czyli jest problem z przebiciem. Zdjąłem więc tylną ściankę, ale nie widać żadnych śladów przypalenia na przewodach, za to jest lekko przypalone gniazdo na bolec uziemiający we wtyczce.
    Kuchenka w momencie zwarcia nie była uruchomiona, więc podejrzewam że mogło trafić tylko kabel zasilający. Jeśli się jednak okaże że to nie kabel, to będę szukał dalej. I tu pytanie, czy w tych kuchenkach są, nazwij my to, "słabe punkty" gdzie w sytuacji takiej jak opisana należy szukać źródła problemu?

Na koniec dodam, że kuchenki używałem z powodzeniem przez 3,5 roku aż do tej pory (więc problem z instalacją odpada) a została mi ona "w spadku" po poprzednim właścicielu mieszkania.

Z góry dziękuję za odp. i przepraszam jeśli niechcący powieliłem wątek.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Maraz30 napisał:
    migają zera na wyświetlaczu

Ustaw godzinę i będzie działać.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Niestety kicha. Do tego wywaliło bezpiecznik.