Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda SZX 50 - Silnik nie odpala

14 Maj 2013 08:57 1431 4
  • Poziom 17  
    Witam! skuter jest wyposażony w silnik dwusuwowy, iskra idealna, paliwo podaje mimo to nie odpala ani z rozrusznika ani z kopniaka. Rozłożyłem gaźnik, dysze czyszczone chociaż nie było z czego czyścić, filtr powietrza wymieniony. Jedyne co mnie zastanawia to to że po podłączeniu wiertarki pod wariator i podlaniu w gaźnik około 5-10ml paliwa zapali za pomocą tej wiertarki i chodzi przez kilkanaście sekund. zaczęło mnie to zastanawiać i zmierzyłem ciśnienie sprężania, które wynosi poniżej 3 bar, ale tu mam problem bo nie wiem jakie powinno być w małym silniku dwusuwowym.
  • Poziom 34  
    Nie wiem jaki powinien być stopień sprężania w tej Hondzie ,być może jest to napisane w DTR. Wtedy mnożysz przez współczynnik K=1,0 i wyjdzie Ci ciśnienie sprężania. Myślę że jest za małe. Sprawdź czy iskra jest w odpowiednim momencie .
  • Poziom 17  
    Silnik odpala za pomocą wiertarki i podlaniu w dolot i chodzi normalnie kilkanaście sekund także iskra jest tam gdzie powinna być, gdzieś doczytałem że w dwusuwach stopień sprężania powinien wynosić od 4,5-6 bar ale nie napisano czy to dotyczy wszystkich pojemności. Ta honda ma przejechane 42kkm także może faktycznie pierścienie sie skończyły.
  • Poziom 42  
    Tłok przytarty. Na 5 bar z kopki odpali, powinno być koło7
  • Poziom 17  
    Co znaczy tłok przytarty przecież to pierścienie trzymają kompresję, zdemontuje cylinder i się zobaczy poza tym jaki jest dopuszczalny luz na zamkach pierścieni?

Dodano po 5 [godziny] 30 [minuty]:

i wszystko jasne, jeden pierścień jest ale bez zamka drugiego jest tylko połowa, poza tym na tłoku nie ma połowy przegrody między pierścieniami, na cylindrze dwie prawie niewidoczne rysy. Teraz zastanawiam się co kupić czy cały zestaw nominalny za 80pln, czy zestaw o pojemności 70 za 280pln jakiej firmy polecacie