Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór pieca gazowego do ocieplanego domku 70m2

Tomisajan 14 May 2013 12:26 3306 4
    Tomisajan
    Level 9  
    Witam, proszę Państwa o poradę jaki piec z poniższych polecalibyście wybrać w mojej sytuacji.
    Najpierw trochę szczegółów:
    1. Domek parterowy 70m2 ocieplony
    2. Instalacja oparta o grzejniki żeliwne żeberkowe.
    3. Komin pionowy.
    4. Mało miejsca toteż decyduje się na piec 2 funkcyjny.
    5. Mam w tym domku mieszkać ok. 5 lat.

Znalezione piece:

I. Kondensacyjne 2F:

1. Vaillant ecoTEC VCW 226-3 Pro 5080,00 PLN (Zakres mocy c.o. (przy 50/30º C) 5,7 -19,7kW Moc maksymalna c.w.u. 23 kW )

2. JUNKERS CERAPUR SMART ZWB 28-3C 4350.00 zł moc grzewcza: 7,3-21,8 kW (kocioł standardowo dostępny w wersji na gaz ziemny GZ50 (serwis może dokonać przezbrojenia na gaz ziemny GZ35 i GZ41,5 oraz gaz płynny)

3.BUDERUS LOGAMAX GB072K 24kW 4999.00 zł kocioł 2 funkcyjny + STEROWNIK RC35 + FA

II. Tradycyjny 2F:

1.VAILLANT Kocioł turboTEC plus VUW 202-5, 3480.00 zł, 7,7 - 20,0 kW z zamkniętą komorą spalania, dwufunkcyjny

2.Buderus Logamax U042K 2200.00zł 8,9 kW-24 kW Zamknięta komora spalania

Proszę o poradę, który piec wybrać? Z góry dziękuje.
    pawel-jwe
    Level 30  
    Tomisajan wrote:

Przy tak krótkim okresie korzystania, brał bym najtańsze co spełnia warunki/założenia. Taki piec z teorii jest na kilkanaście lat, więc inwestowanie dużej kasy na 5 lat użytkowania jest po prostu nieopłacalne.
    Daimon__
    Level 9  
    Zgadzam się, najtańsze rozwiązanie w zakupie będzie w tym wypadku najlepsze. Moja propozycja to Termet Minimax - może nie najtańszy z termetów, ale bardzo dobry kocioł. Wymiennik woda-woda o dużej wydajności. Sprawnie i szybko poradzi sibie z CWU. Miniterm będzie troszke tańszy, tez godny polecenia, chociaz ma wymiennik bitermiczny. Wystrzegał bym się tylko Termasterów, najtańsze - ale warto dołożyć parę stówek i kupić przynajmniej Miniterm
    W0jtek92
    Level 37  
    Ja bym polecił kotły marki Beretta ale musisz się upewnić czy masz u Siebie w mieście serwis. I też lepiej zastosować turbo. Kondensat się nie spłaci.
    piotr_boncza
    Level 29  
    pawel-jwe wrote:
    Tomisajan wrote:

Przy tak krótkim okresie korzystania, brał bym najtańsze co spełnia warunki/założenia. Taki piec z teorii jest na kilkanaście lat, więc inwestowanie dużej kasy na 5 lat użytkowania jest po prostu nieopłacalne.

Dorzuciłbym pytanie, wynajem czy własność.
    Jeśli masz zamiar sprzedawać to kondensat i małe rachunki będą dla klienta dodatkową zachętą. Jeśli wynajem, to rzeczywiście nie warto inwestować, chyba że właściciel się dołoży.