Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista HP SP2 - Norton Internet Security: błąd 3048,3

14 Maj 2013 12:54 10749 57
  • Poziom 9  
    Witam,

mam problem.
    Co jakiś czas pojawia mi się informacja z Norton Internet Security, że wystąpił błąd 3048,3
    Jest także informacja, że system nie jest bezpieczny a podczas skanowania zawiesza się komputer i nic nie da się zrobić. Próbowałam wykonać zadania opisane w informacji z Nortona o tym błędzie. Niestety także zawiesza się komputer. Przypuszczam, że to jakis wirus. Będę wdzięczna za pomoc.

System: Windows Vista

Pozdrawiam
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 31  
    Przeskanuj komputer za pomocą CureIT i użyj CCleanera - czyszczenie rejestru.
  • Poziom 9  
    Zapomniałam napisać, że jestem laikiem w tych sprawach i niestety byłabym wdzięczna za nieco szersze instrukcje.
    Czy to jakiś bezpłatny program?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 31  
    Oba są bezpłatne do użytku domowego.
    CureIT możesz pobrać stąd: Link

CCleaner: Link

Dodano po 51 [sekundy]:

MrDoimer napisał:
    Głupoty...
    Po co ma skanować ? Dlatego ze autorka przypuszcza ze to wirus ? Przecież autorka się nie zna...

Może dlatego, że to nie zaszkodzi a może pomóc?
  • Poziom 38  
    Pomoże w błędzie nortona ? Niby jak ?

Do autorki - odinstaluj nortona, użyj ccleaner, zainstaluj ponownie nortonA.
  • Poziom 31  
    Pomoże w wykryciu ewentualnych wirusów, które norton wpuścił będąc nieaktualnym/wyłączonym/niesprawnym.
  • Poziom 38  
    I jeżeli znasz angielski : community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/Error-3048-3-message-from-Norton-Autofix/td-p/601660

Dodano po 1 [minuty]:

A po co to teraz robić ? Najpierw zajmijmy się nortonem a później ewentualnymi wirusami.
  • Poziom 9  
    Do autorki - odinstaluj nortona, użyj ccleaner, zainstaluj ponownie nortonA.[/quote]

Norton już odinstalowałam i zainstalowałam ponownie. To nie pomogło. Cały czas jest informacja, że jest zagrożony. Czy teraz mam użyć ccleaner przy zainstalowanym ponownie nortonie?
  • Poziom 9  
    W załączniku przesyłam plik OTL. Niestety nie wygenerował mi sią plik Extras. Chyba musiałam popełnić jakiś błąd.
    Czy wykonywać skan ponownie?
  • Poziom 21  
    Podałem linka do materiału jak należy wygenerować pliki OTL i Extras dokładnie jak jest na obrazku

Dodano po 15 [minuty]:

Odinstaluj
    Cytat:

AVG Secure Search

Pobierz AdwCelaner opcja Usuń i zaprezentuj raport na forum

Własne opcje skanowania / skrypt i wklej
    Cytat:

:OTL
    DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\SymIM.sys -- (SymIMMP)
    DRV - File not found [Kernel | Boot | Stopped] -- System32\drivers\SMR322.SYS -- (SMR322)
    O2 - BHO: (Java(tm) Plug-In SSV Helper) - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\ssv.dll (Sun Microsystems, Inc.)
    O2 - BHO: (no name) - {7E853D72-626A-48EC-A868-BA8D5E23E045} - No CLSID value found.
    O2 - BHO: (AVG Security Toolbar) - {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} - C:\Program Files\AVG Secure Search\14.2.0.1\AVG Secure Search_toolbar.dll ()
    O3 - HKLM\..\Toolbar: (AVG Security Toolbar) - {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} - C:\Program Files\AVG Secure Search\14.2.0.1\AVG Secure Search_toolbar.dll ()
    O3 - HKU\S-1-5-21-776540546-2816352168-2397301898-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.
    O4 - HKLM..\Run: [HP Health Check Scheduler] [ProgramFilesFolder]Hewlett-Packard\HP Health Check\HPHC_Scheduler.exe File not found
    O4 - HKLM..\Run: [KMConfig] "C:\Program Files\Multimedia Mouse Driver V5\StartAutorun.exe" KMConfig.exe File not found
    O4 - HKLM..\Run: [vProt] C:\Program Files\AVG Secure Search\vprot.exe ()
    O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab (Reg Error: Key error.)
    O16 - DPF: {8FFBE65D-2C9C-4669-84BD-5829DC0B603C} http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/polarbear/ultrashim.cab (Reg Error: Key error.)

:FILES
    C:\Users\Dom\AppData\Local\Temp*.*
    C:\Windows\tasks\FacebookUpdateTaskUserS-1-5-21-776540546-2816352168-2397301898-1000Core.job
    C:\Windows\tasks\FacebookUpdateTaskUserS-1-5-21-776540546-2816352168-2397301898-1000UA.job
    C:\Windows\tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA.job
    C:\Windows\tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore.job

:COMMANDS
    [emptytemp]

wykonaj skrypt

I wygeneruj nowe OTL i Extras pokaż je na forum
  • Poziom 9  
    Wykonuję ponownie raport OTL bo coś mi nie pasuje z tym, który przesłałam. Kiedyś wykonywałam już raport OTL i mam zapisanych kilka plików. Ja nie posiadam AVG gdyż wtedy go odinstalowałam. Podczas zapisywania pliku OTL zrobiłam opcję zastąp istniejący. Być może nie zostało to nadpisane i plik, który wysłałam to stary plik.
    Prześlę ponownie skan OTL, tym razem łącznie z Extras.

Gdybym miała AVG to miałabym pasek w wyszukiwarce. Ja go nie mam i nie wyszukuje mi takiego programu w komputerze.
  • Poziom 38  
    Logi które dałaś sa "świeże".
    Skan wykonany dzisiaj o trzynastej z minutami.
  • Poziom 9  
    Znalazłam AGV i odinstalowałam go.
    Nie bardzo zrozumiałam dalszą instrukcję. co teraz zrobić?
  • Poziom 38  
    W OTL w okienku "Własne opcję skanowania/Skrypt" wklej ten skrypt od "Zeus".

Dodano po 25 [sekundy]:

+ Pobierz AdwCelaner opcja Usuń i zaprezentuj raport na forum
  • Poziom 9  
    To jest plik przed wykonaniem instrukcji z ostatniego postu. Już działam

Dodano po 40 [minuty]:

Wkleiłam skrypt do OTL i nacisnęłam opcje wykonaj skrypt. Wygenerował mi się raport, który załączam. Potem wykonałam opcję usuń z programu AdwCleaner i załączam wygenerowany plik.
    Będę wdzięczna za dalsze instrukcje.

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałam o załącznikach
  • Poziom 9  
    Może tym razem uda się wkleić bo mam jakiś problem.

Dodano po 4 [godziny] 15 [minuty]:

Mam problem bo komputer zawiesza się podczas wykonywania skanowania OTL.
    Będę wdzięczna za pomoc.
  • Poziom 38  
    Skanowania czy wykonywania skryptu ?
  • Poziom 9  
    Wkleiłam skrypt i program wykonał zadanie ale teraz kiedy chcę przygotować raport OTL komputer się zawiesza.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Podczas kolejnego skanowania pojawił się komunikat o uszkodzonym pliku OTL:OTL.exe
    i i nformacja aby uruchomić program CHKDSK

Dodano po 11 [minuty]:

Nie zdążyłam dokładnie zapisać nazwy pliku ale najprawdopodobniej chodziło o coś w rodzaju:
    Norton{055C096-0F10-4F28-AAA2-85EF591126E7

Tak jak mówiłam nie zdążyłam zapisać tej informacji bo napis zniknął a następnie zawiesił się komputer. To co spisałam to miejsce, w którym zatrzymał się OTL podczas skanowania i zawiesił się.
  • Poziom 21  
    Proszę od nowa pobrać program OTL i wykonać skanowanie
  • Poziom 21  
    Własne opcje skanowania / skrypt i wklej
    Cytat:

:OTL
    DRV - File not found [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\blbdrive.sys -- (blbdrive)
    IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://ie.redirect.hp.com/svs/rdr?TYPE=3&tp=iehome&locale=pl_pl&c=81&bd=Pavilion&pf=laptop
    IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://ie.redirect.hp.com/svs/rdr?TYPE=3&tp=iehome&locale=pl_pl&c=81&bd=Pavilion&pf=laptop
    IE - HKU\S-1-5-21-776540546-2816352168-2397301898-1000\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://ie.redirect.hp.com/svs/rdr?TYPE=3&tp=iehome&locale=pl_pl&c=81&bd=Pavilion&pf=laptop
    O4 - HKU\S-1-5-21-776540546-2816352168-2397301898-1000..\Run: [Facebook Update] C:\Users\Dom\AppData\Local\Facebook\Update\FacebookUpdate.exe (Facebook Inc.)

:FILES
    C:\Users\Dom\AppData\Local\Facebook

:COMMANDS
    [emptytemp]

wykonaj skrypt

Reset Firefox -> Pomoc->Informacje dla pomocy technicznej->Zresetuj program Firefox
    Reset Chrome -> http://www.tothepc.com/archives/reset-google-chrome-to-default-settings/

Pobierz SecurityCheck i aktuliazajca wszystkiego co będzie Out of date

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdź czy po restarcie problem ustąpił, bo jeśli nie to proszę o odinstalowanie nortona z dodaj usuń programy za pomocą programu Total Uninstall następnie CCleaner i wyczyść wszystkie śmieci i wpisy w rejestrze które znajdzie i po ponownym restarcie zainstaluj nortona jeszcze raz bądź inny program zabezpieczeniowy
  • Poziom 9  
    Przed chwilą ponownie pojawił się komunikat z Nortona o błędzie 3048,3

Wpisałam skrypt i komputer wykonuje zadanie.

Dodano po 3 [minuty]:

Komputer po ponownym restarcie podał komunikat, ze coś było nie tak i zalecane było uruchomienie narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania. Teraz mam komunikat czy chcesz przywrócić komputer używając Przywracania Systemu. Zaznaczyć Przywróć?
  • Poziom 21  
    Nie nic nie powracaj, sprawdź czy nadal będzie błąd

Dodano po 2 [minuty]:

Jeśli pojawi się błąd proszę zastosować się do instrukcji którą napisałem
    Zeus__ napisał:

proszę o odinstalowanie nortona z dodaj usuń programy za pomocą programu Total Uninstall następnie CCleaner i wyczyść wszystkie śmieci i wpisy w rejestrze które znajdzie i po ponownym restarcie zainstaluj nortona jeszcze raz bądź inny program zabezpieczeniowy
  • Poziom 9  
    A te resety Firefox i Chrome zrobić przed?