Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Wildfire S - jeżeli strona revskills nie działa to jak skalibrować dotyk ?

krichos 20 Maj 2013 23:47 121443 503
    adaminek18
    Poziom 18  
    Ja zapłaciłem 70zł...liczyłem się z tym, że może być problem szczerze mówiąc...ale wydawać prawie 300zł to za dużo na ten phone..
    piotrex89
    Poziom 10  
    hacker, pisałem do Ciebie pw, odpiszesz?
    adaminek18
    Poziom 18  
    No widzisz...odeślę..zobaczymy co będzie..a na tą chwilę chętnie bym poznał źródło takiego do 100zł, możesz napisać na prive jeśli możesz, gdzie taki nabyć? Może znasz takiego sprzedawcę?
    piotrex89
    Poziom 10  
    adaminek18 napisał:
    No widzisz...odeślę..zobaczymy co będzie..a na tą chwilę chętnie bym poznał źródło takiego do 100zł, możesz napisać na prive jeśli możesz, gdzie taki nabyć? Może znasz takiego sprzedawcę?

ja mam kupiłem dwa... dotyki narazie nie mam zadnego goldcarda wiec zaden mi sie nie przyda, a telefony mialem miec dwa a jes jeden to jeden mogę Ci opchnąć:P
    piotrex89
    Poziom 10  
    http://www.youtube.com/watch?v=rf7dfSKDTK0&feature=youtu.be tu wrzuciłem filmik z kalibracji wildfire s... i tak na nieprzygotowanej karcie pamięci pasek ten granatowy się nie ładuje od razu jest security fail, na przygotowanej pasek dolatuje do końca pokazuje się to białe tło z napisem get sw version tak jak na filmiku i wyskakuje security fail ale po naciśnięciu vol down kalibracja rzekomo idzie dalej, jednak nie wiem czy działa bo nie mam jak sprawdzić bo telefon sam po włączeniu wchodzi w tryb bootloadera, to też nie wiem czy to tak ma być czy nie?

Ceolowo określam kartę jako "przygotowaną" a nie jako goldcard ponieważ nie wiem czy to jest już goldcard czy nie, tak jak mówię bez przygotowania od razu security a po przygotowaniu karty wyskakuje po załadowaniu ale niby idzie dalej, jednak po wrzuceniu na kartę pliku PG76img.zip pasek też przelatuje a następnie wyskakuje wrong image or not image bodajze.
    hacker_ice

Poziom 24  
    Przecież kalibracje Ci wykonało. Po kalibracji jak się pokazuje coś o 58 i jak masz ten zielony pasek na dole to wyciągasz baterie i już jest kalibracja zrobiona. I telefon nie może sam wchodzić od razu w tryb bootloadera, wyciągnij po kalibracji kartę SD i jeśli nadal Ci wchodzi od razu do bootloadera to coś jest nie tak...
    piotrex89
    Poziom 10  
    Zobacz 55sekundę filmiku.... kalibracja niby się robimi mimo wczęsniejszego napisu security fail, ale nie wiem czy się zorbiła, bo telefon i tak się nie da włączyć, a chciałbym wgrac rom...do tego najpierw jest mi potrzebny goldcard
    hacker_ice

Poziom 24  
    Wgrać ROM możesz całkowicie bez dotyku oraz bez goldcard. Więc nie rozumiem? Goldcard jest tylko do kalibracji dotyku. ROM wgrywasz przez odblokowanie bootloadera w HTCdev. Potem przez wgranie ClockWork Mod i przez niego wgrywasz ROMy nieoficjalne.
    piotrex89
    Poziom 10  
    To inaczej sformuuje pytanie, czy i jeśli tak to jak mogę naprawić telefon, który po naciśnieciu przycisku power wchodzi automatycznie w bootloader.
    hacker_ice

Poziom 24  
    Mam rozumieć że nie masz wcale ROMu w telefonie? Możesz wgrać oficjalny polski ROM z orange nazywa się:

RUU_Marvel_S_Orange_PL_2.14.69.1_Radio_47.23a.35.3035H_7.53.39.03M_release_232186_signed.exe

Jak Ci wejdzie w tryb bootloadera klikasz fastboot, potem podpinasz do PC. Oczywiście musisz mieć wgrany na PC program HTC Sync. Uruchamiasz oryginalny ROM i po instalacji masz ROM w tel. Tylko nie wiem jakim sposobem mógł Ci się usunąć?

A jeśli chcesz móc wgrać nieoficjalne ROMy to jeszcze instalujesz:

PG7610000_Marvel_hboot_1.09.0099_0209_R.exe

potem wchodzisz na stronę HTCdev.com rejestrujesz się i wykonujesz wg instrukcji na ich stronie.

Następnie ściągasz:

recovery-clockwork-5.0.2.8-marvel.img

Wrzucasz do tego samego folderu co pliki z HTCdev a następnie wpisujesz w CMD:

fastboot flash recovery recovery-clockwork-5.0.2.8-marvel.img
    piotrex89
    Poziom 10  
    Kupiłem telefon z pękniętym dotykiem miał być w 100% sprawny, i włączam go i wchodzi od razu w tryb bootloadera, nic więcej nie da się zrobić, ok mysle brakuje mu romu(to było moje myślenie, być może błędne) probowałem najpierw restore, backup ale nic, to poźnij chciałem wgrac nowy rom i strona revskills nie odpowiada, to też znalazłem aktualny temat i kalibracja też mi będzie porzebna ale zanim zmienię dotyk na nowy pasuje zeby telefon w ogóle się włączył. Sprzedawca zwrócił mi część pieniędzy po tym jak go przycisnąłem i teraz mam telefon który sie włącza tylko w tryb bootloadera i nowy dotyk:) i WIELKI PROBLEM, ale ok spróbuje tak jak mówisz napiszę czy pomogło. Chyba że masz inna opinię na ten temat(np telefon uszkodzony a nie brak romu) to pisz:)
    hacker_ice

Poziom 24  
    Znalazłem w sieci coś takiego:

http://theunlockr.com/2012/10/23/how-to-unroot-the-htc-wildfire-s/

Nie wiem czy to się ma do Twojego przypadku. Czytałem o tym tel 3 dni i nigdy nic mi takiego nie wpadło w oko o tym że telefon uruchamia się tylko w bootloaderze. Jeśli wrzucisz RUU i nie pójdzie to zrób resztę aby dotrzeć do sflashowanego trybu Recovery. Potem można robić już wszystko.
    .:aspire:.
    Poziom 23  
    Masz zwarcie na przycisku VOL - i dlatego wchodzi w BL od razu po włączeniu. Tel pewnie jest podlany.
    piotrex89
    Poziom 10  
    Telefon nie jest podlany...wgrałem jakiś system MIU z pliku o nazwie "MIUIv4-marvel-2.8.10-odex" nie pytajcie mnie co to jest bo ja już sciagnałem milion plików romów programów, oryginalny anrodid PG76IMG nie był akceptowany, a to coś się zainstalowało co pawda jest po angielsku ale wymieniłem waśnie dotyk zrobiłem kalibrację mimo security fail i co prawda dotyk coś chyba nie do końca łapie, ale generalnie telefon działa a to najważniejsze!!! teraz będe kombinować być wrzucić mu coś po polsku

a tak czy owak DLA WAS WIELKIE PIWO!
    Poziom 23  
    Cytat:
    [Jeśli jest podlany to spróbuj przepłukać przycisk lub nawet całą płytę w izopropanolu a najlepiej w myjce ultradźwiękowej 

To nic nie da. Trzeba rozwinac te naklejke co jest na volume key i przeczyscic na sucho w srodku styki. Dlaczego na sucho? Bo te naklejke trzeba spowrotem prykleic a alkohol moze zmyc klej. Trzeba uwazac bo flex na ktorym sa klawisze glosnosci jest bardzo delikatny.
    piotrex89
    Poziom 10  
    Tak jak mówię telefon DZIAŁA obecnie, nie włącza się w tryb bootloadera po zainstalowaniu roma, co oznacza że nie będe go płukać bo i po co skoro włacza się normalnie, wczesniej ktoś musiał coś "wymodzić" i wchodził od razu w bootloader teraz działa:)
    Poziom 23  
    To nic nie da. Trzeba rozwinac te naklejke co jest na volume key i przeczyscic na sucho w srodku styki. Dlaczego na sucho? Bo te naklejke trzeba spowrotem prykleic a alkohol moze zmyc klej. Trzeba uwazac bo flex na ktorym sa klawisze glosnosci jest bardzo delikatny.
    piotrex89
    Poziom 10  
    Caly problem polega na tym ż ciezko dziadostwo odblokować ale czytałem że mogę mieć walniety dotyk... no niestety tak to czasem bywa, ale poza tym działa idealnie wiec troche wprawy i działa serdecznie Wam wszystkim dziękuję, pozdrawiam:)
    boberos1927
    Poziom 2  
    Moze mi ktos wygenerowac ten obraz z
    CID: 02544D534430384738C3B7C092009478
    Reversing CID
    CID: 00940092C0B7C33847383044534D5402
    boberos1927
    Poziom 2  
    Dzieki wilekie!! Poszło.
    szogun842
    Poziom 10  
    Witam.
    Mam pytanie do kolegi hacker_ice. Mam numer CID, czy mógłbyś mi wygenerować obraz goldcard.img ponieważ u mnie nie chce działac ten program RevSkills w żaden opisany sposób. Mój CID 008A002BA8AA00804731305553445303 Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    szogun842
    Poziom 10  
    OK. Dziękuje.

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Do hacker_ice:

Wykonuje wszystko jak jest napisane w poście #19 ale mojej karty nigdy nie pokazuje jako dysk fizyczny tylko zawsze jako dysk logiczny. I co teraz mam zrobić? Pomysłów już brak a męczę się z tym już trzeci dzień. pozdr.

Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

Kalibracja wykonana. wszystko przebiegło pomyślnie a dolne przyciski dotykowe jak nie działały tak dalej nie działają przy czym cała reszta śmiga elegancko. Jakieś pomysły bo raczej nie chciał bym się dowiedzieć, że digitizer jest wątpliwej jakości i muszę go raz jeszcze kupować. pozdrawiam
    mateopl123
    Poziom 1  
    Mam ogromną prośbę do użytkownika hacker_ice, czy mógłby pan utworzyć dla mnie plik gold card.img z tego CID:
    CID: 1501004D38473246411FEA9A6123CEE0
    Reversing CID
    CID: 00CE23619AEA1F41463247384D000115