Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Wildfire S - jeżeli strona revskills nie działa to jak skalibrować dotyk ?

14 Maj 2013 13:36 123252 503
  • Poziom 12  
    Jeżeli strona revskills nie śmiga to jak skalibrować dotyk w wildfire's?
  • Poziom 40  
    Gold kartą.
    Opisywane na forum.
  • Poziom 12  
    progrm goldcard tool i simplegoldcard i oba mają przekierowani do strony revskills, więc jak dokładniej?
  • Poziom 22  
    ewentualnie xtc clipem - 2 min i gotowe
  • Poziom 23  
    A da się jakoś wygenerować goldcard.img bez revskills?
  • Poziom 10  
    To jak, wie ktoś jak beż użycia tej strony zrobić goldcard?
  • Poziom 18  
    Również problem ze stroną. Jak przerobić numer CID karty? Gdzie go przerobić?

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Czy może ktoś z numeru CiD wygenerować mi goldcard.img ?
  • Poziom 18  
    Proszę spróbować. Taki numer CID uzyskałem za pomocą Simply Gold. 00740095117000104247314453323441

• Poziom 24  
    Witam,

Proszę spróbować plik w załączeniu jeśli simplegoldcard wyrzuci błąd to można spróbować przez HxD. Ja osobiście wykonałem goldcard przez włożenie jej do nawigacji i dzięki temu ją stworzyłem bo program mi ją od razu tam zapisał, ale dopiero 3 karta okazała się dobra do stworzenia goldcard. Moja to 2Gb GoodRam
  • Poziom 10  
    Nie do końca rozumiem, przecież w tym programie, sciągnałem qmat, nie ma urządzenia do wyboru widlfire ani wildfire s, to jak zorbiłeś tego gold card'a

• Poziom 24  
    Ja nie mam Qmata tylko ostatnią wersje od revskilla i nie nazywa się Qmat i do tego mam pełną wersje. W Qmacie się nie da, przynajmniej u mnie nie dało się.
  • Poziom 10  
    OK w wygenerujesz też dla m,nie taki img do stworzenia goldcarda?
    00B6005630150F804732305553445303 CID

00B6005630150F804732305553445303 to jest odwrócony.
  • Poziom 10  

i co teraz?

wiec probowalem simple i goldcardem oba programy nie akceptują Twojego img, a moje stare(niestety z błędnym numerem cid) akceptują, to też jest coś nie tak.
  • Poziom 18  
    Co należy zrobić z plikiem w tym HxD? Pozdrawiam

• Poziom 24  
    1. Uruchom HxD Hex Editor (plik w załączniku) i wybierz z menu okno Dodatkowe, a następnie Otwórz dysk. Teraz należy wybrać umieszczoną w telefonie kartę pamięci lub z czytnika, wskazując ją na liście Dyski fizyczne (nie pomyl – nie chodzi o dyski logiczne!). Opcja Otwórz tylko do odczytu nie może być zaznaczona – odznacz ją jak coś, żeby uzyskać pełen dostęp do nośnika w trybie zapisu.
    2. Po otwarciu pliku ukarzą się same liczby.
    Ponownie wybierz w HxD Hex Editorze menu Dodatkowe, a następnie Otwórz obraz dysku.
    3. Wybierz plik goldcard.img, który otrzymałeś. Pojawi się okienko, w którym należy wybrać rozmiar sektora. Wskaż domyślną wartość 512 (Dyski twarde/Stacje dyskietek)
    4. W programie powinny ukazać się dwie zakładki, jedną jako dysk wymienny, a druga goldcard.img
    5. W tej drugiej zakładce skopiuj rząd cyfr od 0 do 170 (zobacz screen)
    6. Przejdź do zakładki dysk wymienny i zaznacz wszystkie linie Offset (h) od 00000000 do 00000170 WŁĄCZNIE. Teraz wybierz w menu Edycja i wybierz wklej przez nadpisanie.
    7. Wybierz opcję zapisz, nawet jak się pojawi ostrzeżenie.
    8. Twój GoldCard został utworzony!
  • Poziom 18  
    W telefonie wyświetla się wrong image or no image po wybraniu BOOTLOADERA
  • Poziom 18  
    Karta była wadliwa. Mam nową, ale nie mam jak odczytać CID, bo telefonu nie mogę przestawić na HTC Sync. Mogę jakoś z poziomu czytnika zdobyć CID?

• Poziom 24  
    1. Sposób pierwszy - z użyciem komputera z systemem Windows

Ten sposób jednym działa, innym nie - ale warto spróbować, tym bardziej że większość pracuje na windowsie. Jak doczytałem na sieci wszystko zależy od czytnika karty SD - najlepszą opcją jest czytnik wbudowany w laptop, podpięty bezpośrednio w płytę główną. Cała procedura ogranicza się do uruchomienia programu:
    ReadCID.exe
    Jednym działa - innym nie - wszystko zależy od sprzętu lub od szczęścia.

2. Sposób na Nokie.

Także wykorzystując nokie z systemem symbian i wyposażoną w czytnik microSD możemy odczytać CID - a wszystko przy pomocy programu:
    ReadCID.sis

I znowu albo zadziała albo nie - reguły nie ma.

3. Sposób ostatni - z wykorzystaniem komputera (laptopa) z systemem Linux.

I znowu najlepiej nadaje się do tego laptop z wbudowanym czytnikiem SD. Najpierw odpalamu dowolną dystrybucję Linuxa (także wersja LiveCD-bez znaczenia). Dalej wkładamy naszą kartę w czytnik i zaczynamy szukanie.
    Otwieramy /sys i wyszukujemy w /dev albo /block czegoś co będzie wyglądało jak: /mmcblk0 lub podobnie, w zależności od konfiguracji sprzętowej. Dalej będzie: /device/cid i sukces! CID odczytany.
  • Poziom 18  
    008C00872B42A03847323044534D5402

Jest to świeży CID. Prosto z karty. Mogę prosić o ponowne przerobienie? Trzeba go odwrócić jeszcze.
  • Poziom 18  
    Dziękuje bardzo. Dochodzi do Parsing...[PG76DIAG.nbh]
    [1] MFG DIAG

Security fail!
    Update Fail!
  • Poziom 18  
    Ojej:) No to może poszukam tej karty GoodRam 2GB:) Dziękuję za pomoc, a tamten program do konwersji był płatny niestety?

• Poziom 24  
    Załączam najnowszy program od revskilla :) Program działa na pewno ;) innego programu do tego nie ma, jest to ostatnia wersja przed pójściem revskilla na "emeryture" jak pisał chce spędzać więcej czasu z rodziną. Przy odczytaniu CIDa z urządzenia który ma WinCE nie zmieniamy nic poza device key na Buzz bo tak się nazywa Wildfire S w tym programie ;) Jeśli wam to nie pomoże to macie złą jakościowo kartę lub zły sposób formatowania. Ja mam kartę Micro SD GoodRam 2 Gb w formatowaniu FAT. Mam nadzieję że pomogłem ;)
    Załączniki: