Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32F303VCT6 - Regulator do przetwornicy step-down na procesorze STM32F303VCT6

bochnio 14 Maj 2013 13:50 1245 4
 • Poziom 13  
  Cześć,

  projektuję właśnie przekształtnik step-down (f 50kHz) z regulowanym napięciem na wyjściu i ograniczeniem prądowym (5-50V do 10A). Mój problem polega na tym, że jako regulator napięcia i prądu chciałbym zastosować procesor STM32F303VCT6. Badałby przetwornikami ADC poziom napięcia i prądu (odpowiednio skondycjonowane) i przeliczał w procku sterowanie, a następnie wypuszczał PWM na sterownik tranzystora. Moje pytanie do osób z większą wiedzą:
  Czy ten procesor (72MHz) jest w stanie zabezpieczyć układ np od zwarcia - odpowiednio szybko przeliczyć wartości z ADC i odciąć sterowanie tranzystora? Czy będzie dobrze pracował przy dynamicznych zmianach obciążenia?

  Czy raczej lepiej zrobić tak, że procesorem odczytywałbym wartości napięcia i prądu, a wyjściami DAC podawał napięcie na jakiś scalak np na TL494, który potem sterowałby tranzystorem ew. podawał sygnał sterujący na sterownik?

  Jeśli STM32F303VCT6 by się nie wyrabiał, to może moglibyście podać jakiś inny procesor/płytkę prototypową do 200pln, która miałaby szansę sprawdzić się w tym projekcie?

  Dziękuję za pomoc.
 • Poziom 13  
  Mógłbyś trochę rozwinąć myśl?
 • Specjalista - Mikrokontrolery
  Napiszesz "kiepski" program to się nie wyrobi, napiszesz "dobry" i "dobrze" przemyślisz sprzęt, to się każdy układ jakoś "wyrobi". Po prostu nie da się odpowiedzieć na tak ogólnie sformułowane pytanie.

  4\/3!!
 • Poziom 13  
  Ok. Jak będę miał schemat urządzenia do wkleję tutaj i na jego podstawie będziemy prowadzić dalej dyskusję.